Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Solo2 »

Ne hvalim se ali nabavio sam novu Scandalli Super VI :svirac:
Nikada do sad’ nisam imao novu harmoniku. Imao sam raznih od Weltmeistera i Hohnera do Superior 2 ail sve su bile polovne i prilicno stare svaki savjet je dobro došao posebno kako i koliko koristiti novu harmoniku, kada je spremna za tezgarenje, temperature, odrzavanje, servis etc - potrebna mi je i letva pa primam preporuke i po tom pitanju.

Hvala unaprijed svima na odgovorima (ako ih bude)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Dallape 1960 »

Sviraj je slobodno maksimalno. Sto se letve tice preporucio bih ti Radeta pecenog, da ne bude da reklamiram coveka i sam pogledaj snimke na yt, koristi je 90% ozbiljnih tezgarosa pa i ja, i prezadovoljan sam.. uz to izgleda lepo i nece ti naruziti harmoniku kao neke budzevine. Moras da odes i poneses harmoniku probas letve redom i izaberes..
Jaric_T_Zivadin

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sto se letve tice, ja ti preporucujem da kontaktiras Zlatka iz Loznice. Uz svo uvazavanje Pecenog (koji je jedini od ostalih ozbiljno ulozio u svoje letve), Zlatkovim letvama (kao i njegovom znanju) ne moze ni jedna da parira. A verujem da ce ti i cena vise odgovarati.
Ja planiram da kupim jednu za sebe cim odvojim neku lovu sa strane.
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Solo2 »

zivim u Americi - tako da ce mi trebati neka alternativa u vezi letve ili da nadjem sta mi treba pa da mi neko posalje iz Srbije..jel problem ugradnja ili mogu sam?
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Solo2 »

Solo2 napisao: 06 Okt 2018, 17:55 zivim u Americi - tako da ce mi trebati neka alternativa u vezi letve ili da nadjem sta mi treba pa da mi neko posalje iz Srbije..jel problem ugradnja ili mogu sam?
Koliko se krecu letve cisto da znam da se mogu orjentisati.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od alek »

Solo2 napisao: 06 Okt 2018, 18:16
Solo2 napisao: 06 Okt 2018, 17:55 zivim u Americi - tako da ce mi trebati neka alternativa u vezi letve ili da nadjem sta mi treba pa da mi neko posalje iz Srbije..jel problem ugradnja ili mogu sam?
Koliko se krecu letve cisto da znam da se mogu orjentisati.
Pa izguglaš po oglasima i vidiš ko koliko prodaje. Imaš sajt KupujemProdajem, tu se prodaje sve i svašta, između ostalog i muzički instumenti i prateća oprema. Letve se kreću od 100e pa na više. Ove koje su ti kolege preporučile su malo skuplje, ali te nisam probao pa ne mogu ništa da kažem o njima.
DamciDince
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 14 Nov 2018, 00:23

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od DamciDince »

Kako si zadovoljan sa. Novom harmonikom daj malo info
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od mali harmonikas »

Svirao harmonike od 4000 eura nove kum probao i Settmio Soprani od 10 000 eura gotbo da su idetnicne po zvuku a to znaci zvuk za te pare je nula!!Kad je kupio rucni rad guerini iz Srbije tad smo poceli pricati o harmonikama
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od Dallape 1960 »

Nisam probao Zlatkovu letvu nijednu ali cujem da je odlican majstor.. citao sam eke njegove postove na fb i ludacki je direktan covek 😁😂 jedino mislim da nije jeftinija opcija nego peceni..
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Savjeti - Nova harmonika - Scandalli Super VI -

Post od DzoksySp »

Ja imam letvu iz malo jeftinijeg ranga od Rase iz Obrenovca sa dve glave Shure i mogu vam reci da sam zadovoljan za te pare je skroz ok. Naravno Zlatko,Djura,Peceni i DL su vrh ali ako neko ne raspolaze prevelikim budzetom imate kod ovog lika pristojne
Odgovori