Sopran registar ?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
šumadinka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Mar 2014, 18:57
Lokacija: Zagreb

Sopran registar ?

Post od šumadinka »

Lijep pozdrav svima na forumu.
Novi sam član,i nadam se lijepom druženju s vama :)
E sad ovako,imam jedno pitanje.
Kolki bi bio problem,i dali je uopce izvedivo da se na harmonici dobi sopran registar?
Posjedujem Dallapu Šumadicku,ona ima 10 registara u primu,i 6 u basu,dupla kabina.
Sa harmonikom sam stvarno zadovoljan,ima tu nekih stvari koje bi trebalo jos slozit al u sustini mi vrsi sve moje potrebe osim te sto nema sopran registar za sebe.
Znaci fali mi ta ostrina,imam odlican violin i mussete koji su ostri,al to nije to,ali nema toga kaj mi najvise treba,e sad je pitanje dali je moguce da se izvuce cisti sopran registar umjesto nekog drugog,ako moze koliko je to tesko napravit,ili se samo na automatu za registre napravi neka sema?
Hvala svima,veliki pozzz :) :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sopran registar ?

Post od dugmetarac78 »

Može se odraditi ali mora neko ko to zna, jer ipak za amatera to i nije tako jednostavno. Ako si blizu javi se pa da se dogovorimo, mogu ti i ja to odraditi. A koje registre imaš inače, jel to harmonika 2+2 ili 3+1 (2+2 je sa malom kabinom) ?????
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sopran registar ?

Post od dugmetarac78 »

Izvini sad sam video da si napisao dupla kabina.
šumadinka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Mar 2014, 18:57
Lokacija: Zagreb

Re: Sopran registar ?

Post od šumadinka »

Naravno,nisam niti mislio sam radit,nego kod majstora,samo sam pitao kolko je komplicirano radi toga da vidim koliko ce me novaca odprilike to izac.
Harmonika ima piccolo,basson,clarinet,master,organ,mussete(s piccolom),violin,bandeon,harmonium,i registar kojem ne znam ime,dve tockice u sredini i basson.
Njega ne koristim uopce pa bi umjesto njega stavio taj sopran.
Hvala puno na brzom odgovoru
pozdrav :)) :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sopran registar ?

Post od dugmetarac78 »

accordion je registar sa sopranom bassonom i malom kabinom, to je taj što neznaš kako se zove :pozdrav:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sopran registar ?

Post od dugmetarac78 »

Po meni ti je bolje da umesto picola staviš sopran, jer pikolo samostalan nesluži ničemu. Al tvoja stvar izbora
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sopran registar ?

Post od Koca »

Ja bih isto pre zrtvovao picolo nego bilo koji drugi koji ces sigurno vise koristiti od njega a i zbog kasnije prodaje ti je tako bolje, jer mozda bas nekom se ne dopadne sto nema acordeon. Najgenijalnije resenje je da napravis 15 kombinacija sa postojecih 12 tastera ali o tome vidi sa dugmetarcem on ima takvu harmoniku i bavi se naucnom fantastikom. :ijuju:
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

Re: Sopran registar ?

Post od amircic »

dugmetarac je u pravu samo picollo je za izbaciti najbolji
šumadinka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Mar 2014, 18:57
Lokacija: Zagreb

Re: Sopran registar ?

Post od šumadinka »

kako god,stvarno mi je svejedno,piccolo i accordeon jedine ne koristim uopce,moze i umjesto piccola,samo me je zanimalo kolko je to tesko izvedivo :)
pozdrav svima :)
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Sopran registar ?

Post od petar3petar »

Lijep pozdrav svima!
Sve to stoji što vi pričate sve se može ali ne uvjek ako se hoće, već ako se može!!!
Ako je to harmonika sa slike profila gospodina koji se predstavlja pod nickom "šumadinka" onda mislim da neće biti lako niti jednostavno.
Mislim da se radi o kabinskoj deliciji koju je netko uobličio u dalapu.
Ako je tako kako mislim, onda će biti komlicirano i teško izvedivo.
Razlog je taj što te harmonike imaju šibere na reg. mahanikama od neke vrste plastičnog materijala a ne od metala.
Budući da se nešto mora "cvikati", što nije problem, a nešto nitati mislim da je ta akcija upitna. Može se zalijepiti no koliko će to biti efikasno nisam siguran.
Ako su šiberi aluminijski to je znatno sigurnije i trajnije.
Odgovori