Koji je ovo model Sopranija?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Zanima me koji je ovo model Sopranija?

http://mg.olx.com.br/regiao-de-uberland ... -169230716

Kupio sam harmoniku koja dosta lici na ovu sa linka, samo sto je dosta starija.

Pozdrav!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od petar3petar »

Ako ste ovdje na našim prostorima i tu ste kupili harmoniku moguće je da je proizvedena u Zagrebu.
U Zagrebu su radili po licenci s talijanskim djelovima i pod istim imenom i harmonike su bile identične talijanskim.
Postavite orginalnu sliku.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Hvala na odgovoru, moja harmonika izgleda potpuno isto, sem sto joj je neko prefarbao deklu u crveno, i sto su natipisi firme otpali. Ono sto me buni je, sto sam video potpuno isti model od Weltmeistera?!

Da li negde u harmonici, kada se rasklopi, pise model, ili godiste i sl?

Ja sam harmoniku poceo da sviram pre par nedelja, inace sam gitarista. O harmonikama znam samo nesto malo sto sam procitao sa neta. :oops:

Posto bih morao platiti da se harmonika sredi, zanima me da li mi se uopste isplati sredjivati takav instrument, pa me zanima koji je to model, kad je proizveden i da li sta vredi?
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Da dodam, ja jesam sa nasih prostora, tacnije iz Srema, harmonika je iz Backe. Ja sam je platio 20 evra. Iako izgleda zapusteno, ton je mnogo bolji od ocekivanja, cak bih mogao reci da je odlican. Zvuci vrlo balkanski, lici na zvuk kabine, mada spretpostavljam da harmonika nema kabinu.

Mislim da joj treba srediti 8 - 10 tonova koji se ne cuju (majstor kaze da su verovatno pukli). I estetski, promeniti deklu i kaiseve. Zato pitam, da li je to neki solidniji model, da ga vredi srediti, ili da je poklonim/prodam.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od petar3petar »

Da li je to orginal ili je netko nekada nešto napisao na nju, teško je reći.
Trebalo bi je pogledati u živo i vidjeti kako je napravljena, odnosno kako su izvedene bas i prim mehanika pa i reg. mehanika da se može utvrditi da li je talijanska tehnika izrade ili njemačka. Budući da liči na Weltmeister.
Ako ste je platili 20 eura i tonski vam odgovara niste, pogriješili bez obzira na mehanike.
Uz mali servis za početak će biti dobra.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Hvala na odgovoru. Zadrzacu je. Odnecu je sutra dobrom majstoru u Staru Pazovu, pa nek' je pogleda...

Zaboravio sam reci da je prodavac tvrdio da je Made in Yugoslavija, (verovatno je zato niko nije hteo kupiti) iako nigde nisam video natpis na njoj. Ima samo serijski br. i pored njega pise 1. Tako da ste verovatno u pravu da su sklapane u Zagrebu. Koje bi to godine moglo biti?

Da li znate gde bih mogao kupiti deklu za nju, a da nije mnogo skupa? Moze polovna. I u cemu bi bila razlika izmedju italijanske i nemacke mehanike?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od petar3petar »

Ne bih znao reći gdje bi se mogla naći maska.
Mislim da je najbolje da vam majstor nešto adekvatno pripaše ako ima.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Harmonika sa slike koju ste postavili je starija Weltmeister sa promenjenim natpisom i grbom, takvu Settimio Soprani još nisam video. Što se tiče Vaše harmonike najbolje je da okačite slike, ali ako ste je odneli kod majstora u Pazovu, on će vam reći sve o njoj (inače i ja sam iz S.Pazove) U Zagrebu je postojala postojala firma "Muzička naklada- Harmonija" i oni su pravili tj. sklapali harmonike od Settimiovih delova, mada je to g.Petrović već rekao
evo jedna slike takve weltmeisterice (harmonika je ista kao što ste vi postavili)
https://www.google.rs/search?q=weltmeis ... OfO9scM%3A
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Izvinite, poslao sam pogrešan link, evo slike odmah [img=http://s32.postimg.org/ju2lw6ic1/08_1000x1000.jpg] vidite i sami da su slike slične
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Harmonika sa slike koju ste postavili je starija Weltmeister sa promenjenim natpisom i grbom, takvu Settimio Soprani još nisam video.
Majstor je Mile Dmitrasinovic iz Stare Pazove. Malo pre sam se cuo sa njim, i on kaze da je to Weltmeister, stariji model, koji je u losem stanju, ali da su ti modeli solidni.
Odgovori