Kako otkloniti hrdju sa tonova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Kako otkloniti hrdju sa tonova

Post od mladen-marija1 »

Cesto naidjem na skolske harmonike tipa wetmeister,rojalstandard da imaju ili pocetni stadijum hrdje na tonskim percima ili ih je fest zahvatilo,zanima me koji je najbolji metod za eliminisanje navedenog problema,hvala !
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako otkloniti hrdju sa tonova

Post od accordionist »

Ima jedna tema ovde na forumu o pranju tonova gde se dosta pisalo pa vidi najpre tamo, evo teme: viewtopic.php?f=65&t=2151
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Kako otkloniti hrdju sa tonova

Post od mladen-marija1 »

hvala na linku,procitao sam sve,znam sta mi treba,kako vidim,treba kvalitetna ultrazvucna kada i odgovarajuca tekucina za pranje koja ne nagriza celik i ne potamnjuje aluminijum,jedina nepoznanica mi je sto raditi s hrdjavim tonom pre nego sto ode na "tretman" u ultrazvucnu kadu,da li se jednostavno krupniji komadi hrdje mehanicki zagrebu odredjenim alatima da se olaksa daljnja procedura kadi,nesto sam skeptican prema brusnom papiru,i nepoznanica mi je jos kako se polira ton,ok,vidio sam neki biax mikromotori s raznim filcevima za poliranje,da li se na perce nanosi neka pasta za poliranje i koja,ako mozete da mi date savjet,unapred zahvalan :reading:
Odgovori