roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: roland harmonike

Post od Motif »

Ja sam imao jednu takvu harmoniku,doduše prvi model pod oznakom roland fr7,harmonika radi pristojno,ima dobre semplove samih harmonika,i dobro reagira na mjeh.Stvar je u prstima,a ne toliko u zvuku.Probao sam i noviji model fr7x,koji je puno bolji od starog,a vjerujem da su sa fr8 riješili sve probleme koje su ova dva prethodna modela imala.Harmonika nije namjenjena za okorjelog harmonikaša,koji voli drveni korpus sa prirodnim tonom,već za showman-e koji sviraju sami,i rade feštu.Harmonika ima kompletan arranger u sebi,tako da ti netreba nitko,samo se tereba znati služiti.I da....sigurno neće kod g.Petrovića na štimanje,jer štimanja nema.Osobno poznam i roland servisera za cijelu HR,G.Velibora,koji kaže da još niti jednu u ovih 10g nije imao na servisu,osim,neke sitnice poput gumica na tipkama,i (par puknutih tonova ;) binci... :ijuju: Po meni je kao takva korisnija za svirku u sali na struju,jer na razglas radi izuzetno dobro,tj teško da koja prava tako dobro svira na struju,jer ima dobro ozvučenje,i nema mikrofonije. evo i primjera.Problem je gubljenje na cijeni,ali mišljenja sam da je to budučnost,jer prave polako izumiru,i gase se firme,ali ajde,bit će kopija zato...

http://www.youtube.com/watch?v=Dj-BCQ4JoIk
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Motif napisao:Po meni je kao takva korisnija za svirku u sali na struju
Ne sviraju i ne kupuju skupe harmonike harmonikaši samo radi koristi!
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: roland harmonike

Post od Motif »

to se slažem,Ali uvijek je problem dobro ozvučiti klasičnu harmoniku,ponajprije radi dinamike samog benda,o tome ovisi puno faktora,mikrofoni,klasični iki električni bubanj,i još dosta toga.Ova električna harmonika radi kao klavijatura,možeš biti turbo glaaan,ili umjeren,isto radi,dok klasična ne
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Zar ti nemaš mikrofone koji uopće ne mikrofoniraju?!
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: roland harmonike

Post od Motif »

imam,ali ih ne koristim,jer večinom sviram na suho.Mikrofonije nema,ali nisu dobri kao fr7x,jer radi na princip klavijature,i unutra je zvučna kartica,a ne mikrofon.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Sta je bit sviranja biti glasan ili da Harmonika lijepo zvuci kao sto zvuci klasika osobno sam je probao i nista, jos sam takoreci sakat pa bi mi kao i odgovarala .Pobogu brate sta su to Japanci napravili da traje ? Nikad nista niti ce kada.

Ne razumijem ljude koji porede ovakav mulj sa pravim Harmonikama ne mogu vjerovati da jos ima takvih.Bez uvrede za bilo koga, volio bih svi koji je probaju da kazu sta o tome misle.
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

alibaba40 napisao:Sta je bit sviranja biti glasan ili da Harmonika lijepo zvuci kao sto zvuci klasika osobno sam je probao i nista, jos sam takoreci sakat pa bi mi kao i odgovarala .Pobogu brate sta su to Japanci napravili da traje ? Nikad nista niti ce kada.

Ne razumijem ljude koji porede ovakav mulj sa pravim Harmonikama ne mogu vjerovati da jos ima takvih.Bez uvrede za bilo koga, volio bih svi koji je probaju da kazu sta o tome misle.
A sta su to Japanci napravili da nevalja? Pa nemoj ih uspoređivat sa Kinezima. To je isto ko da uspoređuješ njemačko i talijansko auto!!!
Bar su oni poznati po perfekciji i kvaliteti. A nazvat nešto muljem mislim da bi trebao podastrijet i neke činjenice.
Ja sam po struci inžinjer i bar znam i pratim kvalitetu, a po tome su oni daleko ispred sviju.
Opet ponavljam da Roland još uvijek nemože u potpunosti zamijeniti klasične harmonike ali da ništa
nevrijedi to su gluposti i objede. Ako nevjeruješ onda malo prouči istraživanja firmi koja se bave kontrolom
kvalitete proizvoda u bilo kojem području ( svugdje su ili u vrhu ili prvi ).
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

tvrtko28 napisao: A sta su to Japanci napravili da nevalja? Pa nemoj ih uspoređivat sa Kinezima. To je isto ko da uspoređuješ njemačko i talijansko auto!!!
Bar su oni poznati po perfekciji i kvaliteti. A nazvat nešto muljem mislim da bi trebao podastrijet i neke činjenice.
Ja sam po struci inžinjer i bar znam i pratim kvalitetu, a po tome su oni daleko ispred sviju.
Opet ponavljam da Roland još uvijek nemože u potpunosti zamijeniti klasične harmonike ali da ništa
nevrijedi to su gluposti i objede. Ako nevjeruješ onda malo prouči istraživanja firmi koja se bave kontrolom
kvalitete proizvoda u bilo kojem području ( svugdje su ili u vrhu ili prvi ).
Potpisujem sve što je rečeno!
Ne možemo paušalno određivati da li je nešto dobro ili loše na bazi toga gdje je ili od koga je proizvedeno pa tako i glazbeni instrumenti
Slično je kod mnogih i sa harmonikama. Ako nisu Guerrini ili Dallape sumnja se u kvalitetu ili odmah proglašuje lošim, šrotom ili ko zna čime, i to od mnogih kompetentnih i nekompetentnih.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

tvrtko28 napisao:
alibaba40 napisao:Sta je bit sviranja biti glasan ili da Harmonika lijepo zvuci kao sto zvuci klasika osobno sam je probao i nista, jos sam takoreci sakat pa bi mi kao i odgovarala .Pobogu brate sta su to Japanci napravili da traje ? Nikad nista niti ce kada.

Ne razumijem ljude koji porede ovakav mulj sa pravim Harmonikama ne mogu vjerovati da jos ima takvih.Bez uvrede za bilo koga, volio bih svi koji je probaju da kazu sta o tome misle.
A sta su to Japanci napravili da nevalja? Pa nemoj ih uspoređivat sa Kinezima. To je isto ko da uspoređuješ njemačko i talijansko auto!!!
Bar su oni poznati po perfekciji i kvaliteti. A nazvat nešto muljem mislim da bi trebao podastrijet i neke činjenice.
Ja sam po struci inžinjer i bar znam i pratim kvalitetu, a po tome su oni daleko ispred sviju.
Opet ponavljam da Roland još uvijek nemože u potpunosti zamijeniti klasične harmonike ali da ništa
nevrijedi to su gluposti i objede. Ako nevjeruješ onda malo prouči istraživanja firmi koja se bave kontrolom
kvalitete proizvoda u bilo kojem području ( svugdje su ili u vrhu ili prvi ).
U redu pogrijesio sam zamjenio sam sa kinezima posto su svi kosoki JBG :pudc8: .Sto se tice sad Kazem osobno svoje misljenje Auto industrije i elektronike po meni su izuzetni jer oni sto imaju u seriskoj proizvodnji to kod Nijemaca moras da narucis i debelo platis.A sato se tice harmonike nikad ali nikad je nece moci napraviti kao Talijani .Jedan je Ferari Testarosa Guerinni i Dallape.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Moje mišljenje je Talijanske harmonike i Njemački automobili, pun pogodak. A obratno pun promašaj. Čast izuzecima, al to je nama jakooo daleko, ferari itd.
Odgovori