Pomoc oko kupovine harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od mali harmonikas »

sampionce napisao: 20 Avg 2019, 17:22 Po svemu sudeci nije original... a, vrijedi onoliko koliko si spreman da platis.
Ukoliko je danas najobicnija "dvojka" oko 6000 (idiotskih €), ne vidim zasto i stari Supermaestro ne bi bio barem isto toliko.
Nesto mozda i nevezano za harmonike tj prodaju..kod polovne stvari tesko je odrediti cijenu,cijena je formirana rekla kazala plus-minus..meni je puno dati 6000 eura za harmoniku ,nemam ni puno manje od toga,ali ako ju prodavac ne zeli prodati ispod te cijene ne možemo tu nista
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Nasao sam je na oglasu, prodavac ne istice da je original, ali je cena kao kod originala. Svakako moze biti extra harmonika ali ne ide po toj ceni. Pitaj prodavca sta zna o poreklu harmonike jer nikako ne znaci da je treba odbaciti. Mozda je on kupio kao original.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od mali harmonikas »

Kad sam ja prodavao harmoniku imala je stotinu mana za tu cijenu koju sam htio,ali da je džabe bila bi vrhunska..ferrari nije skup ,vec nemas novaca za njega
dref06
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 18 Jul 2019, 07:11

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od dref06 »

mali harmonikas napisao: 21 Avg 2019, 08:52 Kad sam ja prodavao harmoniku imala je stotinu mana za tu cijenu koju sam htio,ali da je džabe bila bi vrhunska..ferrari nije skup ,vec nemas novaca za njega
Hehe ma upravu si to. Stvar je u tome sto ako imas novca da kupis ferrari trazit ces valjda najbolji koji mozes dobiti za taj novac. Tako mislim i za harmoniku, kad vec dajes puno (bar za mene) novca, onda da bar dobijes nesto sto je u skladu sa tom cijenom. U svakom slucaju vidim da nije bas lahko naci ali sigurno da treba naci neki kompromis.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od mali harmonikas »

dref06 napisao: 21 Avg 2019, 10:53
mali harmonikas napisao: 21 Avg 2019, 08:52 Kad sam ja prodavao harmoniku imala je stotinu mana za tu cijenu koju sam htio,ali da je džabe bila bi vrhunska..ferrari nije skup ,vec nemas novaca za njega
U svakom slucaju vidim da nije bas lahko naci ali sigurno da treba naci neki kompromis.
Uopce nije lako naci i da imas pravu lovu jos je teze..i gore..decko bi i dao lovu ali sta ako nije orginal?Onda treba potrositi puno vremena da bi se naslo nesto ..trebalo bi otvoriti ducan s polovnim harmonikama pa izvolite..100 modela pa biraj probaj sve na jednom mjestu
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Solo2 »

mogu li misljenja za ovu harmoniku - cijena je oko $3000

https://www.ebay.com/itm/Philharmonic-A ... SwP5JdAUga

hvala unaprijed!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od petar3petar »

Poštovanje.
Imao sam takvih harmonika.
Za ovu vidim da je dosta sačuvana izvana pa pretpostavljam da je takva i iznutra.
U njima sam nalazio izuzetno lijepo obrađene TIPO A MANO tonove.
Jedna od onih koju sam posjedovao bila je izuzetna i tonski i tehnički.
Mislim da bi cijena trebala biti nešto niža.
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Solo2 »

hvala Petre na odgovoru a ja sam tek shvatio da sam tebao biti konkretniji u pitanju
koliko je prilagodljiva za nasu muziku i dali ima iste registre kao dallapa?

pozz
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Solo2 »

Solo2 napisao: 21 Sep 2019, 11:45 hvala Petre na odgovoru a ja sam tek shvatio da sam tebao biti konkretniji u pitanju
koliko je prilagodljiva za nasu muziku i dali ima iste registre kao dallapa i dali je 2+2 sa velikom i malom kabinom - tj dali je ista kao i supermaestro?

hvala jos jednom

pozz
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Druze vec si dobio odgovor da su su to dobre harmonike, nisu ni sve Supermaestro iste tj. jednako podesene pa nemozes ni ocekivati neku identicnost izmedju razlicitih marki harmonika. Imao sam jednu kojoj je otpao naziv i neko je zalepio Dallape a ostao samo onaj natpis Stradela kao ime grada pa sam po unutrasnjosti zakljucio da je verovatno Philharmonic ili marka Stradela. Moja je bila 3+1 sa 12 registra i nisam ni na jednoj slici na internetu pronasao identicnu kao ta, no ja sam bio odusevljen kada sam je sredio kako tonski tako i mehanicki. Ova je 2+2 i sa 15 registra treba da ima kombinacije kao Supermaestro ( neka Ivan potvrdi) jedino vidim po oznakama da nije isti raspored registara kao na Supermaestro, no to je nebitno.
Odgovori