Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od IgorSb »

CoberJR napisao: 17 Dec 2020, 08:05 @MaliHarmonikas

nemoj o kaurini harmonici ili o steli? :D :D :D
Ma sam velim, nhf :D :D
Nego ona mi se izbacila kada sam ukucao, kaurini....
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od mali harmonikas »

o toj sundači..gade mi se te yotubue gluparije i glupace..ima curica koju ju pojedu i pjevanju a nikad nije cuo za njih ,jer su skromne uce rade na svome talentu a provode vremenu snimajuce preglupe clipove na y.t
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od IgorSb »

mali harmonikas napisao: 17 Dec 2020, 13:29 o toj sundači..gade mi se te yotubue gluparije i glupace..ima curica koju ju pojedu i pjevanju a nikad nije cuo za njih ,jer su skromne uce rade na svome talentu a provode vremenu snimajuce preglupe clipove na y.t
ja sam pogledao i divim se,svaka čast svima al danas je previše.
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od CoberJR »

@maliharmonikas
znam sta mislis, suvisno je govorit ista, „100 ljudi - 100 cudi“ ko sto bi narod reko.. dosla su takva vremena da se sve svodi na telefon i internet.. ali svakom svoje

Ja smatram svakoga „kolegom“, koji se bavi sviranjem harmonike, bio musko ili zensko, dal svira za sebe ili profesionalno..

@igorsb
ima ih nekoliko koji su je prestavljali ali stela je najpoznatia od njih pa nju izbaci prvu ili pericu strukara..

i svaka ti cast igore - 37 godina a da si tek poceo da sviras, vidio sam na drugom postu.. samo naprjed i vjezbaj vjezbaj..

Pozz svima
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od zex »

Mislim da ti ne moze niko tacno reci za tu cifru uzmi bas tu harmoniku. Kad bi nasao Dallape Supermaestro za taj iznos, to je premija. Samo gledaj da bude 2+2 ili 2+1 (zasto da ne, mada su retke) italijanska. Baci pogled na Zero Sette, Paolo Soprani, i tako te "alternativne" brendove sta god da je u ponudi u tvom regionu. Najbitnije je da je harmonika u sto boljem stanju, a ako je preplatis uvek ce ona drzati tu neku svoju vrednost. Niko ne garantuje da ce za 10god biti popularnija neka druga marka, ako npr Bugari isforsira reklamu itd. Vec su poceli da guraju Pavketu, Prodanovicu, Borku, itd. Mozda u naresnom periodu neko drugi pogura svoj brend jos agresivnije, kao sto je to svojevremeno uradio Guerrini. Da si nekom harmonikasu rekao 60ih-70ih-80ih da ce se danas svirati vise Guerrini od Dallape slatko bi se nasmejao, ali eto vidis cuda! :svirac:
Nemoj time da se opterecujes, samo nadji sto bolji primerak za iznos koji si izdvojio, a moze da se nadje solidna harmonika.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od zex »

Htedoh da napisem: "Pazi da je ne preplatis samo, i uvek ce ona drzati svoju neku vrednost" umesto ovoga: "a ako je preplatis uvek ce ona drzati tu neku svoju vrednost". Izvinjavam se.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od IgorSb »

CoberJR napisao: 17 Dec 2020, 22:33 @maliharmonikas
znam sta mislis, suvisno je govorit ista, „100 ljudi - 100 cudi“ ko sto bi narod reko.. dosla su takva vremena da se sve svodi na telefon i internet.. ali svakom svoje

Ja smatram svakoga „kolegom“, koji se bavi sviranjem harmonike, bio musko ili zensko, dal svira za sebe ili profesionalno..

@igorsb
ima ih nekoliko koji su je prestavljali ali stela je najpoznatia od njih pa nju izbaci prvu ili pericu strukara..

i svaka ti cast igore - 37 godina a da si tek poceo da sviras, vidio sam na drugom postu.. samo naprjed i vjezbaj vjezbaj..

Pozz svima
Hvala, uzeo sam si, i profesora jučer odradio prvi sat. Pozitivan komentar nisam gluh hahaha
Sada znoj i vježbe.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od mali harmonikas »

CoberJR napisao: 17 Dec 2020, 22:33 @maliharmonikas
znam sta mislis, suvisno je govorit ista, „100 ljudi - 100 cudi“ ko sto bi narod reko.. dosla su takva vremena da se sve svodi na telefon i internet.. ali svakom svoje

Ja smatram svakoga „kolegom“, koji se bavi sviranjem harmonike, bio musko ili zensko, dal svira za sebe ili profesionalno..

@igorsb
ima ih nekoliko koji su je prestavljali ali stela je najpoznatia od njih pa nju izbaci prvu ili pericu strukara..

stela niti zna pjevati niti svirati umjesto presravanja po y.t bolje da se zatvori 10 godina i ne pojavljuje dok nesto ne nauci..a sumnjam da hoce ikad,danas postoji bagatela obilazni put prvo postajes poznat pa onda sve drugo..kad ulozi 20 godina zivot u muziku i ozbiljnog vjezbanja onda možemo pricati o necemu muzikanije komunikacijska vjestina vec nauka..iz tih krajeva dolaze ljudi koji nisu za muziku vec za vinograd
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od mali harmonikas »

IgorSb napisao: 18 Dec 2020, 06:51
CoberJR napisao: 17 Dec 2020, 22:33 @maliharmonikas
znam sta mislis, suvisno je govorit ista, „100 ljudi - 100 cudi“ ko sto bi narod reko.. dosla su takva vremena da se sve svodi na telefon i internet.. ali svakom svoje

Ja smatram svakoga „kolegom“, koji se bavi sviranjem harmonike, bio musko ili zensko, dal svira za sebe ili profesionalno..

@igorsb
ima ih nekoliko koji su je prestavljali ali stela je najpoznatia od njih pa nju izbaci prvu ili pericu strukara..

i svaka ti cast igore - 37 godina a da si tek poceo da sviras, vidio sam na drugom postu.. samo naprjed i vjezbaj vjezbaj..

Pozz svima
Hvala, uzeo sam si, i profesora jučer odradio prvi sat. Pozitivan komentar nisam gluh hahaha
Sada znoj i vježbe.
tko ti je profesor?
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od CoberJR »

@MaliHarmonikas

hahah pa dobro, treba i u vinogradu pjevaca - sve ide lakse uz pjesmu pa i brat grozde :P :P

@IgorSB
Super, samo naprijed i kad ti jednom dodije ili ti se neda vjezbat vrati se na ovaj komentar da se podsjetis: onaj ko nesta iskreno voli, dat ce sve da bude uspjesan ;)
Odgovori