Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

Zdravo.
Naišao sam na jednu staru harmoniku. U pitanju je bila dugmetara ručni rad 3+1. Bila je stara i ofucana. Sedela je tako u šupi. Bila je u veoma lošem stanju tako da sam je rasklopio, a i nisam imao neke velike koristi od nje pošto ja sviram klavirnu harmoniku. Međutim tonovi su očuvani, tako da sam izvadio sve fasene i lepo ih očistio.

E sad, javili su mi se ljudi koji bi te fasene sa tonovima kupili ali ja neznam kоliko to može da košta.

Da li bi neko ko je imao iskustva sa tim, znao da mi kaže koliko može to da košta?

Znači četiri fasena sa tonovima od čega je jedan iz kabine on je malo deblji od ostala tri, i dva fasena koji su bili na basovima. Ima i treći koj je bio na basovima ali on nije dobar jer ima dosta tonova kojima su polomljena perca. Ostali faseni koje sam pomenuo imaju zdrave tonove, jedino što je nekoliko kožica izgužvano.

Ako neko zna kolko bi to moglo da vredi neka mi napiše. Hvala unapred.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od šokac »

Malo!
Nude slične dugmetare koje rade po 300e pa računaj..
Faseni ne pašu na drugu i ostaju samo tonovi.
Dosta ih sigurno ne radi kako treba jer su dotrajali.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

Pa dobro, nisam mislio da se obogatim. Ne očekujem ja da to nešto preterano vredi, ali baš zato što se ne razumem pitao sam za procenu ako neko zna da mi kaže. E sad ako bi gledali sve tako crno onda bi mogo i da ih ne prodam nego da ih bacim. Ali ako se gleda sa druge strane da faseni baš pašu na drugu i ako se uzme u obzir da tonovi baš rade kako treba onda cela priča dobija drugu dimenziju.
Ali ok. Neka neko uzme u obzir ono što je reko @šokac, a i neka se pogleda sa druge strane da možda su tonovi baš dobri, pa neka da neku procenu da bi ja mogo bliže da odredim koliko ti tonovi zapravo vrede.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od šokac »

Čuj,dobi ti kolko možeš,nisam ljubomoran i ne shvati to tako.
Aj mi pokaži na koji ručni rad pašu faseni od druge i dam ti šta hoćeš!
Popravljam harmonike i to znam.
Vidi onu iz Bele Crkve na kupujem prodajem,traži 320 e za nju,ja nebi dao puno samo za tonove.
Vidim da nekima nije pravo kad im se iskreno odgovori pa ću ubuduće i ja čitati,sretno s prodajom!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od dugmetarac78 »

Nebih da budem grub niti da nesto pametujem, al moram se složiti sa onim što je rekao škoac, jer realno rečeno, te tonove mora da se očiste, preštima, promene kožice, i fasene su praktično neupotrebljive, ako je za neku drugu harmoniku, a to sve što sam naveo košta dosta, i ako još ima doste ispucalih perca, mora da se prenituje, znači najbolje da majstor, pogleda kakva je konkretna situacija sa tonovima, pa da ih proceni, jer teško da je neko u R.R harmoniku ubacivao prvoklasne tonove.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

Ma ne bre šokac. Pogrešno si me razumeo. Ja se u cene ne razumem zato sam pitao da mi neko proceni. Ali ti si odma udario sve na crno. Ja ne očekujem da nešto dobijem tu preterano nego sam čisto pitao kolko to može da vredi pošto su neki tražili da kupe a ja nisam ni znao da kažem kolko to vredi. Dal je 5e ili 10e ili 20e, samo sam tražio procenu. Nisam ja trgovac da bi sad zaradio na nečemu. Nego jednostavno naišao na tu harmoniku rasklopio je i video da samo tonovi vrede. Trebalo bi da se menjaju kožice na par tonova inače perca imaju svi. Dobri su. Ja neznam ni koliko da cenim zato sam se i obratio. Izvini ako sam te uvredio. :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od srks69 »

Alek, nažalost dobio si tipičan švercerski polu profesionalan odgovor. Ja se ne razumem u delove koliko koštaju ali mi ne bi bio problem da ti kažem.
Čovek je pitao koliko upšte bi te stvari mogle da koštaju, možda 10€ 50..100€ nije ni bitno koliko, pitao je za procenu jer se ne bavi sa tim tj. ne oduva malo prašine sa nje pa je laiku proda za duplo.
Po nekim procenama na forumu ima više majstora za harmonike nego li instrumentalista??
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od restaurator »

Fasene u sustini ne vrijede nista, jer u istinu ne pasu ni u jednu drugu harmoniku! Tonovi imaju vrijenost. O kakvim tonovima je rijec to ne znam. Neko gore rece da ne vjeruje da su stavljani prvoklasni tonovi u rucne radove. To nije istina. Naravno da je bilo i mnostvo cak bih rekao vecina rucnih radova sa tonovima prve klase. Bar oni rucni radovi sto su meni dolazili pod ruku imali su vecinom veoma dobre tonove. Ako bi mogao postaviti sliku to bi najbolje bilo. Tada bi mogli konkretnije da ti kazemo koliko vrijede ti tonovi. Ali da malo spekulisem, ako su tonovi a mano onda vrijede sigurno 100-200 EUR naravno zavisi od stanja. Ipak je u pitanju preko 200 tonova! Opet naglasavam sve zavisi od stanja. Navescu primjer: upravo servisiram jednu harmoniku RR koja ima zaista fantasticne tonove prva klasa - kao da su jecer izasli iz fabrike. Dakle korozija 0% i povrsina peraca netaknuta. Meni zlo dodje kad vidim da je povrsina perca totalno izgrebana. Za mene je to skrnavljnje tonova!!!
Dakle postavi slike, pa cemo bar priblizno da ti procjenimo vrijednost, i dobio si odgovor na tvoje pitanje.
Pozdrav.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od šokac »

srks69 napisao:Alek, nažalost dobio si tipičan švercerski polu profesionalan odgovor. Ja se ne razumem u delove koliko koštaju ali mi ne bi bio problem da ti kažem.
Čovek je pitao koliko upšte bi te stvari mogle da koštaju, možda 10€ 50..100€ nije ni bitno koliko, pitao je za procenu jer se ne bavi sa tim tj. ne oduva malo prašine sa nje pa je laiku proda za duplo.
Po nekim procenama na forumu ima više majstora za harmonike nego li instrumentalista??
Kad se već ne razumiješ u to ne laprdaj gluposti!
Na neviđeno nitko ne može reći kolko vrede ti tonovi,da li su zapečeni trunjem,kolko hrđavi,raskovani,istanjeni grebanjem a kolko ih je ispravnih.
Alek ih je očistio kolko se dalo izvana,iznutra sumnjam jer se to amaterski ne može i nezna.
Ako je ostalo neupotrebljivo teško je za vjerovati da oni skoro svi valjaju.
Probaj ti oduvati prašinu pa dovesti takav ton da svira kako treba pa zaradi duplo..ako ti to uspije svaka čast majstore!
Alek,sve ok nema ljutnje,to je to od mene,pozdrav svima!
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

Slika

Evo slike pa procenite.
Odgovori