Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Testiran kod za kutiju. Sasvim korektno. Preko vikenda ide 2 komada od Lipe. Moram ponoviti i bas patos za ovu novu izvedbu. Stigao je i aceton.... tako da iduce nedelje mozda krene i presvlacenje.

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Konacno sam zadovoljan sa kutijom rezonatora. Probni komad uspeo. Sasvim sam zadovoljan kako to izgleda. Tezina oko 190 gr.

Slika

Slika

Moram ponoviti i Bas patos zbog promene u vrsti zvucnika. Ujedno, krenuo sam sa elektronikom, pojacavacima, midi interfejsom ..... :svirac:
Emirson84
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2013, 18:32

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Emirson84 »

Bravo, samo naprijed!
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Emirson84 napisao:Bravo, samo naprijed!
Hvala Emirson84 :svirac:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Dimitrije Ivkovic »

Ako napravis harmoniku do kraja ja cu polizti patos zivota mi a jel elektricnu pravis.POZDRAV :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Dimitrije Ivkovic napisao:Ako napravis harmoniku do kraja ja cu polizti patos zivota mi a jel elektricnu pravis.POZDRAV :svirac: :svirac:
Hahahahahahaha :cool: :ijuju:

Znajuci sebe .... nesto mi se cini da ocesh hahahahahaha :) Bash si me nasmejao komentarom hahahahaha :cool: :cool: :cool:


Ako si procitao prethodne postove pravim mesavinu, klasicna desna ruka sa ugradjenom elektronikom, i cisto elektronska leva ruka.

pozzzzzz
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Dimitrije Ivkovic »

Dobro cim je napravis postavi snimak da cujemo zvuk.Aj zdravo :svirac:
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od dane servis »

Jako je bitno dati podrsku nekome u zivotu ma u kom smeru to bilo,sobzirom da je Zivicev rad pionirski poduhvat,i postavio se krajnje korektno prema svim ucesnicima foruma,a ovde ima vrhunskih majstora za harmonike koji su mu davali podrsku,zato mislim da treba pomoci coveku,a ne da mu se neko podsmeva.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Koca »

Slazem se Dane, u slucaju kad Zivic postavi snimak kako zvuci harmoika onda ce i Dimitrije postaviti snimak lizanja patosa. :lol:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Ma nema frke uopste. Covek samo nepoverljiv. A da ce cuti kako sviri ..... :svirac: cuce svakako. Malo mi sporije ide zbog obaveza koje imam na drugom polju, ali svakako da ono sto uradim trudim se da bude najkvalitetnije sto moze. Danas po treci put radim rezonator zato sto nisam bio zadovoljan izgledom. Funkcionalno su svi radili odlicno....

A za patos ...... napravicemo jedno lepo testiranje uzivo sa harmonikicom. Pa se svi lepo iskupimo i probamo uzivo ..... A nacemo i neko parce posle patosa hahahahaha :)

Jedino trenutno nemam resenje za drugare koji sviraju sa klavirnim dirkama ..... Mada, radim 2 korpusa... mozda bi jedan mogao biti klavirni....
Pretpostavljam da od muzicara ima priblizno pola-pola Ajd da razmislimo i na tu temu...
Odgovori