PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

Harmonika koja sama sebe kupi, ili odplati, je dobra harmonika. E sad što je naš mentalitet takav da smo spremni odvojiti od usta samo da bi imali harmoniku kao Borko ili Aca Čergar i što pojedinci (čast izuzecima) misle da odmah sviraju 80% bolje ako imaju harmoniku od 4500-5000eura, to je naše prokletstvo, al jedina sitna razlika je u tome što oni vrednost svoje harmonike odplate u nekoliko svirki. A mi obični smrtnici.......
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

Slazem se ja s obojicom,ali mislio sam kokretno.
Meni ne ide u glavu da harmoniika,npr.Weltmeietr stela,0d 96 basova bude 100 e.e o iz kog razloga//
kad prijatelji uzete harmoniku i gledate najsitnije detalje,ne moze ona da bude samo toliko novaca,jer sta je tu prvo materaijala,Zivaca,znoja truda i rada otislo,ona vrijedi mnogo vece novce..sam bas mehanizam korpus dirke,automati,tonovi na koji nacin su proizvidjeni,mijeh..
pa da bi se kupio nov mijeh za tu harmoniku potrebno je 200e..
Mozda se necete sloziti sa mnom,ali to je moje misljenje,koje mi nikada nece biti jasno.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od sqartist »

brunoMARGETA napisao:Slazem se ja s obojicom,ali mislio sam kokretno.
Meni ne ide u glavu da harmoniika,npr.Weltmeietr stela,0d 96 basova bude 100 e.e o iz kog razloga//
kad prijatelji uzete harmoniku i gledate najsitnije detalje,ne moze ona da bude samo toliko novaca,jer sta je tu prvo materaijala,Zivaca,znoja truda i rada otislo,ona vrijedi mnogo vece novce..sam bas mehanizam korpus dirke,automati,tonovi na koji nacin su proizvidjeni,mijeh..
pa da bi se kupio nov mijeh za tu harmoniku potrebno je 200e..
Mozda se necete sloziti sa mnom,ali to je moje misljenje,koje mi nikada nece biti jasno.

To što pričaš je prisutno svugdje, recimo i kod automobila... gubitak vrijednosti jer su cijene prenapuhane. Evo primjer Mitsubishi Pajera, vrhunskog luksuznog terenca. Novi 2013 u salonu stoji oko 59000€, model 2013. kod dilera nekih 56000€ a ista linija iz 2009 sa 86000 km možeš nabaviti za 22000€ ...

Kad su se te Steele radile razina cijena je bila općenito i koliko je mogla nova koštati, da ne lupim cijenu. Inače 100 eura je ništa i kod nas za to možeš dobiti jedino možda kofer za harmoniku. No Weltmeister (Harmona) nije manufaktura kao većina talijanskih nego se masovno proizvodi (kao na traci) i ima puno više strojnog rada nego skupog ručnog rada jer se radi o amaterskim harmonikama (imaš na youtubeu reportažu o firmi). Profi kabinski modeli odskaču od tih niskih cijena. I sad opet situacija da je na takvim jeftinim harmonikama skup servis... više nego što ona vrijedi.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

[quote="sqartist"][quote="brunoMARGETA"]Slazem se ja s obojicom,ali mislio sam kokretno.
Meni ne ide u glavu da harmoniika,npr.Weltmeietr stela,0d 96 basova bude 100 e.e o iz kog razloga//
kad prijatelji uzete harmoniku i gledate najsitnije detalje,ne moze ona da bude samo toliko novaca,jer sta je tu prvo materaijala,Zivaca,znoja truda i rada otislo,ona vrijedi mnogo vece novce..sam
sve to stoji kolega,ali evo sad zanemari:
i da se ne proizvodi vecina rucno vec masinski,racunaj samo materijal,kako je korpus pravljen od jelovine,dirke i sve to,ne moze za 100 eura,bar po meni,i to je samo moje misljnje.
sto ti kazes toliko kosta dober kofer s kotacima..
kad vec pomenu aute,mozes li vjerovati da je moj brat,koji radi u sloveniji dovezzao u BIH reno clio (jeste onaj stariji) za 300 e????
pa to je po meni nekako...
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Webmaestro »

Vidim da ovde imamo dosta ljubitelja i poznavaoca automobila? Da li ste za to da otvorimo podforum "Harmonikasi i automobilizam"? :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

Koja harmonika najviše troši? :depkvk: Ili koji se auto može najviše razvući :ijuju:
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od cupavac »

dugmetarac78 napisao:Koja harmonika najviše troši? :depkvk: Ili koji se auto može najviše razvući :ijuju:
Peteroglasna, brate, peteroglasna... Troši znoja više nego Corvette V8 benzina... :jdishddf:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

Ha ha, u pravu si, a što je naj zanimljivije, toliko troši a ima samo jednu konjsku snagu ??? :pudc8: :jdishddf: :depkvk:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od brunoMARGETA »

Sasmo sto je kod harmonika obratno,
sto je starija,duze vozi,i bolje radi.a kod auta drukcije...
a ovo za konjsku snagu me nasmijalo..hahhah
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od cupavac »

dugmetarac78 napisao:Ha ha, u pravu si, a što je naj zanimljivije, toliko troši a ima samo jednu konjsku snagu ??? :pudc8: :jdishddf: :depkvk:
:D :D :D :D :D :depkvk:
Odgovori