PONOVO RADI GUERINI!

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od dugmetarac78 »

salele napisao: 21 Mar 2021, 10:17 Vidis da niko nista ne zna o tome. Izgleda da je Guerrini prevazidjena harmonika
Druže Guerrini je samo kod nas neki statusni simbol. Odavno je ona prevaziđena, ili bolje rečeno nikad nije ni bila toliko dobra da bi je bio problem prevazići. Ali to smo mi... Ako nemaš "Gverini", ne mo'š svirati. A koliko ima odličnih harmonika, al džaba...nisu Guerrini
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Dallape 1960 »

Prototip je zavrsen i testiran, sta je usporilo dalju proizvodnju ne znam. Javio sam se zbog druge stvari.. nedavno me zove covek iz Australije, zainteresovan da kupi moju Dallape. I kroz pricu mi kaze da je u dilu sa guerinijem, njihov zastupnik i da ta harmonika direktno moze da se kupi za bukvalno duplo manje para. Ako je to stvarno tako onda smo mi definitivno ovce za sisanje..
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od cupavac »

Dallape 1960 napisao: 09 Apr 2021, 08:16 Prototip je zavrsen i testiran, sta je usporilo dalju proizvodnju ne znam. Javio sam se zbog druge stvari.. nedavno me zove covek iz Australije, zainteresovan da kupi moju Dallape. I kroz pricu mi kaze da je u dilu sa guerinijem, njihov zastupnik i da ta harmonika direktno moze da se kupi za bukvalno duplo manje para. Ako je to stvarno tako onda smo mi definitivno ovce za sisanje..
Pozdrav!
Mislim da taj model koji se može kupiti za cca 6000€ nije isti kao "reinkarnacija" starog Presidenta iz kraja 70-ih godina prošlog stoljeća. Ako se ne varam, radi se o "običnom" Superior 2 modelu bez drvene klavijature i sa drugačijim korpusom, fasenima i tonovima. Nedavno je jedna djevojka iz BiH kupila takvu, postavila je na YT video zapis.
Šta se događa sa "legendarnim" Presidentom ne znam...., prema riječima konstruktora narudžbi ima, ali ne znam još da je itko kupio i da svira. Valjda bi se pohvalio takvim instrumentom🙂.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Cekaj malo sta si hteo da kazes za obican Superior 2 bez drvene klavijature, superiori su imali drvenu klavijaturu osim plasticne obloge? Na sta mislis?
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od cupavac »

Koca napisao: 09 Apr 2021, 11:25 Cekaj malo sta si hteo da kazes za obican Superior 2 bez drvene klavijature, superiori su imali drvenu klavijaturu osim plasticne obloge? Na sta mislis?
Tako nekako. Ako sam dobro razumio, sadašnji Superior 2 nema veze sa starim modelom od prije 90-ih godina, već je jako sličan većini novih harmonika koje se danas prodaju u Castelfidardu za cca 5-6000€. Da, u pravu si, bez drvene klavijature. Bio ne neki duže vrijeme na prodaju na e-bay, ako nađem link, poslati ću.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Drvenu klavijaturu ima i Delicia, Weltmeister ... decije. Ni jedna od njih ne vazi za primer dorbe klavijature, dok Hohnr atlantic ima plasticnu i to bez osovine a veoma dobra brza klavijatura. To sto superior ima drvenu nije garancija da svaka ima dobru klavijaturu. To se vidi kad se vade osovine gde treba 2 odrasla coveka da je izvuku i da se oznoje jer to drvo nabubri i stisne osovinu a samim tim ona postane teska. Tako ima dosta primeraka novih ne razradjenih Guerinki koje imaju veoma neugodnu klavijaturu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Dallape 1960 »

Postovanje kolega Cupavac. Upravo sam i ja razmisljao tako. Medjutim covek mi tvrdi da se upravo radi o tom modelu. Prezident Legend. E sad.. ja ne volim da pricam napamet, a 100% samouvereno, a neprovereno iz prve ruke. 12 000e jeste velika cifra, i harmonika bi stvarno morala da bude uradjena perfektno do zadnjeg detalja da opravda tu cenu. Iako se Jeknic toliko ugradi u prodaju i tu nemam nista protiv ako covek uspe da napravi nesto revolucionarno. Dragisa Vasic je najavljivao Bum sa senzacionale modelima pa i to stade trenutno..
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od cupavac »

Dallape 1960 napisao: 09 Apr 2021, 22:25 Postovanje kolega Cupavac. Upravo sam i ja razmisljao tako. Medjutim covek mi tvrdi da se upravo radi o tom modelu. Prezident Legend. E sad.. ja ne volim da pricam napamet, a 100% samouvereno, a neprovereno iz prve ruke. 12 000e jeste velika cifra, i harmonika bi stvarno morala da bude uradjena perfektno do zadnjeg detalja da opravda tu cenu. Iako se Jeknic toliko ugradi u prodaju i tu nemam nista protiv ako covek uspe da napravi nesto revolucionarno. Dragisa Vasic je najavljivao Bum sa senzacionale modelima pa i to stade trenutno..
Apsolutno se slažem sa tobom da ako bude perfektno urađena do zadnjeg detalja opravdava cijenu, jer se oko te cijene vrte premium modeli i drugih proizvođača, Bugari, Scandalli.....
Ali mi se čini da je ta priča stala, ne znam zašto..., da li zbog korone ili nekog drugog razloga....,
....iako se harmonike u Castelfidardu proizvode i prodaju.
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od salele »

dugmetarac78 napisao: 22 Mar 2021, 22:53
salele napisao: 21 Mar 2021, 10:17 Vidis da niko nista ne zna o tome. Izgleda da je Guerrini prevazidjena harmonika
Druže Guerrini je samo kod nas neki statusni simbol. Odavno je ona prevaziđena, ili bolje rečeno nikad nije ni bila toliko dobra da bi je bio problem prevazići. Ali to smo mi... Ako nemaš "Gverini", ne mo'š svirati. A koliko ima odličnih harmonika, al džaba...nisu Guerrini
Ja sam probao mnogo jacih harmonika od Guerini i u opste mi nije jasno zasto ga svi dizu u nebesa a i kad pogledas strane harmonikase cini mise da ne svira niko Guerini.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od sampionce »

@салеле

Рећи "пробао сам много јачих хармоника" а не навести бренд, тачан модел, услове свирања/пробања, евентуално директну компарацију неколико инструмената различитих произвођача у идентичним условима је у најблажу руку неубедљиво, да не кажем неозбиљно.

Наравно да се све на крају приче своди на субјективан доживљај, али поједини модели Гверини произвођача (као и неки други нама познати овде) су показали и доказали вој квалитет, постојаност, и поузданост а у вези са музиком која се на Балкану упражњава. Такође не треба занемарити ни њихову естетску компоненту успеха.

Стоји такође чињеница и закључак да друга географска поднебља имају своје специфичности и у погледу музике тј. звука, па сходно томе и инструменте који је репрезентују. Да ли би ти и такви инструменти били прикладни и за наше услове (дакле, не само тонски већ и естетски) то остаје да се проба и потврди (или не).
Odgovori