zvuk nove lepotice

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

dugmetarac lepo sam izmerio i pogrešno napisao. širina 22.5cm,šta ćeš ima nas raznih valjda je zato svet i zanimljivo mesto.druže da li si dobio poruku javi mi da znam šta misliš. :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

UPRAVO SAM VAM POSLAO PRIVATNU PORUKU.
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: zvuk nove lepotice

Post od restaurator »

Aha......nosio si harmoniku kod majstora i on ti kaze da harmonika dobro dihtuje. Ja tog covjeka uopste ne razumijem. Kako moze da ti prica bajku da instrument dobro dihtuje kad se na snimku jasno vidi da instrumenat dihtuje katastrofalno. Ako pogledate snimak iz pocetka, u prve 3 sekunde covjek nije jos ni poceo da svira a mijeh se otvara do pola onako sam od sebe. Je li to dobro dihtovanje? Takodje u svirci mijeh "trci" lijevo- desno, kao da je sav izbusen. To svi ovdje vide, a majstor ti prica da harmonika dobro dihtuje.....Izgleda mnogo dobar majstor. Ali do duse ako i njegova tako dihtuje, kako kazes, onda je i svoju dobro zadihtovao:-)
Ne zelim nikoga da uvrijedim, ali stvar je ocigledna!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Slažem se sa Restauratorom. Sada sam opet pogledao snimak, i uporedio kad svira na master registru i na bassonu, baš je očigledno da na masteru guta puno više, nego na bassonu. Ostalo je već sve napisano da se ne ponavljam, al svako ima svoje mišljenje, ja poštujem. Pošto sam ja i ukazao na taj nedostatak, nebih više komentarisao da ne ispadnem napadan i smor, al ostajem pri tome da harmonika definitivno ne dihtuje kako treba. PS: Možda se majstoru nije radilo, pa je rekao da je sve ok. sa dihtacijom.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Gospodin Dobrica me je zamolio da postavim umesto njega slike njegove harmonike, pa eto to je to.

Slika
Slika
Slika
Slika
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

stvarno neznam šta da vam kažem.pošto sam totalni početnik možda majstor misli, da je to za mene dovoljno,da ne trošim pare, neznam.dugmetarac kada budeš na ovoj strani sveta javi se da se upoznamo pijemo piće i da probaš lepoticu. :depkvk:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

nije što je moja,ali je stvarno lepa. :svirac: :jdishddf: :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Planiram uskoro u BG. po materijala ako Bog da, pa se onda možemo naći da zalijemo za harmoniku.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

odlično dugmetarac, slažem se,nadam se da niko neće da mi zameri što sam se malo hvalisao. :depkvk:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: zvuk nove lepotice

Post od Koca »

Kandar smo Dobrice imali istog majstora.Slika Ne bi da ga pominjem jer ga vecina zna. Kad sam otisao ja mu rekao da merimo centimetarskom pantljikom pre rada koliko cu otvoriti meh kad je harm na svojim nogicama i onda sam recimo izmerio da sam je razvukao recimo 30 cm i stopovao sam vreme dok sam meh se ne zatvori. Odmah sam se u startu postavio da hocu da meh kad on uradi dihtovanje sporije vraca po stoperici. Kada sam dosao i probao meh se brze vratio nego na pocetku. Onda me je ubedjivao da treba sve to da legne itd, itd. Trazio je 100e dobio je 50e a nije rebalo ni to nego je stvarno promenio video sam. Posle sam uspostavio da je jedna kozica odlepljena od filca i upada u patos pa sam je zalepio hirurski od ispod patosa u kabini i tada je bolje dihtovala. E od tada ja radim dihtovanje i ostalo i ne nosim je ni kod koga ni za sta vise. Uradio sam puno klavijatura sto tvrdoca sto dihtovanja sto sebi sto drugima. Svaka cast ima i savesnih majstora ne mojte me pogresno shvatiti i u svemu ovom ima i nesto dobro sto sam kasnije puno stvari sam naucio i odradio od stimovanja do poliranja. Imao sam i prijatelja koji me je poducavao. Slika
Odgovori