Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
grale007
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od grale007 »

Kolege sviraci trebo bi vase misljenje.

Naime posjedujem harmoniku Dallapu Organtone 993A koju sam kupio prosle godine za 1500€, harmonika je odlicna, ali poprilicno teska i nasao sam na internetu harmoniku dallapu supermaestro za 2000€ navodno orginal. Pa me sad zanima nekoliko stvari. Prvo me zanima vase misljenje dali je ta harmonika orginal (link je dole), dali je laksa od organtonke, dali je glasna, dali je tonski bolja od moje i vase opcenito misljenje dali je to pametno ulaganje jer nije neka velika razlika u cijeni, ali se nebi volio zaletit jer mi je ova moja odlicna.

Da napomenem ja sam iz Osijeka, a harmonika se nalazi u Beogradu pa bi volio vise znat o njoj prije neg odem pogledat.

https://www.kupujemprodajem.com/Dallape ... r_id=15623
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav druze. ova harmonika sa slike jeste najverovatnije original po onome sto sa slika moze da se vidi. morao bi da postavis i slike tvoje harmonike pa da pogledamo sta imas, uporedimo i pomognemo ti koliko mozemo, jer odstupanja su stvarno velika, i kod organtonki i kod supermaestro harmonika, i u kvalitetu, i u formatu, a samom tim i u tezini.. konkretno moja organtonka je teska sa kajsevima 12kg 700gr ali su retke, uglavnom imaju oko 13 i vise, svirao sam jednom organtonku iz 61 god manjeg formata od moje, a tonski je bila grom! i nebih je dao za supermaestro definitivno ali tu ne verujem da si kupio za 1500 eura :-)
ova harmonika sa slike sigurno ima preko 13kg, ali joj je glavna prednost sto je tanja od organtonke, lepse leze na grudi i onda nemas osecaj da je toliko teska, laksa je za rad od organtonke, i jos nesto imas majstora koji rade skracivanje kao sto od guerini prof4 prave sampionke tako skracuju i supermaestro i dobijes odlicnu 2+2 harmoniku :-) ali skracivanje kosta oko 700 eura :-) znaci postavi slike tvoje harmonike, pa cemo pomoci koliko mozemo :-)
grale007
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od grale007 »

http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallap ... s-15629110

Evo slike moje harmonike. Moja ima preko 13kg sa kajisevima i dosta mi je nezgodno kad sviram svatove pa je moram pola dana i cijelu noc nosit.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Tomina »

Grale-jel tvoja ova harmonika orginalna ili? Glasna?
grale007
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od grale007 »

harmonika je orginalna. Pa dosta je glasna, za svirku na suho odlicna
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Dallape 1960 »

Onda stoji ovo sto sam ti rekao druze.. ova supermaestro 99% nije laksa od tvoje, ali je definitivno tanja oko 3 cm odprilike, sto kad je stavis na grudi i tek kako osetis, i bice ti za nijansu laksa za rad sigurno e sad tonski stvar je ukusa, meni licno supermaestro ima "topliji" ton, ali nije tako otvorena, ostra kao organtonka zbog 2 kabine :-) ja licno bih zamenio ako si u mogucnosti, a pomenuo sam ti i mogucnost skracivanja supermaestro kasnije, probaj obe, sumiraj odluci..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Koca »

Grale 007!
Harmoniku koju zelis probati u Beogradu je original Supermaestro, a to da je tonski odlicna neverujem, jer treba se prvo uloziti u tonove a to se lepo vidi na slici gde je vecina kozica zinula, a da je odlicna nema ni "O". Moze biti odlicna ako se servisiraju tonovi i kozice, a za ostalo tek po probanju ces videti. Sa takvim kozicama postenije je reci da je u solidnom stanju ;) Za pocetak se raspitaj koliko ces to servisiranje platiti, medjutim ako je i ostalo isto tako odlicno kao i tonovi kako se navodi u oglasu, onda ces upasti u problem jer je po njemu svaka njegova harmonika odlicna, a ima ih ohoho!
" Lud, zbunjen, normalan"...
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od petar3petar »

Pozdrav svima.
Obije harmonike su orginalne, talijanske.
Imao sam Supermaestro prije godinu dana i generalno sam je sredio tonski, mehanički i "optički" i cijena je bila samo nešto viša od spomenute.
Harmonika Supermaestro je urađena na 46 klapni i stoga je duža a time ima i veći korpus i popratne metalne dijelove te je dosta teška.
Što se tiće ljepote tona to je stvar ukusa.
Nigdje ne piše da ako je 2+2 mora imati dublju kabinu od 3+1,5., čak što više, harmonika sa jednim fasenom u kabini(ili 1,5 fasena u kabini kako ima Dalape Organtone) vrlo ćesto duboku kabinu, dublju nego 2+2.
Korekcijom tremola se može dobiti da i organtonka ne bude preoštra.
Mislim da tom transakcijom, Organtone za Supermaestro, nećeš puno dobiti na razlici u masi a ljepota tona, kao što sam rekao, je stvar ukusa.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Koca »

Ma tako je, treba probati obe harmonike kako bi se uocile pomenute razlike u boji registra tj . da je Supemaestro toplija sa zvukom u kombinacijama registra koje sadrze klarinet a zadrzava prodornost Organtonke za suve svirke u Harmonijumu (bason+sopran+picolo) iako ima i topliju varijantu Harmonijuma (bason+klarinet+pikolo) znaci ima 2 harmonijuma i dve Oboe isto topliju i ostriju, i daje mogucnost stima sa i bez tremola ili sveba, a Organtone mora imati sveb.

Ja sam od nedavno posle duzeg perioda zamenio Guerrini sup. 4 (3+1) za Sonolu Academy 3 sa sistemom 2+2 radi promene, pa sam od bradnog mastera napravio ostar Harmonijum kako bi imao i ostrinu na koju sam navikao na cetvorci. Na Supermastro vec postoji ko sto rekoh jer ima 15 registara. Podrzavam Graleta u zameni. Srecno :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Tomina »

Meni to nije jasno, evo slika 993a - šta nije po ovome harmoniju bason+sopran+clarinet?

Flute kaže bason+sopran ili klarinet, šta ne bi trebalo biti flute sopran ili clarinet+pikolo?

Slika
Odgovori