Paolo Soprani Special Model ???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Paolo Soprani Special Model ???

Post od accordst »

Radi se o Paolo Soprani Special Model,znam samo da je peteroglasna u primu i basu i da ima duplu kabinu.
Nigdje nisam našao koliko je teška,a to mi je važno.
Nekakvu usporedbu s nekom super paolo 2;3 ili nekom drugom harmonikom
Postoji također ista takva (paolo soprani special model) ali sa crnim registrima na primu i crnim basovima,da li se radi o mehanički istim harmonikama???
Jedino ove special model imaju ovakvo deklo,da li je unutra super paolo 3 ???
Realna cijena ove harmonike???

https://www.njuskalo.hr/harmonike/paolo ... s-27123192
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od Koca »

Treba da je super Paolo 3 sa drugacijom deklom na kojoj piše specijal model koji je zastupljen i kod drugih harmonika. Cena zavisi od stanja, potreba, ukusa tesko je definisati realnu cenu.
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od accordst »

Hvala na odgovoru Koca,nadam se da ce se javiti jos netko.Sto se cijene tice mislim na dobro ocuvanu i da je sve originalno na njoj ,okvirna cijena na danasnjem trzistu dal je to 1500-gore-dole 200eur ili 2000eur -gore dole? 200 eur
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od cupavac »

Pozdrav,
kao što kolega Koca reče, ovo je model Super Paolo 3, sa nekoliko "nestandardnih" izvedbi, kao što je drugačija dekla, perloid tipke, dugmići na basovima i možda još poneki detalj. Trebala bi biti iz 80-ih godina prošlog stoljeća. Nekad sam imao Super Paolo 3 model, pa evo i mog iskustva:-)
Harmonika je bila dosta glomaznog korpusa, 23 cm, i teška oko 14 kg. Izrađena je bila jako pedantno, i nisam imao zamjerki na mehaniku, kao ni na jako lijep i umiljat ton. Glasovi nisu bili ručno kovani, a ni klapne nisu bile drvene kao kod ove sa oglasa, već metalne, sa gumicom, kao na npr. Excelsior 940, Hohner Morino, itd...
Svakako odličan instrument za sviranje sjedeći, ali za tezgarenje je ne bi nikome preporučio, kao ni bilo koju drugu sličnih gabarita i težine. Prosječna cijena bi trebala biti oko 2000€, ovisno o stanju, mada je to jako nezahvalno određivati dok se instrument ne proba, a i zbog činjenice da zadnjih nekoliko godina cijene harmonika (novih i polovnih) više nemaju dodira sa realnošću i zdravim razumom.
Puno sreće u kupovini :svirac:
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od accordst »

Hvala ti puno,pomogao si mi sa informacijama iz prve ruke.Definitivno mi je preteska cca 12.5kg mi je maksimum na koji bi pristao.Da li su sve super paolo 3(svih godišta) sa duplom kabinom tako teske?
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od cupavac »

Vjerojatno, ako je isti korpus, a mislim da jest, razlika u težini je minimalna, ovisno o težini drva od kojeg je napravljen korpus. U mojoj blizini, koliko znam, postoje još dvije SP3, izgledom identične mojoj, i mislim da nisu na prodaju. Još jednom ću reći, odlična harmonika, vrlo lijepog i umiljatog tona, al' nije za tezgarenje.
Sada se proizvodi peteroglasni Paolo Soprani težak cca 12,5 kg, i korpusa širokog 20 cm, al' to je potpuno drugačijij instrument, koji osim fonta slova i amblema nema ništa zajedničko sa ovim o kojima pričamo ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od Koca »

Pa imas Super Paolo 2 koji je tazak 13,5 kg i isto je tezak koliko i Guerrini superior 2, a cena 3x niza od Guerrini. Mislim da se harmonika ne bi trebalo kupovati po kg jer svaki kg manje vredi 1000e vise a toliko i 1 cm manje i jos XX razloga. Super Paolo 2 je za preporuku i mozes je doterati tj. preraditi registre po volji, klavijaturu isto da bude brza i laka, tonovi su dobri kao kod Guerrini iako se kotiraju kao 2. klasa a doterani zvuce kao 1. Ali je to posao malo zahtevniji i pipaviji ali se isplati. Zato opet kazem cena je diskutabilna i zavisi koliko je fino istjunirana harmonika pri cemu nekome je to jako bitno a neko to i ne primecuje jer mu ne treba zahtevna harmonika, isto sto i meni ne treba Ferari jer ne bi umeo ni 30% mogucnosti da iz njega izvucem. Da me neko ne shvati pogresno pricam na osnovu jednog primerka a da me pitate da li su sve takve i dali ovo ili ono ne znam. Ako te interesuje za kupovinu mogu se raspitati bas za tu o kojoj pricam ne znam da li se jos prodaje, javi se u pp.
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od accordst »

Hvala Koca,
ali pošto još nemam 16 postova da mogu slati PP,ako možeš napiš ovde ili na moj mail [email protected]
Harminika se još prodaje,ista je kao ova na linku od njuskala što sam prethodno postavio s tim da ima na sebi još ovih ukrasa cirkona po tijelu harmonike tj. na dijelu uz mjeh (možda je takva naručena ili je bila neka serija takvih sa još ukrasa po sebi) ne bi znao,a nikakvih informacija nisam našao guglajući.
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od accordst »

i da još dodam ,volio bi da je super paolo 2 tj. 4-glasna ,ali ovu super paolo 3 -special model bi mogao dobiti po relativno ok cijeni a u odličnom je stanju
Inače nisam ljubitelj orlova na harmonikama,a ni cirkona,al ako je dobra harmonika i dobra cijena preživit ću ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Paolo Soprani Special Model ???

Post od Koca »

Poslao sam ti email.
Odgovori