U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

da upravo tako..zato sam i stavio to u novu temu da vidim o cemuse to radi gledao sam ja msm superior 3 ili 4 da su 140 basova pa me zanima koju ja harmoniku na kraju imam..dal da odem kod nekog majstora da mi to vidi i kaze ili kako..znaci to pise na njoj superior 2 a na basovima super organtone. u jednom razgovoru sa harmonikasem iz novog sada koji svira u folklornom ansamblu vec 35 god rekao mi je da su te harmonike jako jakoo rijetke i da se takve harmonike ne prodaju jel ih jako malo ima a jako su dobre. e sad se ja pitam pa ne bi me jedan takav covjek lagao koji je cijeli zivot u tome. ne znam sto vise misliti :?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

Kad bih imao tu harmoniku u rukama verovatno bih puno toga i mogao pouzdano da ti kazem..to "super organtone" imaju uglavnom sve guerini harmonike napisano..sem odredjenih serija sampionki dugmetara..(ako gresim neko neka me ispravi)..jedino me stvarno tezina buni..jer toliko kg nemaju ni baritonke..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav! Iz svega procitanog i vidjenog (mada nema sta toliko da se vidi jer dok ne postavis slike harm.slaba vajda),po meni (a poprilicno sam siguran) ti imas SUPERIOR 3,na kojoj je prilepljen natpis sup.2(a to barem nije nikakav problem).Po meni harm je oridginal,i ako je sup.3 nista nisi izgubio-naprotiv! I jos i ovo 17,5kg?!!!Tebi ili vaga tacno ne radi ili ti nisi dobro video.Klavirne 4-glasne harm.se krecu od oko 12kg.-14,5kg.Postavi detaljnije slike pa ce mo malo vise da ti kazemo.Pozdrav!
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

puno vam hvala na odgovoru. pa i ja isto to mislim i stvarno sam zadovoljan sa harmonikom smao joj treba ciscenje podhitno. da li mi mozete reci koliko ove harmonike kostaju jer gledam cijene po internetu od 3000€ pa nadalje. ja sam svoju "dobio" kupio za 2500€ sto mislim da je dobra cijena jer znam da je orginal i vec sam je dosta i isplatio svirkama mada nisma bas toliko dobar. Uglavnom :svirac: ako mi mozete reci kolika je prava vrijednost harmonike i ima li tko iskustva s njom sad kad smo utvrdili koja je :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Bata Kanda 73 »

G.Superior 3 su odlicne harm.cak su po nekad i bolje od sup.2 (svaka harmonika je prica za sebe).Kolika im je realna vrednost? Onolika koliko prodavac moze za nju da uzme- a kupac da plati u datom momentu :) ;) .Platio si je taman koliko vredi,nisi je preplatio ali je nisi ni dobio"na poklon" jer ipak nju treba sredjivati a to moze da iskosta i 500 evra pa i vise.Srecno! :jdishddf:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

Kako se toga za vagu nisam setio? :jdishddf: Stvarno guerini cekamo te slike detaljnije, pa sledi analiza.. :depkvk:
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

pozdrav evo danas stavljam slike pa onda moze detaljnije informacije. ali ja sam sve vise uvijeren da je to guerrini superior 3 slike danas pa onda komentari. i jos bih vas nesto zamolio da mi kazete ako netko zna koliko bi dosla ona plastika na kojoj kod baseva pise super organtone jer mi je pukla.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od petar3petar »

Iz ovih slika možemo samo nagađati o ćemu se radi!
Gdje piše da to nije neki ručni rad na koji je netko pripasao guerrinijevu masku?!
Nemojte misliti da tvrdim da je tako ali imam svakavih iskustava pa sam oprezan.
Da bi harmoniku što korektnije okarekterizirao potrebno ju je vidjeti u živo i svakako otvoriti. No budući da je u tvome slučaju to teško, bilo bi potrebno da je uslikaš sa što više pozicija da se može uočiti što više detalja. Uslikaj je bez maske i to iz što menje udaljenosti te pkušaj napraviti sliku da basovna strana bude u prvom planu. Naravo poželjno bi bilo da je uslikaš i iznutra. Sumnjivom mi se ćini upravo lijeva, basovan, strana harmonike bez obzira šta na njoj piše.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 18:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

Apsolutno ste u pravu..ipak moramo sacekati malo detaljnije fotografije..
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

pozdrav oprostite sto nisam slike stavio nisam ni bio na forumu ni na kompijuteru opcenito. uglavnom saznao sam danas od covjeka od kojeg sam kupio harmoniku da je harmonika 70 i neko godiste ne zna tocno koje i da je to specijalna izvedba koju je u bivsoj jugoslaviji imao samo patalo a on ju je uzeo u njemackoj i dosta kesirao za nju. tako da nije superior 3 nego neka specijalna izvedba i tih nema u prodaji. mogu stavit slike da vidite eventualno ako koga dodatno zanima al uglavnom saznao sam u biti koju ja harmoniku imam :ijuju: :ijuju:
Odgovori