Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Sarajevo20 »

Koca napisao: 20 Apr 2021, 07:28 Ne razumem bas pitanje, Supita treba da ima sva 4 jednoglasna registra a sopran je 3. od gore, pa za njim ide klarinet. `Ajde @Mali harmonikasu imas Supitu kako je kod tebe? Znam recimo da Delicia CHoral VI 2+2 nema sopran samostalan, i u tom slucaju se moze recimo na pikolici izvesti pa onda nece imati pikolo kao samostalan.
Ako sam vas dobro shvatio, ako nije ovakav raspored registara, nesto je modifikovano, radjeno na harmonici?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Koca »

Ne bih mogao da tvrdim dok ne vidim tj rasklopim mehanizam registara. Mozda je i neko tako porucio u fabrici, a da je tako standardno radjeno na nekim modelima nemam saznanja, niti mi je logicno da neko kvari bas sopran da bi neki drugi registar izveo pored pikolice i mutavog bandona koji se malo koriste u nasoj muzici pa se obicno oni zrtvuju za neki registar koji ne postoji. Bolje reci sta je sad na mestu soprana? Ili si pitao cisto informativno?
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Sarajevo20 »

Idu ovako: basson, oboa, musette, onda 4 razne kombinacije ova 3 glasa, ne znam kako se zovu, na kraju organ, bandoneon, klarinet, piccolo.
Nema soprana samog, mada se osjeti razlika kod poredjenja klarineta i musette..
Radi se o jednoj harmonici koju gledam, nominalno supita.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Koca »

E jel mussette zvuk ili samo oznake? Neko poskida registre pa vrati pogresnim rasporedom.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Koca »

Ili ako se slomije registar zameni ga sa registrom druge harmonike ne bitno kakve su oznake.
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Sarajevo20 »

U pravu ste, nisam o tome razmisljao, vidi se na ovoj sto gledam da su dva ista registra ostala.. Nema druge nego detaljno probati i otvoriti harmoniku sto mi je svakako namjera.. Vidi se i po nekim drugim detaljima da je harmonika servisirana/doradjivana, sto mi samo po sebi ne predstavlja problem ako je sve ukupno ok, ali eto razloga za vise paznje :)
Elem i ako su izmijesani registri za ocekivati je da ima samostalan sopran, ako u srcu nije neka delicija itd
Inace pregledam ovo malo trzista po BiH, i za budzet koji sam iscitao s foruma cilj je kvalitetan weltmeister ili neko aman iznenadjenje italijanske beskabinske, ali moram reci da sam razocaran sta se nudi i po kojoj cijeni u bih.. Jos sam ja odrastao sa dubokim plasticnim weltmeister, smatram da nisam previse zahtjevan, a mogu misliti koja je muka za trazenje necega kvalitetnog.. Hvala velika na pomoci i vama i cinelom forumu, mislim da sam iscitao bas svaku temu i puno mi je pomoglo
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od mali harmonikas »

Ovako ide na moj supiti Koca ce me ispraviti,ako nApisem pogresno imena 1.mussette 2)mussette 3)sopran 4)klarinet5)organ 6)master 7)kombi 8)kombi 9)komninacija s organom 10)bas 11)picollo
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Koca »

Treba ovako: 1. mussette, 2. violin,3. sopran, 4. klarinet, 5. oboa, 6. master, 7. harmonijum, 8. bandoneon, 9. organ, 10. bason, 11. picolo.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 22 Apr 2021, 08:55 Treba ovako: 1. mussette, 2. violin,3. sopran, 4. klarinet, 5. oboa, 6. master, 7. harmonijum, 8. bandoneon, 9. organ, 10. bason, 11. picolo.
HVala na trudu..
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Sarajevo20 »

Takodjer. To je raspored koji se vidi na svim slikama u google kad pretrazujem supitu.. Ova je izgleda imala malo vise "zahvata".
Odgovori