scandalli super 6(klavijatura)

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

Dobara dan,procitao sam da vam trebaju tipke od scandalija,ako zelite mogu da ih zovem i da pitam da mi posalju ,vama trebaju od 5mm.Odlicno uraden posao na harmonici.Pozdrav Nebojsa
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od mladen-marija1 »

Neso napisao:Dobara dan,procitao sam da vam trebaju tipke od scandalija,ako zelite mogu da ih zovem i da pitam da mi posalju ,vama trebaju od 5mm.Odlicno uraden posao na harmonici.Pozdrav Nebojsa
hvala,Neso :pozdrav: ...bilo je mukotrpno,ali na kraju se isplati...ja sam se raspitivao preko prof.harmonike Danijele,ona poznaje sve proizvodjace u italiji,i rekla mi je da se te kelox ploce proizvode u max debljini 4mm...i manje debljine,iz tih ploca se masinski isjecaju plastike,sa standardiziranim urezima ili potpuno ravne plastike bez ureza,pa ih poslije korisnik sam moze usijecati,po vlastitoj zelji,ako vi mozete nabaviti te plastike debljine 5mm,na bilo koji nacin,zainteresiran sam,ili ako mozete originalne drvene tipke s plasticnom kosuljicom,to bi bilo najbolje,naravno,boja slonova kost(italijanski pastelo avorio)....potrebna debljina plastika je 19,8mm....ja sam pokusao na sve nacine,ali nisam uspio...ako vi uspijete,bio bih vam veoma zahvalan...lijep pozdrav..Mladen
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

Dobar dan Mladene,bio sam u scandaliju prije dva mj.da uzmem tipke za dvije harmonike.Reci mi koji je model scandalli harmonike,super VI,super VI Extreme,super VI L,super VI 2S,super VI 4S i koja je godina da bi tocno mogao rec sta mi treba.Kolika je tocna sirina tipke,kolika je sirina tastature od note FA do LA (TAL.) od FA do A(Internac.) a sto se tice boje nema problema i ja sam uzeo color avorio i crne madre perla,lijepi pozdrav
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od mladen-marija1 »

Neso napisao:Dobar dan Mladene,bio sam u scandaliju prije dva mj.da uzmem tipke za dvije harmonike.Reci mi koji je model scandalli harmonike,super VI,super VI Extreme,super VI L,super VI 2S,super VI 4S i koja je godina da bi tocno mogao rec sta mi treba.Kolika je tocna sirina tipke,kolika je sirina tastature od note FA do LA (TAL.) od FA do A(Internac.) a sto se tice boje nema problema i ja sam uzeo color avorio i crne madre perla,lijepi pozdrav
pozdrav Neso...harmonika je scandalli super 6...N model.....godina proizvodnje 1961......tipke su siroke 19,8 mm.......tocno.......rastojanje mereno od FA-LA je tocno 49,3 cm(mjereno od pocetka prve do kraja zadnje tipke).....ukupno rastojanje rupe na korpusu mjereno od pocetka do kraja jeste 49,5 cm......kad mi je majstor skidao klavijaturu imao sam priliku da gledam tipke skinute.....debljina tipke je tocno 5mm....i na pocetku i na kraju tipke....mjereno od dna drvene ispune do gornje povrsine plasticne kosuljice......majstor mi je rekao da su istu vrst tipki koristili i stari guerrini prezident modeli.....kamo srece da se mogu nabaviti takove originalne tipke....tj.drvo presvuceno plasticnom kosuljicom debljine cirka 0,8 mm....bio bih spreman platiti koliko god traze....ne vjerujem da su bacene te masine koje su brizgale te plastike.....bas me cudi da nemaju to na lageru kao neki fond rezervnih delova....ipak je napravljeno podosta tih harmonika.....zasto nece to vise da prave,ma makar za rezervne delove....ne znam.....nisu samo scandalli super 6 u pitanju....nego i guerrini prezidenti.....jbg....ne znam.....sad se navodno sve radi od pune plastike,tipa "kelox".....kazu da je max debljina 4mm....dal mogu da naprave od 5mm....ne znam....navodno da ne mogu.....meni bi najbolje bile ako mogu da mi naprave originalne tipke...i da im platim koliko traze.....druga opcija kao rezervna varijanta da ako hoce da mi urade te standardizirane tipke,ali od 5mm debljine....naravno ako hoce da se smiluju.....boja koja meni treba je slonova kost(talijanski pastelo avorio)....jer je takova boja od originalnih tipki....ne bih da menjam......ja znam da oni mogu da urade sta god hoce,pa i originalne tipke ako zele....zasto ih vise ne prave i zasto ih vise nemaju na lageru,na ta pitanja nemam odgovor......imam informaciju da je u staroj zgradi gde je bila pije proizvodnja scandallija bio veliki pozar,unisteno je podosta toga,dal su te masine koje su brizgale te plastike ostale u "zivotu"....ni to ne znam....ako jesu....mozda im se ne isplati praviti za male serije.....ako budete isli tamo opet,upitajte ih da li postoji sansa da se urade originalne tipke,ako ne,onda ove od keloxa,ali 5mm debljina,uzeo bih dve garniture,u svakom slucaju,hvala vam puno sto se interesujete da pomognete,veliki pozz...Mladen :pozdrav:
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

U srijedu ću prvo nazvati fabriku da ih pitam šta mi mogu napraviti,,pozz
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

Dobro vecer Mladen-Marija1
Danas sam razgovarao u vise navrata sa Lucianom u Scandalli,poslao mu vase slike od harmonike da ih pregleda i odluci kako da mi pomogne.Stvari stoje ovako ,oni mogu da vam naprave iste tipke od 5 mm,ali inzistira da ih oni ugrade.Da su u pitanju tipke od 4 mm mogle bi se dobit bez problema,ali ove treba posebno odstampati(gruba tipka je 20 mm poslije dolazi brusenje,poliranje) .Sto se tice slanja dovoljna bi bila samo desna strana da se posalje jedino ako se ne zeli pregledati cijela harmonika,upitao sam ga u vezi cijene,odgovorio je dok ne bude imao instrument kod njega ne moze nista reci.Ako budes zelio broj telefona,adresu, i bilo sto drugo samo napisi,ja zivim u Italiji ,ali sam cesto u Rijeci,skoro svaki mj.Lpozdrav Nebojsa
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od mladen-marija1 »

Neso napisao:Dobro vecer Mladen-Marija1
Danas sam razgovarao u vise navrata sa Lucianom u Scandalli,poslao mu vase slike od harmonike da ih pregleda i odluci kako da mi pomogne.Stvari stoje ovako ,oni mogu da vam naprave iste tipke od 5 mm,ali inzistira da ih oni ugrade.Da su u pitanju tipke od 4 mm mogle bi se dobit bez problema,ali ove treba posebno odstampati(gruba tipka je 20 mm poslije dolazi brusenje,poliranje) .Sto se tice slanja dovoljna bi bila samo desna strana da se posalje jedino ako se ne zeli pregledati cijela harmonika,upitao sam ga u vezi cijene,odgovorio je dok ne bude imao instrument kod njega ne moze nista reci.Ako budes zelio broj telefona,adresu, i bilo sto drugo samo napisi,ja zivim u Italiji ,ali sam cesto u Rijeci,skoro svaki mj.Lpozdrav Nebojsa
hvala puno Nebojsa na ukazanom trudu,puno mi znaci,nisam te bas najbolje razumio,da li taj luciano kaze da bi napravio originalne tipke...znaci drvene s plasticnom kosuljicom kao sto je na originalu,ili jednostavno ove sto se sad rade,od keloxa,ali 5mm debljina,kompletne od plastike,ako je ova druga varijanta,ne znam zasto se insistira da mi oni to ugradjuju u harmoniku,zasto mi jednostavno ne napravi te tipke i proda mi,jer bi me zamjena tipki u italiji visestruko vise kostala nego ovde u n.sadu,a pravo da kazem ne bih se to ni usudio slati tamo nekom kog ne znam,da ne spominjem troskove puta,smestaja itd. itd.,nabere se tu svega,meni nije problem iz splita skoknuti preko bare do castelfidarda,ako mozes samo da mi pojasnis na sto je tocno talijan mislio,veliki pozz....mladen
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

Pozdrav Mladene,uspio sam se dogovorit sa Lucianom oko tastature.Oni sutra krecu za Frankfurt na sajam i vracaju se za 10 dana.Nakon povratka mi salju na moj email cijenu originalne kompletne tastature kosuljice (paletine) i cijenu kompletne tastature sa drvenim dijelom,racunaj poslije 15/04 da bi mogao imati sve cijene.Ako ti bude odgovaralo oni meni salju na adresu u Italiji a ja tebi,,,to je to,,lpozdrav
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od mladen-marija1 »

Neso napisao:Pozdrav Mladene,uspio sam se dogovorit sa Lucianom oko tastature.Oni sutra krecu za Frankfurt na sajam i vracaju se za 10 dana.Nakon povratka mi salju na moj email cijenu originalne kompletne tastature kosuljice (paletine) i cijenu kompletne tastature sa drvenim dijelom,racunaj poslije 15/04 da bi mogao imati sve cijene.Ako ti bude odgovaralo oni meni salju na adresu u Italiji a ja tebi,,,to je to,,lpozdrav
Hvala puno Neso,bas si me obradovao,mada,jos mi nije jasno to sto si rekao,paletine,i tako to,ne razumijem bas najbolje,ja nemam namjeru mijenjati crne tipke jer su mi dobre,zamijenio bi bijele(tj.pastelo avorio)...ja sam posle 20.IV u Splitu,a mozda i pre,ako mi to uspes nabaviti,bio bi ti prezahvalan,naravno,uracunaj i svoj trud,nije nikakav problem,ako treba i da skoknem do Rijeke ako vec tamo dolazis,uglavnom,ako uspes nabaviti originalne tipke,tj.klavijaturu,znaci drvene tipke s plasticnom kosuljicom,kako je na mojoj harmonici,bilo bi super,ili kao druga varijanta,ove sto se sad rade,od keloxa,ali 5mm,plasticne tipke,opet ne bi bilo lose,opet kazem,ja sam pokusao,i nisam uspio,ako ti uspes,ima da se napijem od srece....mozes me kontaktirati na moj [email protected] sam u srbiji....imam telefon +381/61/2431602 (viber,whatsup).....kad sam u hrvatskoj koristim hrv.mob 097/6476049......ako imas neki tvoj broj(viber,whatsup) mozes mi poslati da znam....hvala na pomoci....veliki pozz....mladen :pozdrav:
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: scandalli super 6(klavijatura)

Post od Neso »

Dobar dan Mladene, palettine talijani nazivaju kosuljice od tipki ,a crne su im diesis,ja sam u Rijeci 28/29/30 i 1/05 ujutru,jer popodne krecem za Italiju.Ja cu njih odmah po njihovom povratku kontaktirati i naruciti (prije cu te obavijestiiti o cijeni) i zamoliti da mi ih posalju na moju adresu.Moja email je [email protected] a tel.u Italiji +39 3270596862,na njemu imas Viber ,Skype,WhatsApp,tako da me mozes slobodno kontaktirati,,,pozdrav
Odgovori