Zatezanje dirki

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Ma u redu nije nikakav problem.
Vvvv
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 23 Sep 2021, 12:12

Re: Zatezanje dirki

Post od Vvvv »

Najjbolji majstor je diwall aleksinac , i za dugmetare i klavirne.. samo je skup..
chik
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Mar 2011, 16:17

Re: Zatezanje dirki

Post od chik »

Interesuje me u kojem gradu živiš Koča?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Bela Crkva - Banat.
chik
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Mar 2011, 16:17

Re: Zatezanje dirki

Post od chik »

Ja živim u Podgorici. Ovog ljeta sam planirao da idem kod prijatelja u Zrenjanin, pa je moguće da dođem do Bele Crkve, naravno sa harmonikom za sređivanje. Imam Guerrini četvorku. Svakako imam br.tel. pa se čujemo, kad se odlučim da odem tamo.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Superior ili Prof.4?
chik
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Mar 2011, 16:17

Re: Zatezanje dirki

Post od chik »

Superior, klavirka.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Veoma jaka harmonika, svirao sam je nekih 8 godina, za svirku na suvo je nenadmasna. Taj harmonium registar je fantastican i trebao je ostati i kod dvojke i trojke ali su ga zamenili onim mekim a ostavili mutavi bandon, bez ikakvog smisla.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Zatezanje dirki

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 27 Apr 2022, 18:43 Veoma jaka harmonika, svirao sam je nekih 8 godina, za svirku na suvo je nenadmasna. Taj harmonium registar je fantastican i trebao je ostati i kod dvojke i trojke ali su ga zamenili onim mekim a ostavili mutavi bandon, bez ikakvog smisla.
Slažem se, po meni bi bilo najbolje da ostavljena oba harmoniuma, tj. i sa malom kab, i sa sopranom, jer taj sa malom kabinom dosta bolje izlazi na razglasu, a sax (bandonion otvoreni) je vrh, a onaj mutavi totalno neupotrebljiv i na suvo, i na razglas. Zato je Dallape ipak Tata. super-maestro je izveden sa 15 registara, pa ko šta voli, a Organtonka, za suvaka, nema jače i zahvalnije harmonike.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zatezanje dirki

Post od sampionce »

Ма, ништа лакше да се одраде и једна и друга комбинација, све по жељи. Може и постојећи да се измени а може и да се узме комплетан нови механизам па да се нареже по вољи. Није то ни прескупо (до 100 евра).
Odgovori