PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od paponja »

Hvala na odgovorima svima koji su se ukljucili u raspravu.Ovo sa rodnom godinom mi je najbolja fora koju sam cuo,a sto neko rece svaka godina i svaki dan su dali po neku dobru ili losu harmoniku.
Ne mogu da vjerujem da jedna Dallape ili Guerini vrjedi duplo vise od recimo novog instrumenta tipa Petromaestro,Armando Bugari ili Pigini pa da je napravljena neznam u kojoj godini!!!Harmonika na prodaju ima pregrst vecino preprodavaci valjaju sve i svasta sa nekima sam i u konflikt dolazio zbog njihovog ponasanja.Konkretno zivim u inostranstvu i trazim dobar instrument tako da vec dugo vremena pratim oglase u Bosni,Hrvatskoj,Srbiji,Austriji i Njemackoj i na kakve sam ponude sve naisao nije ni za pricu.Supizu sam kupio u Hrvatskoj necu imenovat kod koga i mogu rec da sam zadovoljan ulozeno/dobiveno harmonika je u extra stanju,ocuvana,tonski solidna,glasna i ne mogu se zalit na covjeka koji mi je prodo,jedina zamjerka je mehanika kod Weltmaistera koja mi polako al sigurno ide na zivce.
Danas sam dobio ponudu da mijenjam supitu za Serenelini imperator VI (nov navodno) uz moju doplatu od 2500€
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od prestovivo »

paponja napisao:
Koca napisao:Nije bas tako, mnoge originalne harmonike se popravljaju samo tipa zamena kozice ili perca a retko ko ce detaljno srediti harmoniku. pa onda takve harmonike zvuce svakako i ako su original. Klavijatura se samo zameni puknuta viljuska i ako je sva razlokana i ne dihtuje ali ljudi ne zele odrzavati harmoniku kao sto se odrzava auto pa da bar obavezno godisnje menjaju ulje i filter ulja da ne kazem i drugo, a kod harmoike se to radi redje pa i original vise ne zvuce kako treba. Onda se neko zalepi i hoce samo Binci tonove jer je probao jednu ful sredjenu sa Binci tonovima a drudu sa nekim drugim koje recimo slabo dihtuije ili nije tonski sredjena vec samo da radi ton a kako radi to je drugo pitanje. Takodje se neko bavi iskljucivo sa periodom proizvodnje harmonike jer godina mora da garantuje extra harmoniku i ako moze da bude sasvim prosecna jer nije detaljno sredjena. Znaci da ne pricam za r.r.
Ok razumijem!
Mislim da smo otisli malo u off sa teme pa molim moderatora ako krsimo pravila da ovo prebaci u neku drugu temu!

Da se razumijemo ja i nisam neki veliki poznavaoc harmonike,al stvarno sta sam sve vidio sa potpisom guerini i dellape da sam osto bez teksta.Ljudi rade sve i svasta da podvale neku kopiju pod orginal i kad se gleda u oglasima mozda od 100 kod jedne da pise otvoreno da je rucni rad (cjena ca.3500€)a kod vecine orginal pa cjena 5000-6000€ i vise!
Kako da bude covjek pametan da da 3500 za nesto sto je istina ili da da 5000 a dobije mozda istu stvar kao ona prva od 3500?
Vezano za godinu proizvodnje takodje sam se nasluso svega i svacega tipa "rodna godina " je bila 1979,pa nije to sljiva i krompir pa da ima rodnu godinu il ja grjesim?
Zbog svih gore navedenih razloga sam se zainteresovo za Petromaestro harmoniku,a pored nje razmisljam o nekom modelu od Setimo soprani,Pigini,Serenellini,Armando Bugari naravno radi se o novim harmonikama i tu bi jedino bio siguran da nisam prevaren,al onda dolazi ono pitanje rodna godina dali je to 2016 i danas se ne prave kvalitetne harmonike ko nekad davno!
Prepoznati original i razlikovati od kopije je stvar iskustva i znanja.

U vezi cijena, prenapuhane ili ne, to odredjuje trziste, pa je ta prica uzalud. Nesto vrijedi onoliko koliko je neko drugi spreman da plati.

A u vezi godista, mislim da nije bas u potpunosti bez znacaja, inace bi i sva berba vina bila jednaka i kostalo bi po litri isto. Harmonika nije klavijatura, pa da samo uzmes isti model, ako ti se razbije.

Naravno, postoje uvijek odredjeni lobiji koji ce gurati sad jednu sad drugu pricu, zavisno od toga sta mogu trenutno da nabave za prodati.

Povedi nekoga i isprobaj harmoniku, ali ponesi i neku drugu profesionalnu da uporedis. Kad se dobro navozas, imaces formirano misljenje.
Odgovori