Guerrini Symphoni 2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
kruki
Nema harmoniku
Učlanjen: 01 Jan 1970, 01:00

Guerrini Symphoni 2

Post od kruki » 06 Feb 2021, 12:55

Poštovani,
znam da su Guerrini Symphoni modeli rađeni za skandinavsko tržište, ali me zanima da li su to isključivo dugmetare ili ima i klavirskih? Pitam jer svi koji prodaju Symphoni klavirske modele su prerade sa dugmetare. Konkretno zanima me model Gierrini Symphony 2 klavirska u usporedbi sa Superior 2. Da li se radi o istoj harmonici ili ipak ima razlike u mehanici, ugradbenim materijalima, štimu i sl.?
Lijepi pozdrav

Superior_2
16 basova
16 basova
Učlanjen: 07 Sep 2020, 01:31

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Superior_2 » 06 Feb 2021, 22:24

Symphony 2 je dugmetarski model superior 2, tako nekako, superior 2 president je klavirka , a champio oresident dugmetara, molio bih strucnije clanove da isprave ako je nesto neispravmo

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca » 09 Feb 2021, 07:27

Trebas je probati ako kupujes, sve zavisi ko je i kako posao uradio, da se ne ponavljaju tekstovi da se svaka harmonika razlikuje pa makar malo od primerka do primerka istog modela. Obzirom da se ovde menja klavijatura koja utice preko dihtacije i na tonove onda mozes zamisliti da moze biti svakako odradjeno a i ne mora biti lose, zavisi sa koliko je paznje to odradjeno u detaljima.

kruki
Nema harmoniku

Post od kruki » 10 Feb 2021, 19:59

Hvala na savjetima.
Znači definitivno je prerada u pitanju, s obzirom da su svi Symphony 2 modeli u originalu dugmetare.
Lijepi pozdrav

Odgovori