roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od Webmaestro »

Rekao bih da više nema svrhe da se diskutuje o tome da li su bolje klasične ili elektronske harmonike, kao što je već napisano i dokazano: sve ima i svojih prednosti i mana, pa neka ljudi u zavisnosti od svojih potreba sami izvagaju šta im je potrebno. Pošto ovaj forum služi pre svega za uzajamnu pomoć medju muzičarima neka ova tema služi upravo za to, ukoliko je nekome potreban neki savet ili tehnička podrška u vezi Roland harmonike imamo sreće da je sa nama Goran Vorgić koji odlično poznaje ovaj instrument i sigurno će svakome drugarski pomoći sa savetima ;)
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Hvala još jednom na korektnosti i neutralnosti.,naravno...tu sam za sva pitanja i podpitanja.
Pozdrav svima :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Worgosiwa napisao:
alibaba40 napisao:Hajde eto je tebi pa je sviraj kolko hoces.
Vaspitanje je ono što bi svaki čovek trebalo da ponese iz kuće...
Neko ga stiče vremenom,a neko ga nikad ne stekne što se iz predhodnog posta da videti.
Treba ljude puštati da sami donose odluke a ne da se u svakoj prilici ponašaš kao policajac i namećeš svoje mišljenje.
Mislim da sam još negde na ovom sjajnom forumu to već rekao,ali nije od zgoreg da ponovim. :jdishddf:
Daj snimke majstore!
SAMO DOKAZI!
Onda možemo ravnopravno da diskutujemo.
Je li tako administratore? :svirac:[/quot

A sad ne znam sta si sad ti ovde pedagog ili vaspitac?Prvo nisam nikakav policajac da namecem svoje misljenje nekom drugom , ako sam rekao svoje misljenje to je moje pravo na ovom forumu ali bez uvreda i diskriminacija bilo koga.Koliko znam do sad nisam nikoga uvrijedio ili ponizio ili popljuvao, mislim da sam duze na ovom forumu nego vi Gospodine pa vas molim suzdrzavjte se ubuduce od ovakvih komentara.I mislim da te nisam uvrijedio ako sam rekao eto pa je sviraj ako ti se toliko svidja.Jer ti si taj upravo koji namece svoje misljnje i hvali je dize u nebo i ne das nikom drugom da donese svoje misljenje .
I nisam na festivalu niti u policiji da ti dajem dokaze nego na forumu.I ako si umisljas da si Bog zajebo si se.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

alibaba40 napisao:
Worgosiwa napisao:
alibaba40 napisao:Hajde eto je tebi pa je sviraj kolko hoces.
Vaspitanje je ono što bi svaki čovek trebalo da ponese iz kuće...
Neko ga stiče vremenom,a neko ga nikad ne stekne što se iz predhodnog posta da videti.
Treba ljude puštati da sami donose odluke a ne da se u svakoj prilici ponašaš kao policajac i namećeš svoje mišljenje.
Mislim da sam još negde na ovom sjajnom forumu to već rekao,ali nije od zgoreg da ponovim. :jdishddf:
Daj snimke majstore!
SAMO DOKAZI!
Onda možemo ravnopravno da diskutujemo.
Je li tako administratore? :svirac:[/quot

A sad ne znam sta si sad ti ovde pedagog ili vaspitac?Prvo nisam nikakav policajac da namecem svoje misljenje nekom drugom , ako sam rekao svoje misljenje to je moje pravo na ovom forumu ali bez uvreda i diskriminacija bilo koga.Koliko znam do sad nisam nikoga uvrijedio ili ponizio ili popljuvao, mislim da sam duze na ovom forumu nego vi Gospodine pa vas molim suzdrzavjte se ubuduce od ovakvih komentara.I mislim da te nisam uvrijedio ako sam rekao eto pa je sviraj ako ti se toliko svidja.Jer ti si taj upravo koji namece svoje misljnje i hvali je dize u nebo i ne das nikom drugom da donese svoje misljenje .
I nisam na festivalu niti u policiji da ti dajem dokaze nego na forumu.I ako si umisljas da si Bog zajebo si se.
Hvala na "lepim rečima","kućnom vaspitanju" i "postavljenim snimcima"! :D
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: roland harmonike

Post od mamula »

Pozdrav momci, evo i ja da se javim. Ne bi nista konkretno govorio o elektronkama jer ih nikad nisam probao.
Ja ne pisem spamove da bi nabio broj poruka, javljam se samo ukoliko imam da kazem nesto konstruktivno.
Ovdje sam samo htio da skrenem paznju da smo svi ovdje na forumu da bi nesto naucili i pomogli jedni drugima, nema potrebe za teskim rijecima. Alibaba je stari clan i uvazavam njegovo misljenje ali isto tako i Goran je pokazao da moze mnogo da pomogne i razjasni sve nedoumice oko ovog instrumenta. Mislim da je webmaestro dobro rekao i ova tema treba da ide u tom pravcu! Hvala unaprijed na razumijevanju!
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

mamula napisao:Pozdrav momci, evo i ja da se javim. Ne bi nista konkretno govorio o elektronkama jer ih nikad nisam probao.
Ja ne pisem spamove da bi nabio broj poruka, javljam se samo ukoliko imam da kazem nesto konstruktivno.
Ovdje sam samo htio da skrenem paznju da smo svi ovdje na forumu da bi nesto naucili i pomogli jedni drugima, nema potrebe za teskim rijecima. Alibaba je stari clan i uvazavam njegovo misljenje ali isto tako i Goran je pokazao da moze mnogo da pomogne i razjasni sve nedoumice oko ovog instrumenta. Mislim da je webmaestro dobro rekao i ova tema treba da ide u tom pravcu! Hvala unaprijed na razumijevanju!
Hvala na korektnosti Mamula.
Mislim da ni Alibaba nije loš lik ali isto tako mislim da nisam bio agresivan ni u jednom svom izlaganju.Svaki instrument ima svoje prednosti i mane.
Problem je što su u 21.veku apetiti za preglasnom svirkom porasli i da se u svoj toj velikoj količini buke jedino ove harmonike mogu ravnopravno boriti a da ne "zapišti" ili "zabruji" mikrofon.Nisam ni jedne sekunde pomislio da sam Bog i bilo šta slično,vrlo čvrsto stojim sa obe noge na zemlji(što je možda i problem u ovom društvu i u poslu koji se bavi)ali ja svoje poglede na sve to posle 27 godina estradnog(instrumentalnog,kompozitorskog,aranžerskog) iskustva nemam nameru da menjam.Pa dokle ide,ide.
Pozdrav svima i pozdrav i Alibabi,znam ja da je to u afektu rečeno ali i njemu stojim na raspolaganju ako ikada poželi da to sve čuje i uživo.
:svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Worgosiva izvinjenje ako sam te uvrijedio ali mislim da nisam.Webmaestro mi je sve objasnio i ako je on rekao da si kao covjek ok onda je sve ok.Eto bilo je tog efekta jer sam jako temperamentan covjek, i reagiro sam tako ostro zato sto je ovo jedini forum koji na neki nacin stiti ono sto stvarno valja i vrijedi se za to boriti.Nisam muzicki obrazovan, i ne sviram dobro kao vi trudim se, obe su mi ruke polomljene sa sarfima utegnute ba se borim kako god samo da mi ta harmonika ostane koliko toliko blizu mene i mog srca jer nema te ljubavi na svijetu koja se moze mjeriti sa harmonikom i njenom dusom koju ispusta kad je zasviram, ja a tako i drugi.Tu gore si rekao kako je danas drugo vrijeme i trazi se elektronika i sto jace ozvucenje to si u pravu ne osporavam te ali to je ono sto mene osobno uho boli od toga jer danas sto si jaci sa elektronikom i ozvucenjem to je kao buducnost? Da za nove narastaje ok ali za nas malo starije ne vjerujem
jer to je po meni agresija na muziku.Znaci ne zelim stvarno da neko ovo protumaci nekim nabacivanje ili bilo sta drugo, jer znam da se nista promijeniti nece i ne moze danas je takav svijet opcenito.Toliko od mene i da krenemo sa novim postovima ako se slazete jer smo davno skrenuli sa teme.Pozdrav svima :ijuju:
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

alibaba40 napisao:Worgosiva izvinjenje ako sam te uvrijedio ali mislim da nisam.Webmaestro mi je sve objasnio i ako je on rekao da si kao covjek ok onda je sve ok.Eto bilo je tog efekta jer sam jako temperamentan covjek, i reagiro sam tako ostro zato sto je ovo jedini forum koji na neki nacin stiti ono sto stvarno valja i vrijedi se za to boriti.Nisam muzicki obrazovan, i ne sviram dobro kao vi trudim se, obe su mi ruke polomljene sa sarfima utegnute ba se borim kako god samo da mi ta harmonika ostane koliko toliko blizu mene i mog srca jer nema te ljubavi na svijetu koja se moze mjeriti sa harmonikom i njenom dusom koju ispusta kad je zasviram, ja a tako i drugi.Tu gore si rekao kako je danas drugo vrijeme i trazi se elektronika i sto jace ozvucenje to si u pravu ne osporavam te ali to je ono sto mene osobno uho boli od toga jer danas sto si jaci sa elektronikom i ozvucenjem to je kao buducnost? Da za nove narastaje ok ali za nas malo starije ne vjerujem
jer to je po meni agresija na muziku.Znaci ne zelim stvarno da neko ovo protumaci nekim nabacivanje ili bilo sta drugo, jer znam da se nista promijeniti nece i ne moze danas je takav svijet opcenito.Toliko od mene i da krenemo sa novim postovima ako se slazete jer smo davno skrenuli sa teme.Pozdrav svima :ijuju:

Ma jasno...Ja prvi izbegavam buku i ne volim glasnu svirku.Ovo sve na žalost(pa i dobar deo muzike)ide u pogrešnom pravcu.I meni je srcu bliža prava harmonika,ali kada ti dođe violinista sa ono"pola violine" zvano električna...pa se preznojiš dok odradiš svirku a njega baš briga,on se pojača koliko hoće...e tu onda Roland rešava problem.Samo nastavi da se boriš jer je harmonika čudo,uz nju sve brige i muke nestaju bar za trenutak(dok je sviraš)I ja vidim da je i rasprava krenula u pogrešnom pravcu i ovim bih zatvorio ovu diskusiju.I dalje sam tu ako bilo šta i bilo kome mogu da pomognem.
Što se tiče Vlade,on je dobar dečko i talentovan instrumentalista a i pokrenuo je ovu stranicu koja sigurno mnogo znači za harmoniku kao instrument na našem podneblju,trebalo se setiti i zato Vlado KAPA DOLE!
Pozdrav svima. :svirac:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: roland harmonike

Post od mamula »

:depkvk: tako treba
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od skylionM »

Di si maestro Worga da čuješ ovo :-)
Na stranu sve polemike oko digitalnih i akustičnih harmonika, ne bih menjao moju superior2 i ovako razakanu za 5 Rolanda (tim pre što moja guerrini ima ceo midi sistem u desnoj i levoj ruci :-) ), ali ovog majstora sa Rolandom treba poslušati!!
Pokazao je pravu moć harmonike kao instrumenta, jer u njegovim rukama sa svim bojama koje vuče, harmonika zvuči kao 5 instrumenata odjednom, a sviraju samo dve ruke!! To ne može ni jedan instrument!! Čak i klavijature kada se sviraju sa dve ruke, ne mogu ni blizu ovako da zvuče bez pomoći dodatnih ritmova i softvera!
Eto, treba poslušati definitivno!!
I ja bih voleo jednu ovakvu spravicu za igranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ScWDDNLgwSw[/youtube]

:svirac:
Odgovori