Firma guerrini & figli

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
rumenka
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Sep 2012, 14:29

Firma guerrini & figli

Post od rumenka »

Postovane kolege,

do sada sam dobio mnogo korisnih informacija sa vasih postova i hvala vam mnogo zbog toga a samim tim ovaj forum smatram veoma kvalitetnim i korisnim.

Sviram klavirsku harmoniku vec 15 godina, vise za svoju dusu i za prijatelje. Imam Kantus IV deluks i mislim da je doslo vrijeme da uzmem malo ozbiljniji instrument. Probao sam Guerini Superior II president oro i mnogo mi je prihvatljiv kvalitet zvuka. Trazio sam jedan takav model i covjek preko oglasa mi se javio da posjeduje taj model. Medjutim kada sam otisao da je probam covjek je izvadio Championa president oro elegant a dugmetaru nikada nisam svirao. Odsviramo sam nesto u basu i harmonika ima izvrstan zvuk, serijski broj koji moze da ne znaci nista i racun da je kupljena u italiji sto me navodi na to da je originalna.
Od prije 10 dana kada sam dosao kuci pa do sada stalno razmisljam da predjem na dugmetaru i ako znam da ta promjena nije ni malo jednostavna.

Na forumu sam procitao na nekom postu da firma guerini vec dvije godine ne proizvodi harmonike a iz drugog izvora da ne proizvodi Championa vec 15 godina. Da li neko zna da li su te informacije tacne? Htio bih da vidim koja je razlika u cijeni izmedju novog i polovnog instrumenta?

Koja je razlika u tezini izmedju superiora od 120 basova i Championa od 140...?

Svaka informacija o ova dva modela bi mi bila od velike koristi pa vas molim da mi pomognete...
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

DOBRO DOSAO!
ovako,fabrika guerrini zvanicno ne radi od 2004 god,ja mislim,ali ima firma u castelifidardu,koja je bukvalno kupila guerrini,i kupila sve njihove dijelo i to.tako da se i dalje moze naruciti guerrini,koja nije bas kao ona,ali to su male nijenase,veoma su dobre.znam druga kojije naruvi president oro novu narucio 2011 god,i bas dobra..platio je 10000 km.znaci mogu se uzeti neve guerrini,ali je moj predlog da uzmes polovnu guerrini,ali orgigninal..pozdrav
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firma guerrini & figli

Post od petar3petar »

DOBRO DOSAO!
ovako,fabrika guerrini zvanicno ne radi od 2004 god,ja mislim,ali ima firma u castelifidardu,koja je bukvalno kupila guerrini,i kupila sve njihove dijelo i to.tako da se i dalje moze naruciti guerrini,koja nije bas kao ona,ali to su male nijenase,veoma su dobre.znam druga kojije naruvi president oro novu narucio 2011 god,i bas dobra..platio je 10000 km.znaci mogu se uzeti neve guerrini,ali je moj predlog da uzmes polovnu guerrini,ali orgigninal..pozdrav

Ova konsatatacija bas i ne stoji.
Bio sam prošle godine kod njih i moglo se dobiti što se hoće.
Rade kao i većina drugih. Kupe polu dovršenu harmoniku u koju netko zalije tonove a opet netko treći naštima.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

pa sta sam je rekao,znaci da postoji tornica,ali nije tota koja je radila pre 10 i vise godina!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firma guerrini & figli

Post od petar3petar »

Ovo tko je kupio Guerrini to mi nije jasno!

Zemljište je prodano a stara zgrada je srušena. Na tom mjestu je napravljen stambeni blok.
U prizemlju guerinijeve kuće bila je radiona a na katu su stanovali.
I danas je tako samo je radiona manja.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

petrovicu,ja nisam mislio n zemljiste,i na stambeno i poslovno pitanje.kazem da je ta tvornica zatvorena ali je napravljena druga,a oni su kupili DIJELOVE!!i to i jeste guerrini.pozdrav
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Firma guerrini & figli

Post od restaurator »

Ja idem svake godine (unazad osam godina) u Castelfidardo jednom ili dva puta godisnje. Svaki put navratim kod Guerrinija. Ovo sto je napisao gosp. Petrovic je 100% istina. Ja imam ova iskustva:
Fabrika kao fabrika naravno vise ne postoji vec dugi niz godina! U njegovoj privatnoj kuci u priozemlju ima neku radionicu koja meni lici vise kao neka veca garaza. Kad dodjem pred kucu, kapija je zakljucana i lako se moze steci utisak da u kuci nema zivog bica. Kad pozvonim na zvonce protekne par minuta u neizvjesnosti da li ce se neko javiti ili ne. Par puta se desilo da se uopste niko ne javi. A par puta kako rekoh nakon 2-3 minute cekanja se na balkonu pojavi neka baba. (ovo je sve istina ziva) I onda se sporazumijevamo i rukama i nogama dok mi ona ne obasni da Guerrini nije tu, i da ce ga pozvati telefonom i da moram cekati dok on ne dodje. Nakon ca.15 pa i do 20 min. Se pojavi Guerrini junior sam ili ponekad u pratnji seniora. Radnja je zakljucana, on otkljuca i naravno unutra nema nikoga da radi. Par puta su isli neki prijatelji sa mnom da kupe Guerrini harmoniku. 2008 je covjek kupio harmoniku u mojoj pratnji sa urednim racunom. Dakle tada je firma oficijelno jos postojala. Medjutim 2011 u novembru cini me se , jedan drugi covjek koji je sa mnom isao je kupio harmoniku i to bez racuna. Dakle Guerrini nije uopste mogao da mu izda racun. E, znaci logicki tu je firma vec bila ugasena. Da skratim pricu: Ja znam da firma Guerrini vise ne postoji (da li ce se Guerrini usuditi da napravi jos po neku harmoniku na crnjaka, kao u zadnjem primjeru to ne bih znao reci) I vjerujem da je gotovo svim clanaovima foruma poznato da firma Guerrini vise ne postoji.

A nas vrijedni clan gosp. steela tvdi da se jos uvijek moze naruciti novi Guerrini, i da firma postoji, te da je neko kupio tu fabriku. Ja se nadam da Vi gosp. steela mozete i da agumentujete vasu izjavu. Jer ispada onda da je to sve tipa "rekla kazala". Zato vas ja najljubaznije zamoljavam da nam objasnite malo vise detalja o toj novoj Guerrini fabrici ;-), tj. kojim putem moze da se naruci ta nova Guerrinka, adresa firme, Tel. broj , Homepage, itd. Vi sigurno raspolazete sa tim informacijama dok tako odgovorno i sa zanosom tvrdite da ste veoma upuceni.
Hvala.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

dragi gospdine,
poznajem 2 covjeka koja su kupila guerrini harmoniku,originalnu,narucivali su je.kao sto sam naveo,dijelove je kupila neka druga firma.mozete je naruciti preko neke prodavnice,koja prodaje instrumente.evo recimo ars musik,preko nje se moze kupititi nov guerrini,bilo kojeg modela..a ako hocete,navescu vam i imena ljudi koji su kupili pa ih sami pitajte...pozdrav
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firma guerrini & figli

Post od cupavac »

Ne postoji nikakva NOVA tvornica Guerrini, i više nažalost NIJE MOGUĆE kupiti novu ORIGINALNU Guerrini&Figli harmoniku!
Prije nekoliko dana G. Guerrini je ugasio svoj home page http://www.guerriniaccordions.it.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

imas li 6000 evra da ti ja porucim??kad se pravis pametan!pozdrav
Odgovori