Da li je ovo Original Dallape???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alek
120 basova
120 basova
Učlanjen: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek » 17 Jan 2020, 20:57

Te sume izdvajaju kolekcionari koji su pri parama i tezgaroši koji mogu u sezoni da isplate instrument. Mi obični smrtnici - kućni svirači tražimo nešto pristupačnije. :)
:svirac:

alek
120 basova
120 basova
Učlanjen: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek » 18 Jan 2020, 21:06

sampionce je napisao:
17 Jan 2020, 20:12
1. Original 100% - sumnjivo je samo sto je 2+2... Organtone u basu je oznaka za 3+1 (samo velika kabina)... 2+2 su bile sa Supermaestro 6- ili 7-stepenim bas-automatom.
2. Sumnjivo... U primu bi morala da bude drvena klavijatura (a nije). S druge strane faseni i kabina izgledaju autenticno. Natpise "Dallape" na tonovima zaboravi - to se lako nastanca.
3. Jako sumnjivo.

Da sam na tvom mestu trazio bih fotografije unutrasnjosti prim strane (da se vidi dal je originalno 2+2 ili prerada sa 3+1) od prve opcije.

Ili, kupio ovo sto je 101% autenticno... ;)

https://www.ebay.de/itm/Dallape-Superma ... Sw2VZd54wU
Ok za natpise to se naštanca a šta je sa onim suvim žigom koji je utisnut sa unutrašnje strane u basu? Jel on merilo da je Dallape original ili i to može da se falcifikuje lako i da li mora svaka Dallape da ima taj žig u basu jer viđao sam neke koje to nemaju a original su?

Odgovori