Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od korda61 »

Otvaram ovu temu,da harmonikasi koji popravljaju harmonike kazu kod koga su popravljali harmoniku,koja harmonika,koliko je trajao rad(koliko je harmonika bila kod majstora),sta je radjeno i koliko je naplaceno.

Pocinjem prvi:

Scandalli Super 6

Majstor Gadzihanac iz Nisa

Harmonika je bila od sredine 11.2016 do pocetka januara 2017g.
1.Stimovanje sa 443 na 442 Hz,
2.Skidanje plasticnih ventila(koji su bili na harmonici) i stavljanje koznih
3.Najdublji ton u Basu je bio E;pa je prestimano na A stimm.
Cijena:650 eura
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od paponja »

Uh pa to bogami i nije malo novaca,a koliko je to posla u to ne ulazim.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od korda61 »

Da napomenem,da nisu svi ventili bili plasticni,samo neki.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od mladen-marija1 »

mozda neki majstori cijenu svoje usluge formiraju prema cijeni instrumenta,malo mi je cudno to sto spominjete da je skidan stim sa 443 na 442 hz,koliko sam upucen,fabricki koncert stim za scandalli je 440 hz :zbunjen:
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od korda61 »

Mladene,ne znam,na njoj je bio je stimm 443,a neki tonovi su isli i na 444,pa sam htio da se spusti na 442Hz,i da se malo dostima,al izgleda vec skrecemo sa teme...nije bitno sta je bilo,vec sta je se radilo i koliko je ko sta naplatio.

Da napomenem da majstor g.Mladen Aleksic trazi za polomljen metalni dio koji izlazi iz dirke,100 eura da ga reparira.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od korda61 »

Mladene hvala jos jednom na drugarskom savjetu pri kupovini intrumenta,da te ovde javno pohvalim,pomogao si mi da me ne prevare.Hvala
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od paponja »

Zbog ovakvih i slicnih stvari sam se odlucio za nov instrument i nisam se pokajo ni malo. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav. I ja sam radio kod Dragija harmoniku 2011 godine, pisao sam o tome evo da ponovim dao sam mu 900e. (250e meh italijanski-domaci je 150, 1ooe poliranje, i sredjivanje dekla. 120-150 msm da je samo stimovanje, a komplet ciscenje, stimovanje, nove kozice 350-450 zavisi.)Nov meh, nove kozice, kajsevi, ciscenje, stimovanje, poliranje, deklo sredjivano, sve :-) i mogu da kazem da kad probam radove drugih majstora, a probao sam da se nisam definitivno pokajao. Jeste kostalo, ali je uradjeno. harmonika i dalje radi kao sat, bolja je sad od polovine tek uradjenih koje sam probao odgovorno tvrdim. ne vredi ljudi su takvi i morate da se postavite i prema majstoru da nema lufta da fuseri. Mislim da je Gadzihanac dok je bio mladji izizetno vodio racuna, i nije dozvoljavao sebi ozbiljne propuste. sad covek ima 90 godina i mozda licno radi 10% onoga sto primi i to uglavnom stim. To za sta vam je Aleksic trazio 100e radio sam u KV kod zorana Avica za msm 45e, i to novo, ne reparirano. A sto se tice cene na kraju jbg, zavisi koliko ko ima posla, sta da se radi, ja ne pravim pitanje, odvojim mesecnu zaradu od svirke za nesto sto ce me sluziti 10 godina, ne mogu da sviram na lomu i tacka. :-)
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od Bata_Amater »

Auu, pa majstori u Srbiji nista nisu jeftiniji od majstora u USA, gde je satnica daleko veca nego u Srbiji (barem bi tako trebalo da bude). Ja se raspitivao koliko bi kostala zamena ventila (filceva sa kozicama) na kabinskoj harmonici (41x2 ventila), i cena koju sam dobio bila je od $300-$500 (podesavanje ukljuceno). Sad vidim da to i nije tako puno :-).
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori

Post od guerini »

U Srbiji je sve skupo jedino je satnica u drzavnim i privatnim firmama jeftina. plata u firmama je 10 puta manja nego u EU al su zato cene proizvioda prehrambenih i ostalih kao u EU pa i skuplje! zato kad odete kod automehanicara ili tako nekog zanatlije on naplati kao u EU. a i ovi sto rade u nekoj firmi za tu satnicu da bi preziveli moraju bar jos jedan posao da rade, jer im je mesecna plata sa tom satnicom 200 eura a to nije dovoljno ni za osnovni zivot. situacija nije bas tako jednostavna i ko ne zivi u Srbiji mozda ne moze da razume :pozdrav:
Odgovori