Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
njanjic91
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 30 Okt 2021, 08:51

Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od njanjic91 »

Pozdrav svima,

Nakon nesretnog incidenta nekoliko godina unazad sam polomio palac na desnoj ruci. Posljedica toga mi se stvorila atroza palca koja me ogranicava u pomicanju istoga.

Nije me to previse diralo, sve do prosle godine kada sam odlucio ucit svirat harmoniku. Primjetio sam da me ogranicava u vjezbanju i sviranju.

Posto mi je lijeva ruka sasvim u redu pomislio sam naravno da krenem ucit lijevom rukom. Nazalost na internetu nisam nasao nikakve modele sa klavirom na lijevoj strani. Najbolje sto sam vidio je sviranje harmonike naopacke ^^

Da li postoje takve harmonike?
Gdje se mogu kupit?
Da li imate opcenite savjete za sviranje sa nekom hendikepom?

Hvala unaprijed

Lijep Pozdrav
Nino
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od harmonika732 »

ne znam druze imas vec ovu temu na forumu pa pogledaj, forumasi misle da mogu u primu da se okrenu faseni i da bude levoruka harmonika ali za basove ne znam stvarno
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od harmonika732 »

a mozes jednostavno da probas dugmetaru, tamo se najvise koriste 2,3,4 i 5 prst a palac najmanje za razliku od klavirske
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od Koca »

Slazem se za dugmetaru, da nisi prvi predlozio ja bi.
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od harmonika732 »

dugmetara ti je svakako bolja i mnogo se lakse svira kad naucis (ja sam svirao petorednu dugmetaru ucio u skoli muzickoj ali sam kuci imao klavirsku pa sam poceo kod kuce da je sviram a dugmetaru sam batalio jer sam hteo i klavijature da sviram)
opet ti kazem na dugmetari skoro uopste ne koristis palac a mozes da sviras mnogo lakse, ako hoces da uzmes neku dugmetaru mozes savete na ovom forumu da dobijes :svirac:
njanjic91
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 30 Okt 2021, 08:51

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od njanjic91 »

Hvala vam svima na odgovorima. Dobar ti je savjet za dugmetaru. Vidjet cu da mozda krenem snjom.

Malo sam prolistao i po forumu pa vidio da je bilo dva tri upita. Izgleda da sta se tice ljevorukih harmonika, da bi se morala ekstra dati izraditi kod nekog majstora.

Hvala jos jednom. Zivjeli
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Klavirna Harmonika za lijevu ruku

Post od harmonika732 »

nema na cemu brate drago mi je da smo ti pomogli :svirac:
Odgovori