Kupovina nove harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Tomina,citao sam sve sto si napisao.Dal je moguce da mnogi od vas (pa i ti) novijih clanova neje..da citaju ranije pisano pa vozaju ista pitanja i price o kojima je do sada bilo reci i pisano je dosta detaljno.Odvojite malo vremena pa prelistajte forum,nacice te skoro sve to sto ste pitali i mnogo jos toga korisnog napisanog prilicno detaljno i jasno.Da Welt.su dobre harm.za cifru do 1000evra (ako su odlicno ocuvane i ako su u originalnom stanju).Da,u Makedoniji se mogu naci po ceni od 700 evra a posebno kod onog majstora iz Kavadarce ali su prilicno izandjane i pitanje je sta je unutra( to se narocito odnosi na glasove).Tomina ,pre nego kupis instrument ,precesljaj forum,i bice ti mnogo jasnije sta i kako prilikom kupovine.Pozdrav!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Vala niko stvarno..ako ovde nema objasnjenja nema ih nigde :jdishddf: samo da se malo proceslja forum..sve pise :)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

i ode Cantus pred nosom :roll: :svirac:

Takve harmonike čim dođu u oglas, odmah se prodaju
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

tomina,po kojoj ceni je otišla? U kakvom je stanju bila?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Bata Kanda 73 napisao:tomina,po kojoj ceni je otišla? U kakvom je stanju bila?
a ne znam, nisam pitao čovjeka koliko je pustio, bila je 1150 eura, ali je čovjek rekao da je u top stanju, naštimana, ima nove široke remene sa leđnim, tipke plitke itd itd.

U biti, rekao je da nema zamjerke na nju osim par crtica...

Šteta, htio sam ja u petak otiči pogledati, ali nije kolega mogao koji se više razumije u harmonike.
Pa otišla pa šta... :ijuju:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Kupovina nove harmonike

Post od šokac »

Pozdrav svima!
Novi sam ovdje.
Htio bih samo komentirati kako ne treba brzati ali niti odugovlačiti kad nekom odgovara harmonika.
Puno puta se osveti i zbriše ispred nosa pa se opet druga traži i traži...
Pravi kupac ide odmah ili gotovo odmah a čekanje od par dana je riskantno jer (ako je harmonika dobra) dosta puta se proda,kao što se i sada potvrdilo.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Ma naravno,netreba ni brzati ni odugovlaciti.Vec sam ranije pomenuo,staviti odredjenu kolicinu kesa u dzep,naoruzati se velikom kolicinom strpljenja i traziti,traziti i...traziti!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

šokac napisao:Pozdrav svima!
Novi sam ovdje.
Htio bih samo komentirati kako ne treba brzati ali niti odugovlačiti kad nekom odgovara harmonika.
Puno puta se osveti i zbriše ispred nosa pa se opet druga traži i traži...
Pravi kupac ide odmah ili gotovo odmah a čekanje od par dana je riskantno jer (ako je harmonika dobra) dosta puta se proda,kao što se i sada potvrdilo.
Pa da,ali ja još nemam kako bi rekli, muda sam otvarati tuđu harmoniku i gledati stanju iznutra (dal je šta krpano, jel možda u pitanju silikon za brtiviti ako je loša harmonika itd).

Mislim,svoju stellu 60 basova sam cijelu razmetao osim basovne strane jer je za mene ta strana babaroga (puno štangica, mislim da bi poludio da mi se to razleti), gledao sam na koji način funcioniraju registri, glasovi, faseni, tonovi, svirao usnu harmoniku na fasene itd itd.

Ali tuđe ne želim, nisam majstor, nisam veliki poznavaoc plagijata, tako da eto, moram ići s jednim čovjekom koji se kuži u to, a on nije mogao baš ići taj vikend i ode weltmeister.

Pitanje, probao sam do sada par harmonika, i na skoro svakoj sam skužio da kad odaberem pikolo, i probam svirati recimo užičko ali skroz dolje nisko (znači bliže bradi, na niskom tonovima), jednostavno kad sviram basovi se čuju a pikolo jako slabo.

Jel to ono što se naziva da se harmonika tuši?

Dok odaberem organ, drugačije je, onda ljepo svira, ali sa pikolom nikako nešto brzo odsvirati jer se nečuje.
goran30
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Mar 2011, 12:25

Re: Kupovina nove harmonike

Post od goran30 »

Zanima me dal je neko probao Beltunu Balkan star i kakva je tonski, klavijatura, mehanika ...
Čitao sam na dosta forum o njoj i svašta se piše a ne vidim nikog da je svira sem ona Sandra Milošević.
Dal neko zna da se prodaja koja i pošto ?

Puno hvala
Pavlisha
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:13

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Pavlisha »

Sta mislite o kupovini nove harmonike PETROMAESTRO :pudc8: ?
Slusao sam ih ovih dana na tjubu. Lepo mi zvuce a i lepo izgledaju, mada nisu bas jeftine. Nisam ih cuo ni video uzivo. Gledao sam i na sajtu harmonikamoger.hu. Vidim i poznati hrvatski harmonikas Miroslav Navracic je svira. Svidja mi se generalno. Da li vredi to kupiti? :svirac:
Odgovori