roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: roland harmonike

Post od šokac »

To je sve ok ali ako ju ti prodaješ /početno/ za 3000 eura za te pare baš nema kvalitetni kabinki u super stanju!
Ako je ta tolko bolja opet mi nije jasno zašto ne kupe nju a ne siromašniju glasovno..
Mislim da ne vole elektronke jer se sumnja kolko su trajne a ako joj šta krepa može samo u otpad.
To nezna svako popravit a za klasične majstora kolko voliš.
Kako god bilo svaka ima kupca pa sretno!
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: roland harmonike

Post od MIKIMAKSA »

Izasla je i nova Rolando harmonika FR-8x
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Sve je to lepo, u vezi mogućnosti tih Roland "harmonika" al istinski ljubitelj harmonike će se uvek odlučiti za običnu standardnu harmoniku. Ovo po meni dođe u odnosu na pravu harmoniku, više kao neka atrakcija, čisto da je čovek ima od zezanja, da se igraš sa njom. Treba razgraničiti klavijature - harmonike.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Slažem se s tvojim komentarom i razmišljanjem "dugmetarac78" u potpunosti.

Za mene je to sintisajzer uprilićen u oblik harmonike.

Kada sam jednom prilikom jednom harmonikašu kojemu se ta harmonika sviđa a ne zna diskutirati niti prihvatiti tuđe mišljenje, iznio svoje mišljenje, bio sam popljuvan neviđenim arsenalom "epiteta".
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

Čujte Roland stvarno napreduje i svakim danom je sve bolji i to mu nitko nemože pobiti. Netko je rekao da su to klavijature? Pa u pravu je jer u biti i jesu ali napravljene za istinske harmonikaše kojima se neda prelaziti na klavijature. Mislim da je problem kod prodaje što su to ipak paprene cijene i nije lako izdvojit toliko za nešto elektronsko a znaš da će za desetak godina izaći nešto još 500 puta bolje i nećeš moć prodat to za staro željezo ( za razliku od klasične harmonike ). Vani se one dosta prodaju jer uostalom i standard im to dopušta a da li se isplati? Heh, kako kome!!! Osobno mislim i to čudo kupiti krajem godine ali tko zna!!! ( Imam tri klasične harmonike )

P.S.- Šjor Petroviću morate priznati da vi o ovoj temi niti nemožete biti nepristrani.( Uz sve dužno poštovanje prema Vama. )
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Pa istinski harmonikaš, ostaje harmonikaš, ni ne prelazi na klavijature. Može da svira klavijature čisto ako to svirka zahteva, tj. zavisi od tezge, al harmonikaš ostaje harmonikaš.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: roland harmonike

Post od Tomina »

sve u svemu, nije za odbaciti nekakav skriveni MIDI sistem ispod maske na nekoj kvalitetnoj talijanskoj kabinki :)
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Ne znam na temelju čega zaključujete da sam pristran.
Samo sam iznio svoje mišljenje a siguran sam da je takvog mišljenja i veći dio harmonikaša.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Gospodine Petroviću možda zato takvu harmoniku nemože vlasnik doneti vama na popravak. nego je mora nositi u TV-servis. :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Hahaha!
Moguće ali tih TV servisa je sve manje, pokvareni televizori se ne servisiraju, a servisera harmonika je sve više.
Odgovori