Da li je ovo original?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Da li je ovo original?

Post od Tomina »

http://www.pik.ba/artikal/7690565/dalla ... a-140basa/

e sad da vas pitam o ovome?

Kaže čovjek da je stara preko 25 godina i isto toliko nije svirala, nije rekao da je orginal znači ručni rad je.

Demonstrirat će mi je preko skype, i ovo nije zadnja cijena.

Ja imam paolo soprani dugmetaru, ali nije mi problem dati ove novce jer su smješni - a u zadnje vrijeme svoju teglim na svakakva mjesta poput autobusa, plaže, simo tamo, pa ostane cijelu noć u gepeku - što nije dobro sa moju sopranku.

Ova bi mi bila isključivo za takve putove i svirke (nema mi bolje kad mi ekipa neki dan stala sa traktorom kod kuće, išli sijeno voziti, pa ih trebalo pratiti na prikolici). :svirac:

A sopranke mi žao za takve stvari.
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Da li je ovo original?

Post od slabe »

Tomina napisao:
slabe napisao:http://www.pik.ba/artikal/7777357/harmonika-hohner/

Šta mislite o ovoj?
neću reći o orginalnosti jer nepoznam točno orginalnost harmonika, iako sigurno nitko nebude hohner plagiro.

Ali što se tiče zvuka tog imperatora sa duplom kabinom, meni se svidjela.

Nisam svirao na njoj, nego sam slušao profesora kad mi je davao poduku. Njegova je bila tip top sređena, tipka plitka, i zvuk je imala prilično topao u kabini...Kažem, bila je tip top. Treba probati, vjerujem da ima više tih imperatora, ali pod nekim "našim" nazivima :)
Hvala na odgovoru i postu !
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li je ovo original?

Post od dugmetarac78 »

Tomina napisao:http://www.pik.ba/artikal/7690565/dalla ... a-140basa/

e sad da vas pitam o ovome?

Kaže čovjek da je stara preko 25 godina i isto toliko nije svirala, nije rekao da je orginal znači ručni rad je.

Demonstrirat će mi je preko skype, i ovo nije zadnja cijena.

Ja imam paolo soprani dugmetaru, ali nije mi problem dati ove novce jer su smješni - a u zadnje vrijeme svoju teglim na svakakva mjesta poput autobusa, plaže, simo tamo, pa ostane cijelu noć u gepeku - što nije dobro sa moju sopranku.

Ova bi mi bila isključivo za takve putove i svirke (nema mi bolje kad mi ekipa neki dan stala sa traktorom kod kuće, išli sijeno voziti, pa ih trebalo pratiti na prikolici). :svirac:

A sopranke mi žao za takve stvari.


Tomina moj ti je savet da pitaš čoveka šta treba da se radi da ipak imaš neku orijentaciju, na primer dali je meh čitav jer novi ti je cca 200e, pa zatim koliko je tonova polomljeno jer i to nije jeftino da se izmenjuje, pa dihtacija, mehanizmi registara itd... 300 eura stvarno nije nikakva velika cifra, al zavisi koliko još moraš uložiti. :depkvk:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Da li je ovo original?

Post od brunoMARGETA »

Tomina napisao:http://www.pik.ba/artikal/7690565/dalla ... a-140basa/

e sad da vas pitam o ovome?

Kaže čovjek da je stara preko 25 godina i isto toliko nije svirala, nije rekao da je orginal znači ručni rad je.

Demonstrirat će mi je preko skype, i ovo nije zadnja cijena.

Ja imam paolo soprani dugmetaru, ali nije mi problem dati ove novce jer su smješni - a u zadnje vrijeme svoju teglim na svakakva mjesta poput autobusa, plaže, simo tamo, pa ostane cijelu noć u gepeku - što nije dobro sa moju sopranku.

Ova bi mi bila isključivo za takve putove i svirke (nema mi bolje kad mi ekipa neki dan stala sa traktorom kod kuće, išli sijeno voziti, pa ih trebalo pratiti na prikolici). :svirac:

A sopranke mi žao za takve stvari.
Ma druže,tomina,slobodno je uzmi...Naravno uz ovo sve što dugmetarac kaže..a što se tiće,harmonike,sigurno nije prepravljana,od neke,nego je rućni rad,pa je ovo smiješna cijena..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Da li je ovo original?

Post od Tomina »

Budem se cuo sa covjekom preko skype, demonstrirat ce mi harmoniku.

Cijena je jos manja, tak da ako mjeh ne pusta i nema puno polomljenih tonova, to je dzaba.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Da li je ovo original?

Post od brunoMARGETA »

dašta da je džaba,a vidi ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Dolapa-1 ... d=34747148
samo joj fali dekla, a nju može dugmetarac da ti napravi He he!
a preko slika izgleda 10 puta bolje no,ona od onog i skoplja.neznam vidi
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li je ovo original?

Post od dugmetarac78 »

Nije problem, sve se možemo dogovoriti, ljudi smo. :jdishddf: :svirac: :depkvk:
Lalagenesis
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Jan 2013, 09:52

Re: Da li je ovo original?

Post od Lalagenesis »

dugmetarac78 napisao:Nije problem, sve se možemo dogovoriti, ljudi smo. :jdishddf: :svirac: :depkvk:
Kako je dugmetarac?
laki!!!
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Mar 2011, 22:37

Re: Da li je ovo original?

Post od laki!!! »

Koliko ja vidim sve su Talijanke :)
Odgovori