Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
mpetrovic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Feb 2022, 17:38

Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

Post od mpetrovic »

Kupio sam prije mjesec dana harmoniku lucchini stradella 120 basova. U pocetku se mjeh nije toliko rastezao dok ne sviram, ali sad bez sviranja se rasteze toliko da mi je cak neku vjezbicu tesko odsvirati jer mjeh previse zraka pusta. Bila je kod majstora rekao je da je mjeh dobar da na mjehu ne curi zrak. Molio bih vase misljenje. Koliko se ja razumijem ne bi se mjeh trebao rastezati kad ne sviram. Mogu je rukom rasteci i vratiti nazad kad ne sviram.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

Post od Koca »

Neka majstor trazi dalje nije samo meh mesto gde curi vazduh neces na forumu to popraviti, bolje promeni majstora. Pozdrav.
mpetrovic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Feb 2022, 17:38

Re: Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

Post od mpetrovic »

Taj mjeh ne smije raditi tako nisu to neke jeftine harmonike jel tako? To se moze napraviti ?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

Post od Koca »

Ako se to desilo od kako si kupio pre mesec dana mozda je i neka banalnost tipa da se neka fasena pomerila, popustio neki sraf i sl. Ali takvu bi banalnost majstor uvideo, nemoguce da je samo konstatovao da je meh dobar i dalje nista ne zna zasto ne dihtuje. Skrati muke i nosi kod drugog majstora mozemo ovde pisati romane nista ti nemozemo pomoci napamet. Tako meh ne sme da pada bez pipanja dirki.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Lucchini stradella - mjeh se jako rasteze bez sviranja

Post od mali harmonikas »

Zdravi mijeh se vrlo polako i sporo otvara ,mijeh je vrlo vazan dio instrumenta i ako nije ispravan tesko je ili nwmoguce svirati zamjene mijeha je oko 2100 kuna ja sam zamijenio i harmonika radi izvrsno
Odgovori