Bass oduzima jacinu tona desne ruke

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Zadatak
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Okt 2014, 10:23

Bass oduzima jacinu tona desne ruke

Post od Zadatak »

Pozdrav iz daleke Australije.
Pocetnik sam harmonike, I danas mi je stigla prva harmonika. Excelsior mod. 312.
Sviram klavijature I klavir vec dugo, ali fiziku harmonike tek upoznajem.
Sve ide uredu, osim jednog malog problema... Kada sviram bilo koju notu, na bas ili na desnoj ruci pojedinacno, zvuci super, na svim tonovima.
Problem je kada sviram bas I desnu ruku zajedno. Bas oduzme citav zvuk, ili tako reci, jacinu zvuka (volume) od desne ruke.
To jest, osjeca se da kao da bass note oduzmu vecinu zraka iz meha, tako da malo ostaje zraka za note desne ruke.
Da li je to mozda technicki problem harmonike, ili mozda moje sviranje i upravljanje harmonike?

Pozdrav, i hvala unaprjed.
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Bass oduzima jacinu tona desne ruke

Post od nixssss »

Normalno je da bas "oduzme" kako ti kazes, jacinu tona na prim strani. Sve ti je do marke i modela harmonike. Kod moje superiorke su basovi tisi, sto mi perfektno odgovara, medjutim kod klasicnih harmonika basovi znaju biti izuzetno grubi i glasni. Ako ti previse bass strana preglasava prim stranu jedina opcija ti je da prodas tu i kupis novu harmoniku. Svaka harmonika ima svoje neke specifikacije, a sad mjenjanje toga bi bilo nekorisno i neprakticno. Harmoniku kad kupujes prvo PROBAJ! Nema tu neke matematike. Poz
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Bass oduzima jacinu tona desne ruke

Post od cupavac »

Jesi probao promjeniti registar na basovima, da ne bude master uključen?
Imaš tri registra na basu, ili više?
Odgovori