Problem sa master registrom Weltmeister S4

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
radoon
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jan 2017, 16:35

Problem sa master registrom Weltmeister S4

Post od radoon »

Pozdrav kolege. Da vas pitam par savjeta za moju weltmesiter s4 harmoniku. Kupio sam je prije mozda pola godine i otprilike sam zadovoljan, neki tonovi gore u visoj oktavi nisu nastimani kako treba pa me zanima koliko se naplacuje to stimovanje? I ono sto je glavni problem sada je sto harmonika kada je u master registru(onom glavnom, cetveroglasnom) zvuci poprilicno glasno iako to moze bolje ali ono sto mene zanima je sto mi se taj registar nakon nekon vremena(mozda minuta,dvije) nekako izvuce. Kad kazem izvuce mislim reci da to vise ne bude cetveroglasno nego nesto izmedju pa ga moram opet kliknut. i tako nakon duzeg sviranja neko vrijeme moram svako minutu a mozda i krace opet njega pritisnuti i to mnogo ometa pri sviranju, pa me zanima jel zna neko kako da se to zategne ili nesto slicno. hvala
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Problem sa master registrom Weltmeister S4

Post od Koca »

Cena stimovanja je relativna stvar kao i to nedefinasano "neki tonovi" te je nezahvalno komentarisati bez probe ali tu negde oko 50-ak evra. Imao sam jedan takav problem kod Supite i koliko se secam master bi trebao dici klizace (onih 4 limenih okvira ispod registara) gore, pa oni pod tezinom padaju jer su federi istegljeni. Skini deklu i ukljucuj registre i malo tresi i videces kako neki od njih padaju (ili svi). Veoma su mekani i tanki rekao bih jeftini kao da ih nije pravio Svaba nego Kinez. Imao sam priliku da ih rasturim jer su bili puknuti na par mesta. Za utehu sve se to da srediti.
Pozdrav.
radoon
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jan 2017, 16:35

Re: Problem sa master registrom Weltmeister S4

Post od radoon »

Jel se mora bit veliki majstor da se to uradi ? :D hvala ti kolega pao mi je kamen sa srca :pozdrav:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Problem sa master registrom Weltmeister S4

Post od Koca »

Nadam se da si sklonio noge da ti kamen ne padne na njih :lol: :ijuju: :svirac:
radoon
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jan 2017, 16:35

Re: Problem sa master registrom Weltmeister S4

Post od radoon »

hahahahhahaha lako cu ja za noge nek je harmonika u redu :D problem je sto sam u mostaru a ovdje nitko ne zna popravit harmoniku :cry:
Odgovori