GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
95vdadov91
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 20 Jul 2017, 08:59

Re: GUERRINI

Post od 95vdadov91 »

Pozdrav svima na forumu
Iskusnim clanovima foruma zahvaljujem na poucnim i strucnim objasnjenjima o harmoniki. Zelja mi je da se prikljuce raspravama i strucnjaci - majstori koji popravljaju harmonike kojim obiluje Srbija i te kako. Narocito o temi Stimmanja harmonike i razlike u Stimmu Guerrini harmonika i Dallape a narocito i ostalih vredni i kvalitetni harmonika koje dolaze iz Italy. Mnogi neznaju da tamo su pretezno nasi majstori koji odredzuju Stimm za Balkan modele Harmonika. Drago mi je da se cuju i ovi amaterski komentari ljudi koji samo razumiju se u sviranje i cak su svetski prvaci postali ali dalje ga ne pitaj o isntrumentu koji nosi na grudina decenijama. Ja kad sviram ako mi nesto ne stima na instrumentu on mora zavrsiti kod majstora do tad sviram sa drugom ili trecom harmonikom koju imam. Drugi harmonikasi cupaju dok ide, to je steta za dobre harmonike koje se ne odrzavaju i nedovoljno cuvaju od transporta i vlage i svega ostalog sto steti instrumentu. Dragi moji strucnjaci jedno malo pitanje za Vas: znali neko slucajno od kad je Guerrini zapoceo proizvoditi Championke koje godine, a od kad su poceli Prezidente Harmonike proizvoditi? Hvala
ADAL93
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: GUERRINI

Post od alek »

Amatert napisao:Pozdrav svima, izvinjavam se što upadam ovako, inače sam amater. Ali treba mi vaša iskrena pomoć.

Može li neko procijeniti na prvi pogled da li je ovo orginal Guerrini oro elegant iz Italije ili ipak kopija?

Hvala!
Slika
Slika
Slika
Nikada nisam imao prilike da uživo vidim President Oro Elegant, ali ovo se odmah vidi da je ručni rad. Jer svirao sam istu takvu, a odaju je uglovi kod klavijature. Jako mi je poznat taj kalup jer svirao sam jako sličnu harmoniku. E sada ovi koji se razumeju u harmonike, oni će još po mnogo čemu da primete. Ali meni prvo što upada u oči je klavijatura. Po tome mogu da kažem da je ručni rad :affraid:
Alex018
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Avg 2016, 14:35

Re: GUERRINI

Post od Alex018 »

Izvinjavam se ako je vec bilo pitanje, ali koje su sve razlike izmedju superior 2 i 3?
Hvala unapred.
mitkenislija
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 09 Avg 2017, 04:16

Re: GUERRINI

Post od mitkenislija »

trojke su malo teze od dvojki zog 140 basova inace sve je isto mozda kod trojke malo bolji zvuk jer je trojka veca pa ima bolju rezonancu
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Pozdrav kolege i srecan praznik (ko slavi danas)!

Zna li neko tacne dimenzije Guerrini Champion (original) modela?
Hvala.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

46cmx20cm, 43 dirke
Al danas imas ljude koji kracenje rade odlicno, tako da sama dimenzija cesto nije dobar pokazatelj. Koliko moras obratiti paznju na unutrasnjost harmonike. Takodje obavezno pogledaj i lajsnu iza kabinskih fasena, da vidis da li je kracena, takodje sam patos ume sve da kaze, proveri br tonova u fasenima itd... Sad ovo je ono sto sam se na brzinu setio... -Pod uslovom da te to interesovalo. :D
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Hvala na informacijama ali nisam na to mislio. :)

Zeleo sam da uporedim dimenzije originalne, vrhunske Guerrinke i dugmetara skandinavskog tipa. Gotovo da su identicne po dimenzijama.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Moja pretpostavka je da je korpus identican, cesto i od istog drveta (o dugmetarama govorim), a da je glavna (po svoj prilici i odlucujuca!) razlika kvalitet ugradjenih tonova...
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Pa i da i ne. Moze da bude a i ne mora. Licno,ne verujem da je taboro pravio posebno tonove za nas, a posebno za neko drugo trziste. Pogotovo kad se radi o petinarijevim tonovima, tj tonovima koji su radjeni po njegovom patentu (b.n.85181) . Na kraju krajeva i zasto bi to radili? Uostalom po tom pitanju, verujem da smo mi bili mnogo zahtevniji nego skandinavci. Milsim da je tu vise samo prica...
Imas dobrih i losih za nase trziste, isto tako i za druga trzista. To je cinjenica.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Nismo se razumeli...
Nisam ja tvrdio da su za nas stavljali kvalitetnije tonove vec da (ukoliko) je korpus slican/identican (po dimenzijama, vrsti i kvalitetu drveta...) najvecu razliku u zvuku daje sam kvalitet tonova.
E sad, kol’ko para - tol’ko muzike!
Odgovori