PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Moze mi neko nesto reci o ovoj Harmonici nesto ,imam namjeru da kupim ovu Harmoniku , ja inace sviram klavijature i rado bi poceo Harmoniku da sviram.Imam jednu ponudu za 2000€ skoro kao nova , Harmonika je servisirana tako mi je rekao kolega .Veliki pozdrav

To je link od te Harmonike


http://www.quoka.de/musik-equipment/tas ... paolo.html
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju moje skromno mišljenje je da je 2000e možda malo jaka cena za sopranku, jer nisu toliko popularne na našim terenima kao Guerrini i Dallape, što neznači da nisu dobre, ali ako odlučiš da je kasnije prodaš , i kupiš neku bolju i "jaču" harmoniku, teško ćeš izvući svoje pare nazad. Ako imaš keš u rukama, moj ti je savet da još malo prelistaš po oglasima, za tu lovu možeš kupiti i bolju harmoniku. Jbg. kriza je, ljudi prodaju iz nužde i nažalost ispod cene, odlične instrumente. U svakom slučaju, odluka je na tebi, i srećno sa kupovinom :depkvk:
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Hvala na savjetu dugmetarac ,koja bi bila realna cjena gore navedene harmonike.Veliki pozzz
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Nezahvalno je procenjivati vrednost instrumenta preko slike. Ako se ona tebi dopada, ja nebih da ti "kvarim veselje" al možda se još neko javi ko je kompetetniji. Ako sviraš narodnjak, batali to. PS. jel si ti onaj mali muzičar što ima klipove na youtubeu, svira klavijature, 8-9god klinac??? Doduše to su klipovi od pre nekoliko god.
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Da ja sam taj sa youtube sada imam 16 godina i imao bi zelju da pocnem i Harmoniku da sviram, da ja samo narodnjake sviram.Veliki pozz
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Sta bi mi vi preporucili
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Odmah mi je to poznato zazvučalo, mislim na tvoj potpis. gledao sam jedan snimak sa Koncerta Mileta Kitića, koliko si tad imao godina? Stvarno ako si tako nastavio, onda mora da si sad profi muzičar a ne mali muzičar. :jdishddf: Imaš li nekih novijih klipova??? Što se tiče odluke da počneš harmoniku da sviraš, imaš moju veliku podršku. Klavijature su super, al harmonika ima dušu. :depkvk:
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Evo kolega sa klavijaturama neka kolca sa Harmonikom bi ovo sigurno bilo puno finije zvucalo

http://youtu.be/AKu1Ia0CtXQ

http://youtu.be/mK-Ud_EEeI0

Hvala na podrsci kolega nisi mi napisao koju bi mi Harmoniku preporucio do 2000€
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Pa očigledno smo u isto vreme pisali postove, pa se nismo skontali. To ti je jako zeznuto, zavisi kakav stil svirke voliš tipa Kodić ili Pavković. Nadam se da me shvataš. Ja više volim Kodićev stil i samim time i dallapu, to je po meni , a vidim i po mišljenju mnogih iskusnih harmonikaša na forumu TOP od harmonike, nepoderivo, ima i mekoću i snagu u isto vreme, a opet ako voliš mekšu svirku, više tipa legato, onda možda Guerrini. One su malo nježnije, ali takođe vrhunske harmonike. E sad šta ti više voliš, samo nemoj se povoditi iskompleksiranim ljudima koji misle da ako nemaš instrument od 5000evra. nisi dobar muzičar. :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Bata Kanda 73 »

Malimuzicaru,prva stavka od koje zavisi sta da uzmes je:NOVAC,sa kolikim budzetom raspolazes;druga stavka:koliko OZBILJNO zelis da se bavis harmonikom ili ces vise "rekreativno";VRSTA MUZIKE kojom se dominantmo bavis (a to si vec napomenuo)....i jos po nesto odlicuje sta da se kupi (a i o tome je nadugacko pisano ovde).
Sve u svemu Paolo Soprani je odlicna harm.u rasponu cene od npr.1200 evra pa do 2000evra.,sve zavisi kakva je "na uvo".Nisu ni sve Paolo S.ostre i za "zapadnjacku" muziku;kao sto ni sve Dallape i Guerrini nisu tako dobre.U zivotu sam imao u rukama par Paolo S.kojima veci deo Dallapa a narocito Guerrinki nemogu da pridju!
Ukoliko ti ova harm.bude odgovarala tonski,"na oko" je odlicno ocuvana,i ako mu spustis cenu za jos 200-300 evrica,bez razmisljanja je uzmi.Ne zaboravi da se do dobre ORIGINALNE Dallape ili Guerrinija VEEOMA tesko dolazi a jos za malo para-to je vec sizifov poso.Malo sam oduzio....Veliki pozdrav i SRECAN BOZIC! :ijuju:
Odgovori