Majstori za servis harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Koca »

Ma Alibaba trebas se bazirati na tvoju lokaciju okolina Zenice koliko se secam, jel tako? Ili u krugu koliko mislis kilometara pa ce se neko ponuditi iz blize okoline.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od petar3petar »

Budući da treba uraditi cijelu tastaturu, harmoniku treba odnijeti u italiju te dati da tastaturu postavi onaj tko samo to radii to svakodnevno i dugi niz godina.
Biti će i najbolje i najjeftinije.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

petar3petar napisao:Budući da treba uraditi cijelu tastaturu, harmoniku treba odnijeti u italiju te dati da tastaturu postavi onaj tko samo to radii to svakodnevno i dugi niz godina.
Biti će i najbolje i najjeftinije.
Pozdrav Petreovicu,sad ovo sto cu napisati mozda mi necete vjerovati! Pitao sam u Italiji tehnofisu i poslao im slike,znate koji su mi odgovor dali?
Dali su mi vase ime i prezime i da vi to radite,vjerovali ili ne ovo je ziva istina. :zbunjen:
Jaric_T_Zivadin

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

Alibaba I italijani su ti u sustini rekli isto ko i Koca. -Preporucili su ti coveka koji ti je blizi i za koga su sigurni da ce ti uraditi to kako treba.

Nemoj da me neko shvati pogresno, da misli da imam bilo sta protiv toga da je servisiras. To je samo tvoja stvar i izbor! Ali moje licno misljenje (i iskustvo s tim modelom) je da ti je najbolje da to prodas i kupis drugu harmoniku. Kad sam prodao moju pre desetak godina, svanulo mi.
Sad, ti znas najbolje sta zelis i sta ti treba... Ako vec nisi, najbolje je da se prvo konsultujes sa petar3petar, pa onda odluci sta ces dalje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od petar3petar »

Stvar je u tome što nemam toliko iskustva i nikad nisam radio cijelu tastaturu pa nisam siguran da bi to ispalo kao kod talijana.
Drugo s vremenom sam "ispod nule". Što bi značilo da kasnim s dogovorenim obavezama a ovo bi kod mene trajalo tri puta dulje nego kod talijana.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Koca »

Alibaba, ne znam sta je konkretno sa tvojom harmonikom ali znam da dugmetare u dusu poznaje i dobro radi kolega sa foruma Dugmetarac78 (okolina Vukovara), pa posto je preporuka vidi sta kaze on. Ovo sam ti rekao i iz razloga sto ti je i relativno blizu a inace vec svi mi imamo neke kontakte preko foruma. Ajde sa srecom! :pozdrav: :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Hvala vam svima na komentarima uglavnom one sto su popucale zamijenio sam sam,za sada je sve ok ali zelio bih promijeniti cijelu tastaturu i zato iztrazujem nove mterijale koji bi mogli da budu pogodni.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Majstori za servis harmonike

Post od dugmetarac78 »

Alibaba nadam se da mi neces zamerit ali iskreno smatram da si ti bas naleteo na takav primerak prof 1, veruj mi ja imam prof1 iz 74-te. I ama bas nijedna viljuska nije krpljena, kod guerrinki (kao i uostalom kod svakih harmonika ) se desava da pukne aluminijum, al ako se to desava toliko cesto, onda je do samog loseg materijala ili lose izrade na konkretnom primerku. :pozdrav:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Nemam pojma dragi moj Prijatelju vidio sam kad sam je kupio da su neke poluge vec varene,i one su prve popucale jedno dvije tri,kad su mi majstori to zamijenili posto se nisam tada usudio sam onda kako sam vise svirao sve su vise pucale narocito u srednjoj oktavi.Sto je jos tuznije slao sam slike u italiju da mi naprave takve poluge,pa sam htio da ih sve skinem i poredam na osovinu kako idu i posaljemn u Italiju jer Italija je blizu mene posto sam ja Austriji u Innsbrucku
oni se nisu usudili uvijek sam dobiovao neki izgovor sa izmotavanjem.E sad mi dodje da narucim normalne poluge i da ih ja sam savijem jednu po jednu i da onda talijanima j... ma....r jer su strasno ne ljubazni i aljkavi u svom poslu. :affraid:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Koca »

Auuuu druze Alibaba pa tebi ce izgleda pre pomoci 40 razbojnika neko Italijani i svi forumasi! :pozdrav: :zbunjen: :lol: :svirac:
Odgovori