Paolo Soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Simsirpasic Sabaudin
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Avg 2013, 10:53

Paolo Soprani

Post od Simsirpasic Sabaudin »

Zanima me orginalnost ove harmonike i kvalitet same harmonike a i zvuka ako neko zna ista o njoj i da li ima kabinu... ?
http://www.pik.ba/artikal/7971733/harmo ... o-soprani/
Korisnikov avatar
vunimrav
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 30 Okt 2011, 18:58

Re: Paolo Soprani

Post od vunimrav »

Najverovatnije da se radi o originalnom instrumentu i veoma starom(50-te ja bih rekao.buni me izgled ovih registara,nije tipican P.S.Steta sto nije otvorena i slikana da se vidi da li ima kabinu ili ne ili bar da je skinuta dekla.Vrlo interesantna harmonika jer ima i 13 registara u primu sto vec dugo godina imaju P.S super paolo II koje su sve u pravilu kabinske harmonike.E sad mozda ce se neko javiti ali u svakom slucaju vrlo interesantna harmonika.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Paolo Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

TAKO JE.ovakav model datira tu oko '50-'60 god. Extra je sacuvana (bar tako izgleda na fotosima),to godiste je tonski ubitacne pa cak i kada su bez kabine (kao ova harmonika). Ukoliko cena nije napumpana moze biti lepa investicija. Pozdrav.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Paolo Soprani

Post od petar3petar »

Harmonika je orginalna ali je izkemijana maska.
Nije kabinska!
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Paolo Soprani

Post od mamula »

prodavac kaze da ima kabinu, inace je prodata!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Paolo Soprani

Post od petar3petar »

Može reći šta hoće no bez "dokumentacije"(slike) ne treba vjerovati svakome.
Naletio sam na dosta onih koji misle da je kabina registar sa strane.
Naravno to ne isključuje da ova harmonika ne može biti kabinska, no moja je pretpostavka da je imala denfere na maski pa je stoga maska i izkemijana.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Paolo Soprani

Post od mamula »

petar3petar napisao:Može reći šta hoće no bez "dokumentacije"(slike) ne treba vjerovati svakome.
Naletio sam na dosta onih koji misle da je kabina registar sa strane.
Naravno to ne isključuje da ova harmonika ne može biti kabinska, no moja je pretpostavka da je imala denfere na maski pa je stoga maska i izkemijana.
u pravu ste, ima mnogo neukih ljudi sto se tice harmonike!
Odgovori