Da li je ovo original?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Da li je ovo original?

Post od Tomina »

Link uklonjen

Jel tko ikada probao ovakav model? Znam da ove nekabinske talijanke mogu imati zvuk koji niti malo ne zaostaje za nekom lošijom kabinskom...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li je ovo original?

Post od Bata Kanda 73 »

Siguran sam da je vr.mali broj ljudi probalo giuiletu jer je vr.retka na ovim prostorima a i nije bas jeftina.Sto se same harm.tice spada u vrhunske harm.,mahom su za koncertnu svirku,jazz i tsl.Tako da ni ova sa oglasa nije za zanemariti jedino sto je bezkabinska ali je i takva cena.Naravno opet ono da harm.treba PROBATI pa sve onda ostalo.Srecno sa kupovinom.Pozdrav.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Da li je ovo original?

Post od petar3petar »

Giulietti je svjetska harmonika a proizvodnju i distribuciju tih harmonika vršilo je sedmero braće Giulietti.
Najveće tržište im je bila amerika.
Neke harmonike proizvedene su i pod imenom ZeroSette što u prevodu s talijanskog znači "nula sedam" što upravo proizlazi iz toga što su ih radili sedmero braće Giulietti.
Posljednji od braće umro je početkom prošle godine, dakle prije nešto više od godinu dana.
Harmonike su visoko kvalitetne izrada i u određenim krugovima su imale visoku cijenu.
Danas taj brend drži firma Bugari Armando i dio svog asortimana harmonika proizvodi pod imenom "Giulietti".
Ova s linka očigledno nije kabinska a kolika joj je vrijednost i u kakvom je trenutačno stanju treba otići vidjeti i probati.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Da li je ovo original?

Post od Tomina »

hvala svima na informacijama!
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: Da li je ovo original?

Post od sqartist »

Moj kolega iz benda ima Giulietti 127 Classic. Čini mi se da je to najjači model, ima duplu kabinu. Harmonika je izuzetno precizno napravljena. Ima neke mehaničke dosjetke i izvedbe kakve još nisam viđao. Tonski je jako dobra. Omjer kabine i vankabine je dobro usklađena. Tipka je fenomenalna...
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: Da li je ovo original?

Post od sqartist »

sqartist napisao:Moj kolega iz benda ima Giulietti 127 Classic. Čini mi se da je to najjači model, ima duplu kabinu. Harmonika je izuzetno precizno napravljena. Ima neke mehaničke dosjetke i izvedbe kakve još nisam viđao. Tonski je jako dobra. Omjer kabine i vankabine je dobro usklađena. Tipka je fenomenalna...

SlikaUploaded with ImageShack.us
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Da li je ovo original?

Post od alibaba40 »

Slika
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Da li je ovo original?

Post od alibaba40 »

Slika

evo jos jedne Guliete jako lijepa harmonike bezkabinska kao sto ste rekli koncertna nije za nas melos jer ima neki metalni zvuk a kako sam primjetio kao da ima i drugi stim.Slika
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Da li je ovo original?

Post od tihomir_2 »

Da li je ovo original? Link uklonjen
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Da li je ovo original?

Post od tihomir_2 »

Popzdrav svima! Onaj predhodni oglas je zastario. Evo novi, o istoj se harmonici radi. Zanima me da li je original. Hvala!
Link uklonjen
Odgovori