pomozite oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

Pozdrav svima,ja sam pocetnik i to mator,svi se smeju ali ja znam da cu da naucim da sviram.Voleo bih da kupim ovu harmoniku pa me zanima vaš savet. Znam da nije orginal,majstor kaze da je odlicna,naravno poveo bih nekog iskusnog da proveri.Meni je harmonika potrebna za moju dušu a kada budem naučio i malo za društvo,nista više od toga. Ako je sve tacno što kaže majstor da li da kupujem. Biću vam zahvalan za savete. Pozdrav.
[hide]http://www.kupujemprodajem.com/Dallape- ... id=5770109[/hide]
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju neznam sta da ti kažem, možda harmonika nije loša, a jel si obratio pažnju na raspored dirki? u prvom redu treba biti 3 bele pa 1 crna, u drugom po dve crne i dve bele, tako i u trećem. pa u četvrtom kao i u prvom, a 5 i 6-om kao u drugom i trećem, a ovde je sve nešto izmuljano i izmešano. Dobro pogledaj sliku, pa uporedi sa nekom drugom normalnom dugmetarom u b-grif-u. Toliko od mene. Nadam se da ceš kupiti nešto sa čime ćeš biti zadovoljan, i neka te dobro služi.

http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-3982302-2.htm
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

dugmetarac 78 hvala ti druze,pozvao sam prodavca,koji se izvinuo i rekao da je to vec popravljeno ali da je stavio staru sliku u oglas. molim za još koji savet. :
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Ma nema potrebe da se zahvaljuješ. Tu smo da izmenimo iskustva i da po mogućnosti pomažemo jedni drugima, nisam nikakav ekspert, al nisam baš ni bez iskustva, pa ako te šta zanima samo pitaj, a ja ako znam, rado ću pomoć. Neznam koja je zadnja cena te harmonike, al moj ti je savet, pregledaj još malo po oglasima. A ako baš nju hoćeš, obavezno povedi nekoga ko se razume u harm. i kome veruješ, i obavezno da se otvori, a ako gazda neda da se otvara, onda beži što dalje od toga.
edo harmonikas
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 04 Okt 2011, 02:24
Lokacija: St. Louis, MO USA

Re: pomozite oko kupovine

Post od edo harmonikas »

Slazem se sa dugmetarcem potpuno, tj. dobro otvori oci jer moje misljenje je
Ko god je slozio dugmice prije=vjerovatno je bio majstor i da ih vrati i slozi kako treba, samo point je u tome
"Kako je uopste mogao da ih tako izmijesa prvi put" to nebi uradio ni neko ko nema pojma o harmonici.
Mozda je covjek radio "pola C sistem a druga polovica B sistem" hahahaha :lol: :lol: bas me slatko nasmija.
Pozdrav i puno srece.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

edo harmonikas napisao:Slazem se sa dugmetarcem potpuno, tj. dobro otvori oci jer moje misljenje je
Ko god je slozio dugmice prije=vjerovatno je bio majstor i da ih vrati i slozi kako treba, samo point je u tome
"Kako je uopste mogao da ih tako izmijesa prvi put" to nebi uradio ni neko ko nema pojma o harmonici.
Mozda je covjek radio "pola C sistem a druga polovica B sistem" hahahaha :lol: :lol: bas me slatko nasmija.
Pozdrav i puno srece.
Ma prijatelju to su sigurno sklapala dva majstora u isto vreme, pa su malo napravili pauzu, pa su sa dugmićima odigrali partiju šaha, i jbg tako i ostali zalepljeni. ;-) Malo šale nije na odmet, nek niko ne zameri, čisto zezanje, al kao što sam naveo u prethodnom postu, ako kolegu bilo šta zanima što ja znam, rado ću mu odgovoriti. posting.php?mode=quote&f=66&p=15223#
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

pa vidite ovako,cena zadnja 550e majstor tvrdi da je harmonika u dobrom stanju, a unutra jos bolja.rekao sam da cu da povedem coveka sa sobom ,pa da ne putujem djabe ako ne valja da ne dolazim ,a on kaze povedi koga hočeš moze da kontroliše šta hočeš, stojim iza svojih reči da je dobra, ima da te sluzi celi život, ima jos harmonika što prodaje tako da ne verujem da je čisti prevarant ali sta znam,čekam još neki savet,jer sutra idem da ju gledam.imam 50 godina a tako sam se primio na harmoniku da ne mogu da verujem, ponašam se kao dete,jedva čekam da učim dalje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Pa ako ide majstor sa vama, i ako on garantira da je harmonika u redu, onda neznam sta da vam kažem, dok nevidite uživo harmoniku, i neprobate je. sve je mrtvo slovo na papiru. A ako vas nešto konkretno zanima pitajte slobodno. Ovako vam samo mogu reci da dobro proverite dihtaciju, tj. kako dihtuje, da nisu ubaceni neki škart tonovi u nju, dali ima takozvanog lokera na tipkama. To je kad tipku ovlaž dodirnete i cimnete je levo- desno, ona nesme da udara u onaj crni obruč oko nje, kakav je meh, da nije iskrpljen ili od eventualnog ne korištenja harmonike rasušen da se tako izrazim, dali je korpus čitav (da nije negde udarena) mehanizam registara kako otvara i zatvara. to je što se sad na brzinu mogu setiti. Jer sitnica po sitnica, i eto nakupi se troška od par stotina evra za servis. PS. Obavezno dobro proverite bas mehanizam, tu majstori deru za servis.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

Zdravo svima,došlo je vreme da mi pomognu ljudi ,koje nikada u životu nisam video,hvala vam.DA ne zalazim u detalje,od kupovine ove prve sam odustao. Narucio sam drugu koja izgleda evo ovako,molim za vaše savete što opširnije o ovoj harmonici.
https://mail-attachment.googleuserconte ... eBNhcBkaAI
https://mail-attachment.googleuserconte ... wrBFVlt_wg
https://mail-attachment.googleuserconte ... Go2g5vGAO0
https://mail-attachment.googleuserconte ... 8nWS5dJriU
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Pa napišite koje slovo, sta je bilo, jel ste išli probati onu???
Odgovori