polu kabina

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

polu kabina

Post od b.zebec »

Vec sam vise puta u oglasu procitao da se prodaje hohner atlantik4 polu kabina.Sta znaci polu kabina,jer znam da ta harmonika nema kabine.Harmonika ili ima ili nema kabinu,moze biti samo kabinska ili sa duplom kabinom,ili se ja varam,molim neku informaciju o toj POLU KABINI,hvala unaprjed.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: polu kabina

Post od micha56 »

b.zebec napisao:Vec sam vise puta u oglasu procitao da se prodaje hohner atlantik4 polu kabina.Sta znaci polu kabina,jer znam da ta harmonika nema kabine.Harmonika ili ima ili nema kabinu,moze biti samo kabinska ili sa duplom kabinom,ili se ja varam,molim neku informaciju o toj POLU KABINI,hvala unaprjed.
Ja mislim da su to poklopci na dekliju harmonike, pa kad su utvoreni - onda je harmonika glasnija na desnoj ruci, a kad se zatvore, onda se harmonika stiti od prasine, a i tonovi su nekako priguseni, pa lice na kabinu. To u stvari neki zovu polukabinom, a to nema veze sa kabinom.

Pozzz.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: polu kabina

Post od b.zebec »

Hvala na odgovoru.
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: polu kabina

Post od kamikazars »

Weltmeister consona ima polukabinu ali nema mogucnost otvaranja i zatvaranja. Nisam strucnjak ali sam svirao na njoj i poprilicno dobro oponasa kabinsku harmoniku.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: polu kabina

Post od micha56 »

kamikazars napisao:Weltmeister consona ima polukabinu ali nema mogucnost otvaranja i zatvaranja. Nisam strucnjak ali sam svirao na njoj i poprilicno dobro oponasa kabinsku harmoniku.
Ta harmonika nema mogucnost da otvaranjem poklopaca pojaca desnu stranu harmonike i izgubi prigusenost. Ona ima stalnu prigusenost putem odredjenog zastora ispod deklija i, ako si to primetio, ima prigusen i piccolo, sopran i sta vec ima od registara.
Znaci - svi registri (glasovi) su priguseni, tako da je normalno da ima prigusen Basson.

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: polu kabina

Post od Bata Kanda 73 »

polukabina NE POSTOJI! to je samo reklamni trik onih koji bi želeli da bolje "utope" instrument.sve su to tzv.imitacije kabine.postoji SAMO kabina a može u sebi da ima jedan,jedan i po ili dva fasena. p.s.usput se izvinjavam sto su sve mala slova mala ,tastatura na poslu radi kako je njoj volja Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: polu kabina

Post od micha56 »

Pa da, to sam i ja rekao:
Ja mislim da su to poklopci na dekliju harmonike, pa kad su otvoreni - onda je harmonika glasnija na desnoj ruci, a kad se zatvore, onda se harmonika stiti od prasine, a i tonovi su nekako priguseni, pa lice na kabinu. To u stvari neki zovu polukabinom, a to nema veze sa kabinom
i ...
Ta harmonika nema mogucnost da otvaranjem poklopaca pojaca desnu stranu harmonike i izgubi prigusenost. Ona ima stalnu prigusenost putem odredjenog zastora ispod deklija i, ako si to primetio, ima prigusen i piccolo, sopran i sta vec ima od registara.
Znaci - svi registri (glasovi) su priguseni, tako da je normalno da ima prigusen Basson
Znaci - ono sto je rekao i @Bata Kanda 73 - Polukabina je samo reklama za prodaju harmonike, a sa kabinom NEMA NIKAVE VEZE.

Pozzz.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: polu kabina

Post od b.zebec »

Dakle kao sto sam i mislio,ili ju ima ili nema,to smo zakljucili,hvala.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: polu kabina

Post od harmonistak »

evo i ja malo da doprinesem odgovoru. ja posjedujem Hohner Atlantic IVn i ta harmonika nema kabinu ili bar nema registar za to.



p.s.
ovi malesni prsti su moji..na prvoj svirci na suvaka SlikaSlika
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: polu kabina

Post od surbatovic.a »

Imitacija kabine :o
Odgovori