Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
SCANIASCH1
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 13 Dec 2011, 14:23
Lokacija: Sarajevo

Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Post od SCANIASCH1 »

Da li zna neko o kojem se modelu radi,je li elektronka ,da li je original? :pudc8: nekako mi je čudan raspored dugmadi? Nerazumim se baš u guerrini,bio bi vrlo zahvalan ako neko nešto zna o ovome.Harmoniku možete vidjeti na linku:
http://www.pik.ba/artikal/8129805/gueerini-harmonika/
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Post od dugmetarac78 »

Nisam siguran o kojem modelu je tačno reč tako da ću prepustiti drugima da procene da nebih nešto pogrešno rekao, al po tvom potpisu koji glasi Dallape for ever!!! Sa čime se u potpunosti slažem, ako kupuješ harmoniku, kupi Dallapaču supermaestro za tu lovu, i Bog da te vidi. Za više informacija ako te zanima javi mi se na PP. Pozdrav. :svirac: :svirac: :depkvk:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Post od Koca »

18 dugmadi u 1. redu to je vise i od Profesional 4. Ne bih ni ja da nagadjam samo konstatujem ono sto vidim. :pudc8:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Post od skylionM »

SCANIASCH1 napisao:Da li zna neko o kojem se modelu radi,je li elektronka ,da li je original? :pudc8: nekako mi je čudan raspored dugmadi? Nerazumim se baš u guerrini,bio bi vrlo zahvalan ako neko nešto zna o ovome.Harmoniku možete vidjeti na linku:
http://www.pik.ba/artikal/8129805/gueerini-harmonika/
nisam neki poznavalac dugmetara, ali s obzirom da imam Guerrini superior 2 midi iz 1990 god, koja jeste original italijanska, kupljena je u nekoj zvaničnoj prodavnici u KGu davne 91...mogu da kažem svoje mišljenje onako "od oka"

Mislim da je harmonika original, ali mi je klavijatura zaista čudnog oblika (što apsolutno ne mora da znači ništa)
Harmonika nije elektronska, već prava, sa guerinijevim midijem fabrički ugrađenim (moj midi je istog izgleda), i na desnoj i na levoj bas strani.

Liči mi da je harmonika sličnog godišta kao moja, ali je loše čuvana, maska je razbijena i na gornjoj i na donjoj strani.
Iznad bas registara pločica na kojoj piše "midi" je otpala, to je ok, pošto je i moja pločica otpala :-)

Midi u mnogome guši ton harmonike, ali u današnje vreme elektronike, kada sintisajzeri imaju originalni zvuk harmonike, može biti veoma koristan za tezge, tim pre što i bas može da vuče boje bas gitare i kontre, pa u jednoj harmonici postoji ceo orkestar. (Ja nažalost nisam profi harmonikaš i moj midi nikada nisam koristio, samo sam probao, i da budem iskren, samo mi smeta jer mi guši ton harmonike)

Eto, svakako treba probati harmoniku, jer dobro uvo tek kada čuje ton može da oceni kvalitet...

Pozdrav
SCANIASCH1
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 13 Dec 2011, 14:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Molim za pomoć oko ove neobične Guerrini

Post od SCANIASCH1 »

Hvala lijepo na odgovoru,nisam ni ja profesionalac,al me zanima harmonika!lijep pozdrav
Odgovori