Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Post od salele »

Citao sam dosta forum ovih dana kako sam se registrovao al cini mi se da o ovome nije bilo reci.Ovo pitam informativno jer jos uvek nisam ozbiljno odlucio da kupujem harmoniku. Cujem razne stavove,neko kaze da se harmonike vise ne prave kvalitetno kao pre, opet cujem i vidim gledajuci oglase da kad su polovne harmonike u pitanju tu ima svega i svacega, svakakvih budzotina i tesko je naci original a ako neko i ima original on nece da ga prodaje ili nabudzi vasionsku cenu. A kad su nove harmonike u pitanju dali se uopste proizvode jos uvek Guerini i Dalape i koje marke jos se prave trenutno? Hvala svima koji budu dali svoje misljenje. Svaka druga stvar kad se kupuje bolje je novo a jedino je sa harmonika situacija pod znakom pitanja pa me ovo interesuje. Bilo bi zanimljivo da izvagamo sve dobre i lose strane novih i polovnih harmonika
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Post od accordionist »

U odredjenim segmentima novi instrument ima vise prednosti, ali u nekim drugim segmentima stari instrument moze da prednjaci. Na tebi je da sam procenis sta ti vise odgovara. Stare harmonike, pod uslovom da se radi o dobrim primercima originala, mogu da se pohvale lepotom tonova i zvuka koji daju. S druge strane kvalitet mehanizma je uglavnom na strani novijih instrumenata. Ali ovo sto sam napisao ne treba uzimati preterano za ozbiljno i za neki sablon po kome se treba rukovoditi. Najbolje je da probas sto vise harmonika starih i novih pa da sam izvuces zakljucak sta je za tebe bolje. Nisu sve harmonike iste a ni svi harmonikasi nemaju podjednake prohteve ;)
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Post od steela »

zavisi,koja je harmonika,skolska ili profesionalna...reci o kojo se radi..
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Post od alek »

Kakvu god harmoniku da kupuješ, novu ili polovnu, obavezno povedi majstotra sa sobom ili kupi harmoniku od prijatelja ili od čoveka koga dobro poznaješ ili za koga će neko da garantuje. Ja sam tragao za harmonikom više od godinu dana. Toliko sam se prevaranata nagledao i naslušao da sam počeo da sumnjam da iko pošten može da prodaje harmoniku.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dali kupiti novu ili polovnu harmoniku?

Post od steela »

alek @
dobro si to objesnio,znaci moras ili covjeku moras vjerovati kao sam sebi ili moras povesti nkeog ko se razumije...
Odgovori