Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: najbolj mastori za harmonike

Post od steela »

neznam,ali meni je odradio harmonik,samo tako...mozda je sto kazes njegov pomocnik,to zavrsavao..
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: najbolj mastori za harmonike

Post od Dallape 1960 »

Pa kazem ti.. eto to je jedina zamerka, znaci minimalac :-) Ostalo je kao grom.. ali jeste malo skuplji od ostalih.. ja sam misljenja druze da vecina tih majstora koji rade po 20 ili i vise godina servisiranje morali bi da znaju da odrade posle toliko godina iskustva solidno servis, danas je po meni dobro da nadjes majstora i da ako je solidan da ga ne menjas.. :-) Jer ako se vremenom upoznas i zdruzis sa covekom veruj radice to bolje i postenije od bilo koga kome odneses prvi put harmoniku.. vecini od njih vise manjka postenje nego znanje, samo sto Gadzihanac drzi do sebe, i dobrog glasa koji ga prati :-)
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: najbolj mastori za harmonike

Post od steela »

moguce je,ali nikad se ne moze nesto ispuniti 100 % koliko to ocekujes ;) .jer nezna niti jedan majstor sta si ti tacno zelio,ali kao sto rece,dragi,se drzi dobrog,glasa,i mora uspijeti u poslu....tako je i u zivotu! :D
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: najbolj mastori za harmonike

Post od UltraHarmonika »

Stevan Andjic Irig :) Jel ste culi za njega odlican je majstor.. Njemu je ujak valjda Pokojni Lukic Aca
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od steela »

odkal je on?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Evo prijatelji i ja cu vam se ukljuciti u razgovor.Ne bih sad ovdje o majstoru tamo sam napisao u postu aluminjska sipka sto mi je pukla na Guerinniju kako mi je odradio brzo i efikasno.Ali ima jedan problem !!!!!! :asdfnjo:
Moje misljenje pun mi je kufer servisiranja trazenja majstora nerviranja oko kvarova i jos najgore zbog dijelova.Ti zabari,Talijani su toliko glupi da nisu u stanju provaliti koji ti dio treba.Da pojasnim ,kad sam trazio ventile,kozice za Guerinni profesional jedan
trazlili su dimenzije pa debljinu pa koja pa ovo pa ono i na kraju nista.Ako trazim dio od Fiata tipe te i te neki dio onda ima samo ta tipa, i nema druge, i taj dio usporedba sa autom eto hocu reci. Zato moje misljenje i tako cu uraditi rijesiti cu se Guerinija i Dellape i uzeti harmoniku od fabrika koje jos postoje kao sto je Siwa ili Beltuna itd. i gdje mogu naruciti dijelove ko covjek a ne ici od majstora do majstora i pitati imali dijelova jeli bio u Kastelfidardu ili eventualno mora se nesto improvizirati jer nema tog dijela.Eto prijatelji toliko sam ja imao reci i bas sam se iznervirao,jer koliko sam cetovo sa ovim zabarom i nista nisam uradio ma muka mi je. :x :x
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od steela »

hhahhah
mogu misliti :D
ma nemoj se rijesavati to su ti najbolje harmonke..
jer danas je prava sreca imati originalnu harmoniku.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od DzoksySp »

I ja moram moju harmoniku nosit' na servis.Ajd spolja izgleda i jeste u redu ,ali unutra ima svašta :D treba da se pogleda par tonova u primu i jedan u basu.Najverovatnije ću je nositi kod Mileta,nije loš majstor po ceni je onako a nadje se kod njega i neka dobra harmonika. :-D
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od UltraHarmonika »

steela napisao:odkal je on?
Pise ti lepo IRIG to ti je pre Novog sada :)
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od steela »

ne znam ti ja srbiju dobro ;)
Odgovori