Majstori za servis harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Zivadine, izvini, moja greska, nisam razumeo da pricas o dugmetari, u mojoj glavi je non stop bila klavirna.

Pozdrav :-)
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Ah, izgubih celu poruku koju sam napisao Koci:

Koco, hvala na komplimentu, ha ha... Stvarno mi je toliko vremena trebalo, a mislim da sam imao srece jer sam nasao pads koji su po debljini bili gotovo identicni starim lepljivim (3mm) dok su oni van kabine negde oko 4mm, tako da je podesavanje bilo minimalno i relativno, veci mi je problem zadalo podasavanje levo-desno, jer je ovo tesko pogoditi kod vaksiranja klapni nazad na alumunijumski rod, nego podesavanje njihove visine.

Nisam ukapirao da je Zivadin pricao od dugmetari, sto je meni potpuno nepoznata problematika, no nameravam da kupim jednu staru na e-bay-u pa pocnem polako da rasturam i vidim cega tu ima. Za sada pokusavam nesto da naucim od stimovanju, naravno, koliko mi vreme dozvoli.

Srdacan pozdrav.
Jaric_T_Zivadin

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

Bata_Amater napisao:Zivadine, izvini, moja greska, nisam razumeo da pricas o dugmetari, u mojoj glavi je non stop bila klavirna.

Pozdrav :-)
Ma opusteno. :pozdrav: :) Iz slicnih razloga sam i ja zaboravio da ne sviraju svi dugmetaru, pa nisam napomenuo da pricam o njoj.
Ti si dobro prosao... -Ja narucim filc 4mm, stigne mi iz italije 6mm. I sto je jos gore nisam obracao paznju na to kada sam placao. Posle mesec-dva kad sam uzeo da radim, eto problema... :D Ne pitaj me kako sam se snasao za to... Vosak sam pravio sam. Pa spenglovanje klavijature da bude ravna pod lenjirom.... Dobro sam se namucio dok nisam dobio ono sto hocu.

Koco ne znam kakav ti je to sistem za tapaciranje. Ali to je tvoja materija i iskustvo pa verujem da dobro znas sta radis. Pretpostavljam da posle provere polozaja klapni, vracas fasene na mesto pa proveris svaku klapnu dal dihtuje? Voleo bih da mi kazes nesto vise o tome. Interesuje me to. Naravno mene sve sto je vezano za dugmetare.
A to da pri tapaciranju raznižeš celu klavijaturu, to pozdravljam. Jeste to jos veci posao ali je prava stvar! Verujem da 90% majstora ne pada na pamet tako nesto da radi. Reci mi samo da li vracas posle svaku dirku na svoje mesto, gde je bila ili imas neki drugi sistem?
Ja nisam smeo da se usudim da radim to kod sebe jer ko zna kada bi tek onda zavrsio harm. a par puta sam zajmio dallape od drugara da bi isao da radim dok ne zavrsim svoj instrument.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Koca »

Objasnio sam ti u p.p.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Koco, izvini, a jel moze i meni jedan cc u pp :-) vezeano za objasnjenje Zivadinu, posto i mene te stvari interesuju, ako nemas nista protiv, naravno.

Srdacno zahvaljujem.
Pozdrav.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Koca »

Moze copy paste da ne pisem sve.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Koco, hvala veliko, na zalost meni muzikaharmonike ne dozvoljava da ti posaljem pp jer sam novi na forumu, treba mi jos aktivnosti na istom... :zbunjen:
Ako ti nije problem, posalji mi svoj e-mail na pp, pa cu ti ja detaljno opisati kako sam i sta radio sa mojom harmonikom tokom zamene filceva, voskiranja i podesavanja dihtacije.

Pozdrav
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Da, zaboravio da napomenem, mogu da primam pp ali ne mogu da saljem :-(
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Evo ja trazim imali neki Majstor koji bi se usudio da mi promjeni cijelu tastaturu na Guerini Profedionasl1 Dugmetara znaci kompletne nove poluge imali iko takav? :zbunjen:
Jaric_T_Zivadin

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

alibaba40 napisao:Evo ja trazim imali neki Majstor koji bi se usudio da mi promjeni cijelu tastaturu na Guerini Profedionasl1 Dugmetara znaci kompletne nove poluge imali iko takav? :zbunjen:


Ja znam sta treba uraditi i kako treba uraditi. Al ne bih sad to ni sebi radio da mi treba koliko mi se smucilo majstorisanje. Cak kada bih uzeo da radim to bi trajalo ko gladna godina jer ne radim svoj instrument pa mi nije hitno.

Pitaj Kocu ili jos nekog sa foruma ko bas radi harmonike. Ti ljudi imaju mnogo vise iskustva, svoju rutinu, praksu... Oni ce to dosta brze u svakom slucaju.
Odgovori