KOliko vrijedi? Pogledajte

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Pejker
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Dec 2013, 15:58
Lokacija: BiH Kupres

KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Pejker »

Pozdrav svima... novi sam na forumu, i zelio bih vas nesto pitati.. imam jednu harmoniku (60 basova) no to je nebitno.. i mala mi je pa sam trazio novu, vecu i naletio sam na ovu.. ne cini mi se skupa, izgleda jako dobra, pa Vas molim da pogledate valja li i vrijedi li ovih para.. Klik tu da vidis!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Koca »

Vlasnik kaze da ima mini kabinu??? Neka ti posalje slike rasklopljene harmonike pa postavi. Nisam cuo za izraz mini kabina pa ko je cuo neka malo pojasni.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao:Vlasnik kaze da ima mini kabinu??? Neka ti posalje slike rasklopljene harmonike pa postavi. Nisam cuo za izraz mini kabina pa ko je cuo neka malo pojasni.
Koco nemaš ti pojma, zašto nebi bila mini kabina, ako postoji mini suknja, i Mini Moris. i Galaxy mini :pudc8: :lol: ??????? Zezam se, nije to nikakva mini niti bilo kakva kabina, nego ima "denfere" ili ti Klapne na deklu koje se otvaraju ili zatvaraju i tako priguše ton, nešto kao sordina od prilike, ko razume, shvatit će. :svirac: :depkvk:
Pejker
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Dec 2013, 15:58
Lokacija: BiH Kupres

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Pejker »

A jel vrijedi tih para? Kaze da bi je dao za 800 KM
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Koca »

Ja bi se mano takvih mini kabina i presao ili na mini suknje ili na prave kabine kao npr. Cantus, S4, Delicia choral 5 i 6, i sl. od tih jeftinijih kabinki.
Pejker
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Dec 2013, 15:58
Lokacija: BiH Kupres

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Pejker »

Pejker napisao:A jel vrijedi tih para? Kaze da bi je dao za 800 KM
Ah nebi ja davao toliko novaca, jer sam jos pocetnik... kad naucim i kad budem pravi :svirac: onda :ijuju:
A ova mi je onako ne puno skupa ali izgleda ok..
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od chemist »

Ja nisam probao taj model Weltmeister, ali sam imao Consonu sa prigusenom kabinom (imitacija) i bio sam prilicno zadovoljan (ima nekoliko mojih snimaka ovde sa njom)...ne verujem da je da bolja od Consone. Po meni bi trebalo da je niza cena...oko 300-350 eura....ali je ipak treba pogledati uzivo i probati.
Pejker
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Dec 2013, 15:58
Lokacija: BiH Kupres

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od Pejker »

chemist napisao:Ja nisam probao taj model Weltmeister, ali sam imao Consonu sa prigusenom kabinom (imitacija) i bio sam prilicno zadovoljan (ima nekoliko mojih snimaka ovde sa njom)...ne verujem da je da bolja od Consone. Po meni bi trebalo da je niza cena...oko 300-350 eura....ali je ipak treba pogledati uzivo i probati.
Ajde probaj mi molim te nac te videe da vidim samo kako zvuci ta "mini kabina" i ako ko moze da mi posalje sliku otvorene harmonike sa i bez kabine da vidim razliku, jer bas to i nerazumijem najbolje... I da, sutra ili prekosutra idemo do tetke pa mi je usput i taman cu otic da je vidim i probam.. :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od dugmetarac78 »

chemist napisao:Ja nisam probao taj model Weltmeister, ali sam imao Consonu sa prigusenom kabinom (imitacija) i bio sam prilicno zadovoljan (ima nekoliko mojih snimaka ovde sa njom)...ne verujem da je da bolja od Consone. Po meni bi trebalo da je niza cena...oko 300-350 eura....ali je ipak treba pogledati uzivo i probati.
Consona je odlična bezkabinska harmonika, i ona ima tu kako si rekao imitaciju kabine, al ova sa oglasa nema nikakvi ni polu-kabinu niti imitaciju, obična bezkabinska harmonika, sa metalnim deklom, "zatvorenim" i to malo daje prigušeniji zvuk kao da staviš neki peškir preko harmonike, a oni "poklopci" na dekli su nešto poput šibera, i kad se otvore, tad bude oštriji zvuk, Consona je President u odnosu na ovu. Sasvim druga konstrukcija patosa itd........
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: KOliko vrijedi? Pogledajte

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao:Ja bi se mano takvih mini kabina i presao ili na mini suknje ili na prave kabine kao npr. Cantus, S4, Delicia choral 5 i 6, i sl. od tih jeftinijih kabinki.
Potpisujem. Recimo Delicia Choral: Za male pare solidna harmonika i sa pravom kabinom.
Odgovori