Hitno mi treba savjet!

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Hitno mi treba savjet!

Post od Harmonikašica Ivana »

Prilikom vježbanja sviranja mi je nešto "zvonilo" u harmonici, kao da je neki dio u harmonici otpao. Vrag mi nije dao mira i rastavila sam ju i imala što vidjeti - na basu su otpala 2 tona, a jedan je poprilici klimav. Svjesna sam da mora na servis, ali me zanima mogu li se samo ta 3 tona koja su problem zavoskirati ili se moraju skidati svi tonovi sa te fasene pa ponovno voskirati. I koliko bi to približno koštalo. :pozdrav:
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od rale023 »

Pregledaj da ti nije popucao vosak jos na nekom mestu na tom fasenu! Ako jeste, treba ceo fasen prevoskirati ponovo.
Moze se prevoskirati samo te tri plocice sa tonovima, nije to neki problem, pa ni cena popravke ne bi trebalo da je visoka.

Ako si malo vestija, (i ako su samo tri plocice sa tonovima u pitanju), mozes sama ukloniti taj "vosak", rastopiti ga i ponovo zaliti.
Ima na Youtube-u dosta videa kako se to radi.
Od prilike, pola sata posla.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od dugmetarac78 »

Harmonikašica Ivana napisao:Prilikom vježbanja sviranja mi je nešto "zvonilo" u harmonici, kao da je neki dio u harmonici otpao. Vrag mi nije dao mira i rastavila sam ju i imala što vidjeti - na basu su otpala 2 tona, a jedan je poprilici klimav. Svjesna sam da mora na servis, ali me zanima mogu li se samo ta 3 tona koja su problem zavoskirati ili se moraju skidati svi tonovi sa te fasene pa ponovno voskirati. I koliko bi to približno koštalo. :pozdrav:
Pa donesi harmoniku, ako si tu na nasem terenu da to resimo. :pozdrav:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od Koca »

Ooooopa Bato! Ju ju ju... :lol: :lol: :lol: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Malo sam ljubomoran!
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od Harmonikašica Ivana »

Koca napisao:Ooooopa Bato! Ju ju ju... :lol: :lol: :lol: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Malo sam ljubomoran!
Čemu ljubomora? :o
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od Koca »

Ko je shvatio shvatio, ko nije shvatice. Ma ne shvataj me ozbiljno, vidi koliko smajlova sam postavio, odradice to Dugmetarac ocas posla. Aj sad salio sam se. :pozdrav: Nije to nikakav problem zaliti par tona za onog ko zna.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Hitno mi treba savjet!

Post od dugmetarac78 »

Ma Koca je zmajina od coveka, voli covek da se sali, al znam da nista lose nije pomislio. Nego stvarno, ako hoces, javi se ili na Fb. Ili kako god pa da to resimo, nema frx. :pozdrav: :svirac:
Odgovori