Nešto o ovoj harmonici

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od ssokac »

Eno,pajdo opet trazi nekog da uvali S 5,ima ih izgleda citav sleper pa vadi jednu po jednu..
Sigurno je i ta jako "odlicna"..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od dugmetarac78 »

Pa vidiš da lepo piše: "Harmonika je u odlicno stanje" :pudc8: :asdfnjo:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od ssokac »

I na tarabi svasta pise..
Dobro si metio navodnike pa isto mislimo.
Nece trebat jos dugo pa ce mu se vjerovatno smanjit trziste ako jos koja zavrsi nakon kupnje u sarafima kao kod Tomine.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

a očito...

evo ja za vikend dosta toga riješio, i sad na kraju traf - zapeo...Promjenio na bas strani filceve, stavio 1mm deblje, no nebitno jer isto se događalo i sa starim filcevima - na malo jače skupljanje mjeha bas strana je svirala, tj puštala na dosta tonova.

Probao sam na savjet kolege da gledam kut zatvaranja klapne, no nije to...Problem su federi koji zatvaraju klapnu...Kad mrvicu jače stisnem klapnu - više ne pušta. Znači cca 70% basova ima takav problem...Probao sam feder pojačavati, no ne pomaže jer se ne može ništa puno dobiti.

Očito da je ova harmonika dobra samo da se povade tonovi van i ovo za smeće...Na dosta tonova piše BUGARI, nije ni jedan puknut...Ali su kožice dotrajale.

Tako da sam sad zapeo na toj bas strani, moram istražiti kako te federe riješiti.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od ssokac »

Tomina,sumnjam da je greska u federima,ne olabave oni samo tako,to vecina pomisli ali je greska skoro uvjek negdje dalje.
1 mm deblji filc je ko kuca i nema sanse da pritisne klapnu da sjedne na patos kako treba,garant se peta nasloni i prednji dio je u zraku.
Kad pritisnes samo malo ispada da zatvara ali kad popustis pritisak zjevne tolko da ne vidis ali ne pritisne dovoljno i puse ko reseto.
Ako ne vjerujes stavi papir pod klapnu pa ga vuci i vidit ces da nema svuda isti otpor.
Sretno u remontu! :ijuju:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

Prema naputku kolege sam napravio test sa svjetiljkom unutar korpusa :lol:

Par njih je bilo pomaknuto malo, pa sam jednostavno opet po naputku kolege Dugmetarca - sve klapne skinuo, i ponovno voskom poljepio na patos uz lagani pritisak na klapnu da ljepo legne.

Sad sve dihta što se tiće pokrivanja rupe, ali i dalje poneku klapnu na jači pritisak kod zatvaranja mjeha zrak pomakne.

Neću ništa kemijati više, idem sastaviti bas stranu i probati malo svirati, možda treba da kožice skroz nalegnu i prilagode se rupi pa će bolje dihtati.

Ako ne, tražit ćemo što dalje ;)

Možda sam trebao staviti filc kakav je i bio ;)
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od bixic »

Jesi li je to ti stavio na Njuškalo?
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od bpodnar »

Koca napisao: Ne zaboravi jos jednu vaznu stvar operi za nekim dezinfekcionim sredstvom unutrasnjost sva tri kajsa kao i jastucic tako sigurno nece smrdeti na znoj i posle kad je ipoliras ima da bude sasvim druga prica, samo napred i lagano. :depkvk:
Jel može preporuka s čime je najbolje oprati remenje odnosno taj velur? Ja sam probao sa nekim šamponom ali se tekstura i izgled podstave promijenila. Više nije onako meka i fina kao kad su remeni novi, čak je i boja bljeđa. Znam da je znoj zajeban zbog soli i svega toga, ali valjda postoji nešto čime se korišteni remeni mogu dotjerati u pristojno stanje?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

Da, stavio sam ramuniku u oglasnik.
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od bixic »

Znači ipak je nisi uspio složit? Šteta, al, eto, to nam je svima škola. Sretno s prodajom!
Odgovori