Royal Standard Silvana

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Harmonikas96 basova
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2013, 20:55

Royal Standard Silvana

Post od Harmonikas96 basova »

Neznam jel slična tema otvorena ali me zanima sto mislite o navedenoj harmoniki 96 basova poceo sam svirat i kupio sam navedenu harmoniku pa me zanima kakva je kvaliteta i tako nesto mi recite o njoj. :svirac: :svirac: :svirac: :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Royal Standard Silvana

Post od dugmetarac78 »

Dobro došao u naš svet ljubitelja harmonike. Što se tiče harmonike, ako si početnik, onda OK. za početak. Inače Royal Standard, ništa posebno, 150-200eura realna vrednost, za te novce nemože se ni očekivati neki kvalitet. Ako nije tajna koliko si je platio.??? :svirac:
Harmonikas96 basova
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2013, 20:55

Re: Royal Standard Silvana

Post od Harmonikas96 basova »

300eura ali je bila na servisu prije nego sto je dosla k meni. :pudc8: Tako mi je bar reka taj covjek sto sam kupio od njega.
zire2101
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Dec 2013, 11:07

Re: Royal Standard Silvana

Post od zire2101 »

Malo si je skuplje platio.Realna vrednost kao sto kaze kolega je od 150-200 evra.Royal Standard ima manu,losa je klavijatura pucaju dirke,bolji je neki Weltmeister sa plitkom klavijaturom model,Diana,Stella..Imao sam vise takvih harmonika,imam i sada,pa kazem iz iskustva.
Harmonikas96 basova
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2013, 20:55

Re: Royal Standard Silvana

Post od Harmonikas96 basova »

To sam si kupio za pocetak dok ne vidim oce li to ici :svirac: ,a kad naucim dobro svirat prelazim na bolju neku. :svirac: :svirac: :svirac:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Royal Standard Silvana

Post od ssokac »

Harmonikas96 basova napisao:To sam si kupio za pocetak dok ne vidimi oce li to ici :svirac: ,a kad naucim dobro svirat prelazim na bolju neku. :svirac: :svirac: :svirac:
Kako rekose kolege ranije i po mom misljenju ne vredi te pare ali bolje je nekad i vise platit pa kupit potpuno ispravnu servisiranu harmoniku nego neki krs za koji tvrde da je "odlicna" a daleko je od toga..
Samo po gasu i treniraj pa skupljaj pare za neku bolju kad vidis da ova nije u stanju odsvirat ono sto mozes. :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Royal Standard Silvana

Post od dugmetarac78 »

U ostalom može se i royalstandard malo "modifikovati" to jest spustiti klavijatura, eventualno omekšati ako treba i slične sitnice koje uveliko menjaju doživljaj i užitak u svirci. Naravno netreba očekivati da se napravi president od nje, ali da se može poboljšati, to stoji. :svirac: :svirac:
Harmonikas96 basova
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2013, 20:55

Re: Royal Standard Silvana

Post od Harmonikas96 basova »

Ma odlazi ona sada uskoro pa cu kupit hohner neki. :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Royal Standard Silvana

Post od dugmetarac78 »

Zavisi do koje love si spreman ići, al ako sviraš narodnjak, onda gledaj neki Weltmaester s4 ili supitu,800-1000evra, a ako planiraš do 300-500 evra, onda neku Deliciu choral, jer je jeftina a ipak kabinska, a i nisu tako loše. Šta će ti hohner za narodnjak, (mislim na ove bezkabinske) ništa nisi postigao sa tim.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Royal Standard Silvana

Post od ssokac »

Harmonikas96 basova napisao:Ma odlazi ona sada uskoro pa cu kupit hohner neki. :svirac: :svirac:
Nekako meni izgleda da je tebi vaznije da ih mjenjas nego da ucis.. :hmmm:
Ili si vec naucio dobro svirat pa prelazis na neku bolju kako si napisao ranije.
Tvoja stvar ali hohner nije rjesenje,jedino su tehnicki bolje od RS.
Odgovori