PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

Pa prijatelju verovo ili ne, ja sam to pravio. Već nekoliko sam ih odradio, ima na forumu nekih slika što sam postavljao od predhodne harmonike što sam radio. , Treba ti šablon, pilice turpijice i nekolio kolograma živaca :asdfnjo: . Kad se setim gde sam postavio slike od prošle, postavit ću ti link te teme. :depkvk:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

to bih stvarno voleo da naucim
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od cupavac »

brunoMARGETA napisao:po meni najljepsa dekla koja je napravljena,je dekla od
Guerrini Superior 2 PRESIDENT,jos ako je ono tamno platno ispod dekle.najljepse je to.
pa onda Artist VI
pa Scandalli superio VI
pa Serenellini balkan imperator
pa dvojka guerrini....
Meni je također najljepša dekla od Presidenta, doduše, ljepša mi je sa svjetlijim platnom ispod. Al princip je isti, sve su ostalo
nijanse :D
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

Stvarno je prelijepa..
Oni registri paciji kljun,sminka ubija!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Webmaestro »

Evo teme gde mozete nastaviti o deklama kod raznih harmonika: viewtopic.php?f=65&t=1327
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od sqartist »

bpodnar napisao:
srks69 napisao:
bpodnar napisao: Usporedo sam probao president oro elegant i nije mi uopće legla, a bila je skuplja više nego duplo.
Eto kako dečka savetuju pojedinci. konstatacija u citatu je krajnje pristrana i više liči na reklamu i promociju što je u pravilima foruma zabranjeno. Dobro dečko kaže, kud će sa njom posle 4-5 godina.
Vidim ja da si ti pametan dečko, prema tome ti ga bolje savjetuj neka kupi neku staru izraubanu kršinu koja se samo zove Guerrini/Dallape jer to će prodati dok si reko keks nekom levatu kojem su na forumu napunili glavu glupostima o (ne)kvaliteti nekih harmonika. Pa neki još uvijek nisu svjesni da se harmonika ne kupuje preko slike, telefona ili temeljem nekakvih priča jer svi znamo da niti jedna nije ista makar je isti proizvođač i marka. Zašto spominješ razdoblje od 4-5 godina? Jel to prema tvom uvjerenju nekakav rok trajanja Petromaestra ili je tvoja harmonika nakon toliko vremena bila zrela za generalku? Ako se dečko zasiti i poželi malo poznatiju i skuplju harmoniku (možda i bolju, jer prema nekima skuplje je automatski i bolje) da se malo šepuri s njom, onda lijepo donese Petromaestro nazad kod Petrovića i doplati za drugu "bolju" kao što bi sada nadoplatio. U čemu je problem? Ne mora se zajebavati po oglasnicima i objašnjavati Guerrini/Dallape kompleksašima kakva je to harmonika nego je u roku odmah promijeni za drugu uz adekvatnu nadoplatu. Inače, ne reklamiram nikoga, dečko je pitao za mišljenje i ja sam mu ga dao, a ovo što sam spomenuo President Oro bilo je usput toliko da vidi da cijena i nekakav status koji uživa određena harmonika ne mora biti garancija super kvalitete. Čisti primjer je moj instrument koji lagano jede za gablec puno razvikanije i skuplje marke (bar tu na mom terenu). Usput samo da kažem prema tvom poimanju kvalitete i kasnije prodaje Cale Mitrović je trebao cijelo vrijeme lupati glavom u zid i misliti kako i kome prodati svoju ZerroSette ili svi rumunji bi se trebali ubiti jer sviraju na Weltmeistere? Ima li smisla i logike da nekim muzičarima bolje odgovaraju harmonike koje se ne zovu određenim imenom? Ja mislim da ima, jer očito da su ti ljudi našli harmoniku prema svojoj želji i ukusu živo im se fućka kako se harmonika zove.
...a i ti si se uhvatio objašnjavati da se neće pasti u svemir s ruba Zemlje ako se otisneš na pučinu... :ijuju: oladi Podnaru :lol: bolje rastegni tu svoju legendarku :svirac:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

manje price vise svirke? he he
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od sqartist »

brunoMARGETA napisao:manje price vise svirke? he he
tako je Bruno :D svaka koja služi pare je dobra po meni, na kraju krajeva...
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

Naravno!
Samo sto su harmonike jako podcjenjene...vidis i sam na oglasima
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od sqartist »

brunoMARGETA napisao:Naravno!
Samo sto su harmonike jako podcjenjene...vidis i sam na oglasima

A vidi, cijene su subjektivno određene, ali kad to zajednički ide onda to izgleda kao kartel i onda su neke prenapuhane a neke podcijenjene. Neću sad navoditi primjere jer sam već svoje mišljenje naveo nekoliko puta...

Oglasi ko oglasi, logično je i da cijena varira u odnosu na stanje instrumenta. Pošto sviram i tamburaške instrumente dešava se to da se plaća ime majstora a desi se da neki anonimus ili "instrument Muzičke naklade" bude ponižen a tonski ubija neke od tih čuvenih majstorija... a cijenu isto teško postiže radi neuglednog imena... Sve je to marketing. Da muzičke ikone kojimn slučajem sviraju na nekim od ostalih 200 (danas živućih) marki talijanskih harmonika te bi bile najcjenjenije... To ti je tako. Nije džabe marketing smjer na Ekonomskom fakultetu :D
Odgovori