Problem sa kajiševima

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Problem sa kajiševima

Post od Harmonikašica Ivana »

Lijep pozdrav! Ne znam spada li ovo pitanje ovdje gdje ga postavljam ali ću ga svejedno postaviti.
Nikada prije nisam imala susret sa ovakvim problemom, možda netko od vas je, pa vas pitam za savjet. Kajiševi za harmoniku izrađeni kod remenara ( 5 mjesec ove godine ) i plaćeni lijepe novce. Bilo je i svirki "na suho" ali sve do sinoć nije bilo problema. Sinoć se dogodilo da kajiševi puštaju boju! Majice su uništene od boje i nema im spasa, ali to i nije toliko bitno. Zanima me može li se to kako popraviti, napraviti, prepraviti ( ni sama ne znam što ) ili da se kupe novi kajiševi?? :zbunjen:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa kajiševima

Post od ssokac »

Nemoguce je to resiti da kaisi prestanu pustat boju,eventualno presvlacenjem ali to je nezgodno i ruzno izgleda.
Cuo sam vec za taj problem.
Ako nije tajna gdje ste ih kupili?
Znam za slicne slucajeve,dok se nije drukcije pocelo radit bila je ista stvar,sad vise s te adrese nema takvih problema.
Moj savjet je kupite nove ali ne kod remenara,ima kvalitetnih remena po oglasima za iste ako ne i manje novce.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Problem sa kajiševima

Post od Harmonikašica Ivana »

Hvala na brzom odgovoru. Pronašla sam već gdje bi uzela nove, a već su provjereni i dobri. I nisu tako ni skupi. Ovi kajiševi ( što puštaju boju ) su kupljeni u Andrijevcima ( kod Sl. Broda ) ali neću reći da su svi kajiševi od tog remenara takvi, možda su samo ovi... da me netko ne bi pogrešno shvatio.. :)
Odgovori