Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
slavkobabac
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Dec 2020, 22:35

Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od slavkobabac »

Pozdrav,
sviram već 10ak godina za svoju dušu, znači ne profesionalno ali sam svirao na manjim proslavama.
Htio bih kupit neku dobru Guerrini ili Dallape, klavirnu za oko 3000€.
Jel mi možete išta preporučiti?
Posto sam iz Hrvatske (okolica Zagreba) odgovaraju mi hrvatski oglasi ali za neku dobru harmoniku bih otiso i do Bosne ali ne pre daleko.

Davno sam imao Dallape (dugmetara) ali je prodana prije 5-6 godina a pošto sad samo klavirnu sviram, htio bih neku dobru klavirnu.
Šta je po vama najbolje za te novce?
Nije pod hitno Guerrini ali nekako mislim da su one najbolje.

Hvala i pozdrav,
Slavko
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od Koca »

Zdravo.
Pa koliko vidimo ORIGINALI Guerrini i Dallape su otisli mnogo vise od cene za koju si planirao izdvojiti a mislim na dvokabinske harmonike. Mozes razmisliti i o nekim drugim markama kako bi se uklopio sa cenom ili uzeti neke preradjene dugmetare ili preradjene 3+1 ukoliko zelis bas te 2 marke. Jedino bi se mogao uklopiti u Guerrni superior 4 ako zelis harmoniku sa jednom kabinom. Pozdrav.
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od CoberJR »

Zdravo Slavko,

sto neodes kod Kaurinović-a u Lučko, kad si vec tuj blizu?

Za te pare ti covjek moze mozda napravit novu klavirnu Harmoniku.. je da je rucni rad, ali su vrhunske harmonike..
a mozda ti i stavi umjesto KAURINI --> GUERRINI :D :D

Pozdrav

CoberJR
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od mali harmonikas »

Slvako pogledaj privatnu poruku
slavkobabac
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Dec 2020, 22:35

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od slavkobabac »

Pozdrav i hvala na odgovorima.
Ne mora pod hitno bit Guerrini ili Dallape. Ako su cijene stvarno otisle u nebesa, jel ima neka npr. Scandalli u toj cijeni?
Posto imam rodbinu (kao i vecina :lol: ) u Njemackoj, nije problem da se negdje i po njemackoj pogleda, tako da imam vise opcija.

Sa Kaurini iskreno nemam nikakva iskustva. Naravno rucni rad i sve to stoji ali nekako mislim da ako ju budem prodavao za npr. 20 godina, da nece vrijedit kao sto vrijedi Guerrini nakon 20 godina naprimjer.

@mali harmonikas,
hvala na informaciji :)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od Dallape 1960 »

Za te pare koje pominjes mislim da nemas boljeg izbora od dobre stare dallape supermaesrto. Za 3500e sigurno moze uz malo vise strpljenja da se nadje. Guerini ne gledaj jer su im cene otisle u pm. NEOPRAVDANO. Ne znam koliko se krecu Paolo Soprani super paolo, one su 2+2 i odlicna je harmonika. Klavirnih harmonika ima zaista mnogo veci izbor i totalno nepoznatih marki tako da za 3500e mozes da nadjes sigurno ekstra harmoniku.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od IgorSb »

CoberJR napisao: 14 Dec 2020, 09:44 Zdravo Slavko,

sto neodes kod Kaurinović-a u Lučko, kad si vec tuj blizu?

Za te pare ti covjek moze mozda napravit novu klavirnu Harmoniku.. je da je rucni rad, ali su vrhunske harmonike..
a mozda ti i stavi umjesto KAURINI --> GUERRINI :D :D

Pozdrav

CoberJR
Kakve su te harmonike? Vidim da je ona cura stela si napravila svoju kod tog meštra
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od dugmetarac78 »

Ma batalite te ručne brendirane ručne radove, sve je to od novih ali loših materijala napravljeno, za 20 godina, kako neko reče neće im biti ni traga ni glasa, a ne da će nešto vrediti. Nego Dallape SUPERMAESTRO je mama za te pare, a i inače bez obzira na pare, to je strojčina za sviranje, a ne za šminku, neuništivo. Govorim iz prve ruke (što se tiče Dallape) i čvrsto stojim iza svojih reči.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od IgorSb »

dugmetarac78 napisao: 15 Dec 2020, 16:44 Ma batalite te ručne brendirane ručne radove, sve je to od novih ali loših materijala napravljeno, za 20 godina, kako neko reče neće im biti ni traga ni glasa, a ne da će nešto vrediti. Nego Dallape SUPERMAESTRO je mama za te pare, a i inače bez obzira na pare, to je strojčina za sviranje, a ne za šminku, neuništivo. Govorim iz prve ruke (što se tiče Dallape) i čvrsto stojim iza svojih reči.
Ja gledam ako jednog dana moja svirka ode na level UP, išao bi na dallape. Je lijepo maštat Al eto.
Ma ovo sam pita bzv kad sam vidio da je ona cura kod tog mestra si radila
slavkobabac
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Dec 2020, 22:35

Re: Guerrini ili Dallape - klavirna 2500-3500€

Post od slavkobabac »

Hvala na informacijama opet. I za Dallape Supermaestro.
Gledam sad po internetu i nema ih bas puno I ove sto sam nasao su 4000€ pa na vise. Ima jedna za oko 3500€ ali sve ostalo je 4000 a to mi je stvarno previse.
Nadao sam se nekako naci nesto do 3000€, ali izgleda da je sve sto je dobro poskupilo :)

Iskreno ni ja nebi Kaurini, najvise zbog vrijednosti nakon 20-tak godina, ako ju nekad budem prodavao.
Guerrini/Dallape ce i za 20g vrijedit isto, a ovo sve ostalo mislim da ne. Moje misljenje :)

Ali znaci sve u svemu, sta god da kupim, mora bit 2+2 ili 3+2 znaci dupla kabina? I da je 4/5 glasna?
Vidim npr da i Paolo Soprani Super Paolo ima 3+2 i malo je jeftinija od Dallape, ali neznam jesu li slicne po kvaliteti.
Dallape Organtone isto ima kao 2+2, ali isto tako neznam kakva je u usporedbi sa Supermaestro ili nekim drugim.
Odgovori