Koja je harmonika bolja?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Koja je harmonika bolja?

Post od mbkrhr »

Interesuje me koja je harmonika bolja,pošto imam priliku da kupim i jednu i drugu.Radi se o Dallape Supermaestro i Bugari Armando Champion.Molim ako netko zna da mi šta više kaže kakve su to harmonike i koja je bolja.Pozz!
Danijel Vučić
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 28 Jan 2014, 18:50

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Danijel Vučić »

Nisam neki stručnjak ali po prethodnim savjetima i komentarima kolega u životu i ovdje na forumu, teško je definirati koja je bolja... Znam da je bilo komenara ljudi iz Srbije da im Bugari ne "jeca" kako bi trebala u narodnoj muzici... Isprobaš obje i odlučiš se...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Koca »

Sad da li jeca ili ne mislim da ima veze i sa tim koliko je razradjena harmonika, i tog komentara se secam ali ne znam koje pisao pa neka potvrdi da li je takva bila nerazradjena pa nije jecala ili je nesto drugo u pitanju, ne znam u kakvom stanju su tonovi i kozice? Ako je LJubisa Pavkovic posle Pesidenta kupio Bugari A. onda izgleda da taj komentar nije pravilo kod svih primeraka.
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Bokic »

Prijatelju, tesko-najteze da je Pavkovic kupio Bugari.
Drugo, probao sam dosta Bugarija pa i sestoredne. Nijedna nije na nivou proverenih harmonika za narodnu muziku. Kod klavirnih je druga prica.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Koca »

Pa ne znam ima na youtube snimci Pavkovica pa pogledaj, mozda samo svira da nije kupio, to sad ne znam ali video ga i na TV-u. Ako je i kupio sigurno je njegova specijalna porudzbina.
https://www.google.rs/url?sa=i&rct=j&q= ... 5497230899
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od magicyzy »

evo jedan mali prilog i od mene vezano za Bugari koju svira gospodin Pavkovic.
(na naslovnoj Bugari stranici se pojavljuje slika od Pavkovica dvanaesta po redu u menu na vrhu stranice http://www.bugariarmando.com/site2014/index.php?lang=de )

naime, danas ja lutam internetom i rekoh idem vidjeti kad je Musikmesse u Frankfurtu i tko ce sve izlagati. Onda klik na ovaj link pa na onaj i odem ja malo na web stranicu od Bugari.
I tako gledam ja jel ima sta novog i naletim na sljedecu harmoniku:
http://www.bugariarmando.com/site2014/i ... 79&lang=de

zadnji puta kada sam posjetio stranicu bila je samo dugmetara i to cini mi se bez slike.
Zanimljivo je da kada sam prije 2 godine bio prvi i zadnji put u Frankfurtu, na standu od Bugari je bio neki gospodin iz Srbije koji radi kod Bugari. Dok sam ja sjedio sa strane i pomalo sviruckao na jednoj harmonici, on je pricao s drugim tipom (po govoru bih rekao da je isto iz Srbije rodom koji je bio zainteresiran za jednu harmoniku i htio ju je odmah kupiti,naravno uz popust na sajmu).
Tada je ovaj sto radi kod Bugari spomenuo ovom drugome da rade na harmonici posebno za balkansko trziste...

Bilo kako bilo, sad je oficielno da harmonika postoji, a gdje ces bolje reklame za istu nego angazirati jednog od najboljih harmonikasa svih vremena na nasim prostorima da na njoj svira. :svirac: ;)

eto toliko od mene.
Inace, meni je moja Bugari super (avatar) :ijuju:
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Bokic »

Da me ne shvatite pogrešno, Bugari pravi dobre harmonike.
Mogu oni, kao i drugi renomirani proizvodjaci, da naprave odlicnu harmoniku kad hoće, pa i vrhunske.
Ali to mnogo kosta pa im se bas i ne isplati. To su ostalom i sami rekli.
Onda eventualno naprave odlicne instrumente za poznate svirace koji su cakum-pakum u svakom pogledu.
Pavkovic ima Artist VI i Presidenta, moguće i jos neku, i sigurno ne bi platio slabiji instrument.
Tako da ako je Pavkovic poseduje, sigurno su mu poklonili.
Da li ce naći jeftiniji recept za dobru harmoniku za serijsku proizvodnju, videcemo.
Ovaj Balkan DM nisam probao.
Probao sam klavirnu 'Gold' model, bila je zaista odlična.
Dugmetare sestoredne dve, uopšte mi se nisu svidele u odnosu na Guerrini i Dallepe koje sam tad imao.
Imam npr. i jednog Pigini-ja, odlična harmonika, ali nije za narodnu muziku, a o tome ovde pričamo, ako se ne varam. :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od Koca »

Mogu poverovati da je Pavkovic dobio harmoniku na poklon, takodje Aca Cergar svira posle Presidenta Balone Burini, nego jos jednom pitam clanove foruma za neki komentar za Excelsior mod. 940, 2+2 sa sordinom pa posto se ova tema rasirila koje imao u rukama i hoce nesto reci moze smestiti odgovor na post Excelsior gde sam vec postavio pitanje. :pozdrav: :svirac:
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od E.Soprani »

U srijedu vecer sam imao priliku usporediti Bugari Balkan DM i starog Prezidenta !
Covjek je platio 7,500 eura za Bugarija , dobio ga je prije par mjeseci a i Guerinka je njegova !
Moj utisak je da bugari u svakom pogledu popapa prezidenta za dorucak !!!!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Koja je harmonika bolja?

Post od petar3petar »

Svatko ima svoj "ritualn za doručak"!

Excelsior AC je uvjek bila skuplja harmonika u italiji od Guerrini Presidenta....
Odgovori